Posted on

Draci jsou velmi oblíbené tema. Ale jsou mezi námi i ti, kteří mají dračí duši.

Oyc Wyo Nox byl tak hodný a poskytl mi rozhovor, kde představuje své vnímání Draka. Děkuji mu i za kresby, které znázorňují jeho pohled a mohla jsem je zveřejnit.

1) Jakým způsobem v sobě vnímáš draka?

Hned několika způsoby. Vnímám v sobě Černého draka, o kterém přemýšlím jako o pradávné archaické mocné bytosti pocházející z časů dávnějších, než je Vesmír. To místo, kde pobývá, je velmi tajuplné. Draka vnímám zároveň i jako svojí duši a auru. Cítím se být drakem, který se do světa zrodil jako člověk. Cítím Draka i jako své poslání, a to jak na své umělecké cestě, tak na své cestě duchovní. Rád bych o dracích věděl co nejvíce a třeba jednou vydal knihu anebo založil internetový web, kde bych uchoval všechny nasbírané informace a zkušenosti. Cítím, že je to jeden ze směrů, kterým mě můj Drak vede.

 

2) Sedělo by na tebe označení dragonkin (čili bys se pak řadil mezi otherkiny)?

Jednoznačně ano. Liším se od ostatních už od malička a zejména na střední škole jsem byl tamní podivín, věčně sám od ostatních se držící stranou. Oni se bavili o tom, o čem se mladí lidé tak běžně bavívají, já si kreslil, nebo přemýšlel na borovou korunou za oknem té třídy. Hodně dlouho jsem přemýšlel, proč se mentálně natolik liším od ostatních lidí, proč nedokážu jít s proudem, být prostě normální člověk s normálními zájmy. Když jsem poznal svého Draka, za čas jsem si uvědomil, že jsem člověk pouze vzhledem, ale duší drakem.

 

3) Jak se v tobě dračí část projevuje?

Mnohými způsoby. Drak mě plní, Drak mě vede, je mojí duší, mým mistrem, mým přítelem. Dává mi schopnosti – magie, vize, empatie. Je mojí podstatou, ambicí, životním stylem. Drak občas zašlape mojí lidskost, což se děje zejména, když mám vztek. To pak chrlím oheň a řvu. Jindy jsem klidný, tichý. Můj drak se projevuje mojí odlišnou mentalitou, která způsobuje, že si s lidmi často nemám co říct. Co je zajímá mi je povětšinou cizí. Moje drakonita sahá i do mé sexuální orientace, a tak nacházím v dracích zalíbení i v tomto směru. Drak prostupuje všechny aspekty mého života se vším všudy a jak ho poznávám, jsem více nelidský a více dračí. Já jsem za to rád, protože cítím, že přesně pro to jsem se narodil – abych se stal drakem.

 

4) U mě je kousek vlka a začala jsem tomu říkat vlčí duše nebo vlčí podstata. Jak bys ten kousek draka označil ty? A pokud sis četl něco o mém pojetí vlčí duše – jak moc rozdílné je to u tebe s ohledem na draka?

Nejlépe mi sedí pro mé dračí složení pojem „drakonita“. Když přemýšlím o sobě a svém drakovi, přemýšlím o své drakonitě.

O tvém pojetí vlčice jsem četl a vím, jak se to u tebe projevuje. Musím napsat, že ještě před měsíci bych tvrdil, že jsem docela člověkem a drak se u mě navenek tolik neprojevuje, ale čím více bádám ať už svojí drakonitou tak draky celkově, jako bych byl s každým dnem více a více drak. Draci mě začínají obklopovat a já to miluji. Jsem více rázný, více svůj, více sebevědomý a už se tolik nebojím, jako dřív. Našel jsem sílu na rovinu říct věci, které jsem dřív úzkostlivě skrýval. Můj drak je mi blíž, vnímám ho ve své blízkosti. Občas vrčím, jindy se umím velmi rozzlobit a když se cítím ohrožen, zaujmu temný uhrančivý pohled. Jak Drak sílí, mám v sobě silnější touhu trávit čas v přírodě a v osamění. Tam v lesích se cítím být více svůj a přítomnost lidí mě vysiluje. Cítím, že to všechno jsou projevy drakonity, která ve mně pomalu bují.

5) Jak jsi zjistil, že v sobě něco máš a nejsi tedy obyčejný člověk?

Když jsem se dozvěděl o okultním světě a začal jsem experimentovat, v jedné meditaci jsem se poprvé setkal s Černým drakem, jak ho přezdívám. Zjevil se z ničeho nic v mé mysli a od té doby se v mém životě objevoval častěji a častěji. Ve vizích, snech, potkávám ho i v realitě. Vidím, jak se schovává mezi stromy a dohlíží na mě. Časem jsem si počal uvědomovat, jak moc se od svých vrstevníků liším. Čím víc jsem svoji drakonitu pozoroval, tím více jsem vybočoval z řad. Mám přirozený dar magie, tím chci říct, že umím konat mocnou magii, aniž bych se musel nějak připravovat nebo sbírat síly. Jednou jsem zapálil střechu firmy, která mě hodně zlobila. Shořela jen část a nikomu se nic nestalo, ale nemohu si nemyslet nic jiného, než že jsem na vinně. Pokud to byla náhoda, byla to věru podivná náhoda. Mám vize minulosti i budoucnosti, které umím záměrně vyvolat. Uviděl jsem podobu světa v roce 4040, zahlédl jsem veliký galaktický Strom světů a sebe na pouti do říše zemřelých. Navíc lidé se ke mně chovají jinak než k jiným. Nedovolí si ke mně, co k ostatním. Uvědomil jsem si, že je to pravděpodobně díky mé dračí auře, ze které mají lidé pocit tajemna, a tak neví, jak se ke mně chovat a co ode mě mohou očekávat. Už hodně lidí mi řeklo, že působím tajemně. Dnes o sobě přemýšlím jako o drakovi uvězněném v lidském těle.

 

6) Vnímáš u draka i nějaký specifický znak typu zbarvení, charakter, pohlaví apod.?

Můj drak je samec, má černé šupiny a je střední velikosti – ale umí se měnit, jak jenom chce. Zjevuje se mi jako klasický západní drak se čtyřmi končetinami a dvěma křídly. Kdybych měl určit jeho elementární strukturu, nejspíš je směsicí vody a ohně. Je to éterická bytost, která dlí v jiné realitě. To místo se jmenuje Krychlické kaskády, anebo já mu tak alespoň říkám. Je to krajina slovy těžko popsatelná, která se nepodobá ničemu v našem Vesmíru. Můj Drak mi však ukázal cestu a abych se tam dostal, musím jakoby proskočit časoprostorem. V tom mi hodně pomáhá token, jež je na Černého draka napojený. Po celém jeho těle se mihotají žilky jasného azurového světla. Když má můj Drak zlost, září barvou krve. Za okolností, jejichž význam mi zatím uchází, pulzuje můj Drak bílou září. Povahově je klidný, ale umí se zlobit. Jeho zloba je nezměrná. Je to přísný učitel a nemohu si k němu jen tak něco dovolit, ale má se mnou až podivnou trpělivost. Zároveň je můj nejlepší kamarád a mohu se na něj obrátit, když se ke mně všichni otáčejí zády. Chrání mě a nedopustí, aby se mi něco stalo.

 

7) Souvisí s draky i sexualita nebo to v souvislosti s nimi nepociťuješ?

Ano, souvisí s nimi hodně. Je to něco, co jsem o sobě zjistil zrovna nedávno a toto zjištění pomohlo ucelit mojí duši, protože mám pocit, že na to mé Já čekalo. Draci a cokoli dračího mě dokáže sexuálně vzrušit mnohdy více než kluci.

 

Vlčí mandala

8) Vnímáš draka i jako inspiraci při tvé výtvarné tvorbě?

Ve svém umění jsem se drakům hodně dlouhou dobu vyhýbal, protože jsem draky nedokázal nakreslit, leč jsem se snažil sebevíce. Dnes je tomu jinak a draci prostupují do mé tvorby stále intenzivněji. Kreslení a malování draků naplňuje mé nitro jako máloco. Můj Drak je mi velkou inspirací při mé tvorbě a moji velikou ambicí je se stát dračím umělcem. V současnosti je kreslím a maluji, ale mé srdce touží zajít ještě dál. Rád bych o nich časem vyprávěl příběhy, psal o dracích básně a možná zkusil draka vymodelovat z hlíny nebo vytesat ze sádry anebo kamene.

 

9) Pracuješ s dračí krví?

Nepracuji, ale poslední dobou mě dračí krev hodně láká. Stromy z rodu dracaena hluboce miluji a rád bych časem nějaké pěstoval. Jsou to takoví pozemští dráčci, alespoň pro mě.

Oyc má i svůk blog, kde se dozvíte více o jeho myšlenách a objevuje se tam i jeho výtvarná tvorba.

One Reply to “Oyc Wyo Nox: „Draka vnímám zároveň i jako svojí duši a auru.“”

  1. Skvělý rozhovor. Jsem rád, že jsem si mohl přečíst o dalším zajímavém přístupu k této problematice.
    A Liatho, zase si odvedla kus dobré a kvalitní práce.
    Nechť se ti daří.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..