Posted on

Občas se mě někdo zeptá, jaké mám cíle, ale v podstatě nikdy jsem nedokázala odpovědět, jaký cíl vlastně mám. Koukneme se na to, proč nás cíle omezují a proč je lepší být bez nich.

 

1) Směr, kterým v magii jdeme, se přirozeně mění

Všichni se nějak vyvíjíme a bylo by špatně, kdybychom byli na úplně stejném místě jako třeba před 5 lety. Samozřejmě že ti, kteří jsou starší, tak to mají více ustálené, ale také se nevěnují jen tomu samému a zkouší i něco nového – magie se studuje celý život a ani ten jeden na to vše nestačí.

Změnit svůj názor je správné. Sice nám pak lidé říkávají, že jsme se změnili a jsme někdo jiný, ale toto víme jen sami. Jen vy se totiž znáte dokonale. Víme své silné i slabé stránky, dobré i špatné vlastnosti, náš charakter, apod. Pokud toto nevíte, tak se doporučuji zaměřit na introspekci. Každopádně pokud vám někdo bude vyčítat, že jste se změnili, tak to přijměte, ale buďte sami sebou. Rozhodně nebuďte těmi, kterými chtějí ostatní, abyste byli.

Stávají se nám různé životní situace, procházíme si životními etapami a je naprosto přirozené pomalu měnit náš směr a dělat to, co nás naplňuje.

 

2) Zaměříme se na jednu věc, ale spoustu jiných nám utíká před očima

Pokud si dáte ten jeden cíl, tak přestanete vnímat okolí, a tím pádem nebudete tak otevření. Můžete se o to sice snažit, ale přesto vám něco uteče.

Proto je lepší nechat věci plynout a uvidíte, kam vás to zavede. Mně se toto osvědčilo a nedám na to dopustit, protože díky tomu jsem si prošla více směry od Wiccy, přes keltská božstva po luciferiánství. A rok od roku je můj směr jistější a více naplňující. Díky zkušenostem z předešlých let mám praxi z různých odvětví a obohacuje mi to tak můj pohled na různé věci. Jsem zkrátka otevřená, ráda zkouším nové věci a hlavně… Dávám prostor k tomu, aby mi to života přicházelo něco nového. Naopak kdybych na něčem lpěla, tak nebudu mít takové možnosti.

 

3) Bez cílů jsme svobodnější

Jak jsem už psala, tak je tam ta otevřenost… A tím pádem i svoboda. Cíle nás moc svazují. Nemluvím o cílech v našich životech, které jsou cestou ke snu – ale o cílech v magii, a to je velký rozdíl. Magie není stálá… Vyžaduje seberozvoj, a ten je také podmíněný na životních zkouškách a etapách. Díky tomu se vyvíjí i to, čemu se v magii věnujeme. Je dobré, když to koresponduje s naším životem. Za příklad uvedu mé studium prvního ročníku střední školy. Probírala se tam botanika… Propojila jsem to tedy s Jarní školou rostlin u Coreyemmah. Na zahradě jsem si zasadila pár bylinek a chodila jsem i všude možně na sběr jiných. Získala jsem znalosti jak z vědeckého, tak z magického hlediska. A právě při sběru se mi poznávačky opravdu dobře hodily.

 

4) Magie přeci není o cílech

Pokud někdo praktikuje magii, tak určitě z jiného důvodu, než že si jednoho dne řekne, že se bude věnovat magii, protože… Ne! Jsem zastáncem toho, že magie si své adepty vybírá již před jejich narozením, a že není náhoda, jak, kde, v jakém těle, na jakém místě a v jaké době nebo světě se narodíme. Vše má svůj důvod a i to, že se jí věnuje, má své opodstatnění. Neměl by to být jen koníček. Jsou tací, kteří jí takto mají, ale je rozdíl mezi mladými oblíbenou Wiccou a magií více ohledně hermetismu. Pokud bych brala magii jen jako koníček, tak by to pro ní byla urážka (což je nutno brát s nadhledem). Vzhledem k tomu, kdy, jak, v jakém těle, atp. jsem se narodila, tak to beru jako poslání, abych tady lidem něco zanechala. Něco mnohem většího než blog.

Magii bychom měli praktikovat pro naše nadšení, zájem, potěšení,… Něco jiného je, pokud si cíl stanovíte sami a něco odlišného, když se narodíte s úkolem, který máte splnit.

Toto je pro magii důležité, protože právě bez tohoto se moc nehnete. Nejdříve musíte dokonale poznat sebe sama, a to ze všech možných stran a úhlů. Je to základ, bez kterého nejde stavět dál… Protože pak se vám to celé zboří. Stačí fouknout a karty jsou dole. Ale pokud vytrváte a základy uděláte pevné, tak ten silnější vítr nemá šanci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..