Posted on

Tématem blogerské výzvy jsou sociální média a napadlo mě je propojit s něčím, co se nám tu pravidelně objevuje. Trendy vždy a budou a pár si jich uvedeme.

 

RPG vlci a upíři

Kolem mých 14 let jsem narazila na zajímavou komunitu. Ze začátku jsem si myslela, že to berou vážně a opravdu vlci jsou. Jenže… opak je pravdou. Většina těch dotyčných trpěla psychickými problémy a zahrávali si s drogami. Spíše šlo o ty podobné mému tehdejšímu věku. Pak tam byli dospělí, které označuji za pedofily a psychicky nemocné lidi. Jak jsem s tomuto přišla? Zjišťovala jsem si informace o vlcích. Byl to začátek mé cesty a nějakým způsobem jsem se dostala k těmi rádoby vlkům. Pár jedinců vlka v sobě ale opravdu měli a s některými jsem v kontaktu stále. Bohužel jich je opravdu jen pár… většina upadla k drogám nebo dají každému.

Nebezpečné to bylo z důvodu, že kolovaly různé divné „rituály“ kdy mají dotyční jíst syrové maso a také to, že ti lidé nechtěli žít reálný život. Vše prezentovali na sociálních sítích. Oblíbené bylo vést smečku, posílat špehy do druhé smečky, apod. Byly to jen společné chaty, ale přesto tam bylo tolik pomluv, lží a nenávisti… Jedna slečna zkusila plagiátorství, takže má tehdejší kniha na Wattpadu byla to, co jí zajímalo. Řešilo se to dlouho a opakovaně, až jsem jí napsala, že je to trestné a půjdu na policii, pokud nepřestane. Občas o ní slyšim i teď, ale vesměs je to jen snaha o napodobování (jako to dělala vždy) a dá každému. Doufala jsem, že po těch letech dospěje, ale není to tak.

 

Zajímá vás blíž, jak to vypadalo? Zkoukněte tohle VIDEO.

 

Jedna známá firma je Shir. Byla vlkem, upírkou, hybridem, královnou vlků, démonem a vše možné. Zmiňuji se tady o ní z důvodu, že o ní čas od času slyšim stále, a to od různých lidí. Jeden chaos mág, pak mi o ní píše můj čtenář, atd.

Ještě tady zmínim Roxy. Ta je jedna z těch, které v sobě vlčí podstatu opravdu mají. Nedávno jsme spolu dělaly stream a plánujeme další. V létě se konečně po těch letech uvidíme a moc se těšim. Zajímá se o astrální cestování a jde vidět, že ta si na to opravdu nehraje.

 

Špachtle božstev

Teď zamíříme zase k čarodějnictví. Corey vydala kdysi video, kde představuje své špachtle. Nakreslila si na ně znázornění bohů a pracuje s nimi. Mnozí si to oblíbili a zkoušeli namalovat bohy i z jiných pantheonů. Tohle neminulo ani mě. Podle Johna Gorta jsem si udělala špachtle s keltským pantheonem. Neznala jsem bohy ještě tak dobře, a tak jsem to zkusila podle něj. Nyní s bohy už nepracuji, a tak jsem je zakopala do země. Brigid mi jasně řekla, že tohle není úplně pro mě a má cesta je jiná. Nebyla od ní nenávist, ale jenom informace, že bych se měla vydat jinudy. Napovídaly k tomu další věci během mého posledního oslaveného Imbolcu. Zakopala jsem je do země, když se oteplilo. Země pohlcuje, takže proto. K tomu jsem tam dala pár věcí, kterých jsem se potřebovala zbavit a upozorním, že všechno byly rozložitelné materiály.

Udělala jsem si podle Corey i oghamové špatchle. Líbil se mi ten nápad. Špachtle do teď používám na různé věci. Většinou je to míchání barev (henna nebo barvy na natírání různých věcí u nás na zahradě), ale také na míchání marockého jílu, se kterým si myji vlasy. Využil je i táta, když opravoval skříň a potřeboval si to podložit něčím malým. Jsou praktické a jsem ráda, že jsem si je tehdy pořídila.

 

Wicca, theriani a LGBT

Minulý rok byl trend zejména na Instagramu. Stále mi to nabízelo účty, které měly v biu uvedeno, že se zabývají Wiccou, byli to theriani a k tomu LGBT. Na tohle jsem psala samostatný článek a není potřeba se opakovat. Více o tomto trendu se dozvíte tady.

 

Baby witches

Tenhle trend je podobný tomu předešlému – jen je mnohem větší. Mladší si zakládají Instagram a Tik Tok s witchcraftem. Začaly se skloňovat anglické výrazy a ty české se vyměnily za aj. Prezentují se jako baby witches (čili začátečníci). Většinou dělají moon water, sigily, apod. Bohužel často čerpají z Pinterestu a z dalších sociálních sítích. Samozřejmě se najdou i tací, kteří čtou knihy a snaží se, takže těmhle palec nahoru. V březnu nastala karanténa a lidé se nudili. Děti byly bez školy a čas trávili na sociálních sítích. Proto se tento trend začal rozšiřovat velkou rychlostí. To vedlo i k nenávisti a hádkám. Pokud se člověk nudí, tak začne řešit ty druhé. Teď v červnu je to lepší a pomalu se ty účty ruší. Dříve jsem jimi měla zaplavený IG, a teď už tolik ne.

 

Závěrem

Cílem tohoto článku bylo poukázat na pár trendů v průběhu času. Našlo by se jich mnohem více jako třeba to, že kde kdo prohlašoval, že má čarodějnictví zděděné. Proto není potřeba vytvářet kolem trendů zbytečný rozruch, ale někdy je to těžké, když to vidíte stále před sebou. Článek nemá nikoho zesměšnit a jen jsem nastínila jednotlivé trendy.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..