Posted on

Tápete v tom, jaké přečíst jedny se svých prvních knih o magii? V tom případě jste na správném místě.

 

1) Magie – Josef Veselý

Jedna z mých prvních knih, kterou jsem četla na svých začátcích. Magie od Veselého je úžasná. V útlém věku jsem se musela zvyknout na jeho styl psaní. Najdete tam vše možné… astrální svět, magické nástroje, magické drogy, magické rostliny, živly a jejich entity, něco o okultní válce mezi mágy nebo třeba o psychických upírech. Jsou tam i postupy rituálů, které jsem zatím nevyužila, ale věřím, že se najdou tací, pro které je ceremoniální magie jako dělaná. Hodně mi dalo živlové cvičení, které mi přineslo spoustu zážitků. Magie od Veselého je pro ty, kteří mají blíže k okultismu a takové té vyšší magii než k čarodějnictví. Přesto ji doporučuji i čarodějkám, protože tam je mnoho užitečných informací.

2) Základy magie – Zuzana Antares

Na ní jsem narazila úplně náhodou… měla jsem poukázku do knihkupectví a tahle kniha si mě k sobě volala. Stále mě to k ní táhlo, až jsem se rozhodla si ji tedy pořídit. Překvapilo mě, jak moc jsem se v ní našla. Jako by Zuzka popisovala můj život. To, co psala o jiných lidech, to, co bylo v části, co prožívají mágové, či předpoklady k magii. Projevila jsem v posledních měsících hlubší zájem o sexuální magii a ta tady je rozebíraná dokonale. Narazíte tam i na kabalu podanou tak, aby to pochopil i úplný začátečník. Za mě naprosto skvělá kniha, kterou napsala sympatická Zuzka, z níž naprosto vidíte tu zkušenost a znalosti.

3) Lexikon magie – Milan Nakonečný

Nakonečný… tak skvělý mág, který je také stále mezi námi a když jsem ho viděla, měla jsem z něj obrovský respekt, stejně tak ze Zuzky. Lexikon magie je velmi obsáhlá knihy se všemi možnými pojmy od kabaly, po lykantropii, satanismus, Wiccu apod. Je tam hodně všemožných témat. Z téhle knihy jsem měla hodně respekt, měla jsem jí půjčenou a nevím, co s ní daný člověk dělal. Ale její energie byla silná a měla jsem potřebuji ji chránit. Jedinou chybu má v tom, že je tam chyba v překladu hebrejštiny, což jí ale neubírá o kvalitu. Narazila jsem tam na jeden pojem, který mě ujistil v mé cestě a byla jsem nadšená z toho, že to mám konečně nějak podložené (astrální přeměna na nějaké zvíře).

4) Brána k opravdovému zasvěcení – František Bardon

Kniha, která vás provede základy, až k pokročilejším cvičením. Je tam až 10 stupňů těchto cvičení a Bránu můžu opravdu také doporučit. Je skvělá a hned na začátku naleznete obrázek, který na mě působí velmi uklidňujícím dojmem a vidím tam rovnováhu. Všimla jsem si, že je Bardon jaksi kontroverzní, ale udělejte si prosím vlastní názor. Až zkusíte jeho knihu/knihy, tak pak máte právo na to, abyste jej mohli kritizovat. Také je dobré si zjistit něco o autorech, abyste pochopili souvislost s knihou, kterou čtete. Bardon patří k takové klasice ohledně hermetismu.

5) Okultismus od A do Z – Simon Cox, Mark Foster

Ta se ke mně dostala úplně náhodou. Půjčil mi jí bývalý člen blogu, a právě díky tuto knihu jsem se na něj napojila. Měla jsem volt a o tom, jak se na někoho napojit třeba někdy příště… Každopádně jsem věděla přesně, co dělá apod. a potřebovala jsem si ohledně něj ověřit určité informace. Kniha je opravdu vhodná pro začátek jako takový a na určité věci mám jiný pohled, ale o tom také magie je – o individualitě a osobních názorech. S touhle knihou nic nezkazíte – není taková, že bych u ní úplně žasla (jako třeba u Veselého nebo u Zuzky), ale přesto podle mě patří k těm, které začátečník dobře pochopí.

6) Cesty mimo tělo – Robert Monroe

Skvělá kniha o astrálním cestování a základním pochopení astrálního světa. Autor tam zveřejňuje i deník a zkrátka… tohle je první kniha o OOBE, kterou jsem četla. Pamatuji si, jak jsem z ní byla nadšená. Je napsaná relativně čtivě a snadno jí pochopí i úplný začátečník.

7) Červený lev – Mária Szepes

Jedná se o mystický román, který v sobě obsahuje hodně prvků z magie. Není dobré číst jen náročné knihy o magii… A tak občas sáhnu po nějaké oddechové. Ale snažim se vybírat knihy tak, aby mi vždy něco daly a Červený lev to krásně splnil. Sami poznáte, že číst jen knihy, které vyžadují naprostou bdělost, je psychicky i fyzicky náročné. A občas neuškodí pročíst nějakou méně náročnou četbu.

8) Faust – Johann Wolfagang Goethe

Snad každý mág by měl znát Fausta (ať už z jakéhokoliv pojetí). Tak moc mě mrzí, že nemáme na střední škole Fausta mezi povinnou četbou, protože kdybych o něm povídala na maturitě, bylo by to pro mě hodně jednoduché, a ještě k tomu bych mluvila o něčem, k čemu mám blízký vztah. Ale přiznám se, že se mi líbila jen první část. Ta druhá se mi četla špatně, špatně jsem se v tom orientovala a bylo to nezáživné. Ale nutno uznat, že z Fausta mám něco napsané i v Knize stínů. A Goethe… skvělý autor, který měl, co dočinění s magií. Má více dobrých knih a Goethe je zkrátka má srdcovka, co se týče autorům povinné četbě.

9) Magia Innaturalis – Dr. Johannes Faust

Podle některých zdrojů byl Faust reálná postava a osobně mi to přijde celkem pravděpodobné. Co se týče jeho kniha Magia Innaturalis, tak dobře… ta úplně pro začátečníky není, ale nemůžu jí vynechat, když už jsem zmínila Fausta o něco výš. Magia Innaturalis se zabývá evokacemi, jsou zde obsažené pantakly a znaky, ale také charakteristiky evokovaných démonů. Za mě je to skvělá kniha, ale pro pokročilejší. Úplným začátečníkům nedoporučuji cokoliv z té knihy zkoušet a pokud tak uděláte, je to jen na vaše nebezpečí – mě do toho prosím netahejte, protože v magii máte zodpovědnost sami za sebe a je jen na vás, co budete dělat.

10) Mistr a Markétka – Michal Bulgakov

Uvádím ještě jednu oddechovou, ale přesto úžasnou knihu. Někteří jí mají v povinné četbě, my bohužel ne. Seznámila jsem se s tím, když jsme byli v prváku na divadelním představení právě téhle knihy. Užila jsem si to a celou dobu jsem byla napjatá, jak to dopadne a hltala jsem každé slovo. Ostatní děj vůbec nechápali a já se jim nedivím. Nevěděli, že se tam baví o astrologii a o dalších věcech z magie. A tak jsem jim to musela vysvětlovat… Nechápali ani Wolanda jako Satana a připadala jsem si opravdu, že jsem z jiné planety, když jsem jako jediná byla nadšená (a Woland je u mě prostě další srdcovka). Pokud si tuhle knihu můžete vybrat na povinnou četbu, vyberte si ji! Četla se mi dobře a pokud vás zaujala, tak je na YT dobrý seriál inspirovaný právě touhle knihou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..