Osvěta magie a čarodějnictví v moderní době

2. výročí blogu a plány do budoucna

Máme tu 2.výročí blogu a chtěla bych nastínit to, co nás čeká v dalším roce, ukážeme si pár čísel a projdeme si pár cíl cílů.

Za ty 2 roky se blog neuvěřitelně změnil, a to po všech stránkách. Obsahově, počtem členů, frekvencí a obsahem článků, doménou, … Zkušenosti ať už pozitivní či negativní nás posouvají dále. Život jde ale dál a mohu tak naplno využít svou touhu něco organizovat.  A to nahrává tomu, že mám za sebou 2 úspěšné srazy organizované jen a jen mnou bez něčí pomoci. Jeden byl tedy v srpnu a druhý (výroční) na začátku října. Vždy je to pro mě výzva a pokaždé se v něčem zlepšim. Ale napadá vás asi, proč tohle dělám, že? Proč tišší dívka organizuje srazy a nezůstane jen u psaní? Víte…ono to jednoduché říct, že nám něco nejde, neumíme to nebo že se toho bojíme. Ale já od mala své hranice překonávám a pamatuji si, že mi mamka říkala, že nechápe, proč jdu za svými strachy – běžný člověk se jim vyhýbá, kdežto já je vyhledávám. Nyní už strach ze srazů nemám, ale dříve mi dělalo problém být ve společnosti lidí. Pracuji na sobě tak, abych byla více a více spokojená. Baví mě to. Baví mě ten proces sebezdokonalování a něco pro to dělat.

Zkušenosti ať už pozitivní či negativní nás posouvají dále.

Další důvod pro srazy je ten, že ráda dávám lidi dohromady. Vytvářím most mezi ostatními, aby poznali jiné a mohli se dozvědět i více informací. Což také ale platí pro mě. Každopádně největší úspěch jakýkoliv srazů je navázání nového přátelství, což se u mých srazů daří. Lidé odcházejí obvykle nadšení, plní dojmů a nových přátelství. Dva lidé ze srazu bydlí kousek od sebe a padl tam návrh, že by se někdy mohli sejít – to je pro mě výhra a důkaz toho, že to dělám správně.

Plány na další rok

  • Články
  • Nová doména

Teď na podzim a v zimě chci probrat více kontroverzní nebo ne tak známá témata. Více tedy do té temnější části roku. Krev, bolest, kletby, nebezpeční mágové apod. Nechci prozrazovat příliš. Co se týče jara, tak těžko říct… to je pro mě ještě daleko a nevím, jak se má cesta promění. Mám momentálně v plánu udělat jeden velký krok dopředu, takže se uvidí, jestli mě přijmou a možná by se tím pádem trochu změnil obsah blogu. Ale toto je velmi daleko a nechci slibovat něco, co by nemuselo vyjít. No a na léto platí to samé.

Další novinkou bude nová doména. Zprvu byl blog na Webnode, poté (před rokem) se přemístil na Wedos. Pak nastaly technické velmi složité problémy a místo cpaní větších peněz do opravy jsem udělala provizorní blog opět na Webnode. Mezitím jsem si šetřila a blog zase na Wedos s většími funkcemi a možnostmi. Chybí mi už jen trochu, abych pak neskončila úplně na nule, takže chvilku ještě počkám, a pak půjdu zařizovat doménu a webhosting opět na Wedosu. Vyplatí se to a nevadí mi investovat větší částku (ostatně investování času je více náročné). Bude piplačka vše udělat, překopírovat články atd., ale rozhodně to stojí, tomu obětovat jak finance, tak ještě dražší čas.

Statistiky

 

Blog

Ráda bych vám nabídla nějaká čísla, ale Webnode je hodně omezený. Ukazuje bohužel jen dva grafy… Pravidelné a celkové návštěvy blogu. Do Google Analytics mi to dát nešlo a nevím, proč. Každopádně toto se brzy změní. Ale abych alespoň něco uvedla, tak 2 788 je počet zobrazení blogu, což je velmi uspokojující číslo. Poté tady máme unikátní návštěvy (čímž se myslí to, že pokud navštívíte blog do měsíce opakovaně, tak se to započítá jen jednou) – jednoduše… mám 1 377 lidí, kteří čtou blog pravidelně! Před rokem jich bylo cca 400 (přesné číslo si nepamatuji a ani to nelze dohledat). Tak moc mě mrzí, že Webnode tahá peníze, jak může… pro přehled 12 měsíců (a další jiné funkce) se musí zaplatit nemalé peníze.

Instagram

Koukneme se i na statistiky na Instagramu, který je zaměřený přímo na blog Cesta Magie. Hlavní lokality, ze kterých mě sledujete a odkud pocházíte jsou: Praha, pak je tady Brno, Ostrava, v menší míře Plzeň a pár lidí z Bratislavy. Koukám sem pravidelně a vždy se to mění s nějakou aktualitou – když byl sraz v Karlových Varech, tak si asi domyslíte, jaké město vedlo. Často se zde ale objevují Litvínov s Mostem, jelikož v těchto končinách studuji střední školu a netajim se zde tím, že píšu blog. Věk je zde hojně zastoupený lidmi 18-24 let, což je skvělé. Hned na druhé příčce navazují 25-34 letí a najde se pár lidí, kterým je 40. Naopak mladší 13-17 jsou zastoupení méně. A ještě pohlaví… hodně se to teď změnilo. Dříve to bylo skoro vyrovnané a teď převažují ženy (70 %) na muži (30 %). No ale já vám nevím… ohledně blogu mi píšou spíše ti muži. Každopádně ono je něco jiného Instagram a blog, ale tenhle údaj mě celkem překvapil.

Závěrem

Blogu se daří a získává si větší okruh lidí. Už to nejsou jen Wiccané, ale často i lidé, kteří se věnují magii v pravém slova smyslu a mají větší zkušenosti. Změny tomu evidentně velmi pomohly a jsem moc ráda, že jsem je na začátku léta udělala. Opravdu mi děláte radost. Poznávám vás na srazech a dodá to hodně motivace (a to nejen mně). Moc si toho všeho vážím a dělám to kvůli tomu, že mě to baví. Jak psaní, tak organizování srazů. Jsem vděčná za to, že jsem se tak posunula a pracuji také na strukturách článků. Nedávno jsem dělala rozhovor, a to byla úžasná a nezapomenutelná zkušenost, a právě práce redaktorky mě celkem láká, ale nedokáži si to moc představit. Také jsem i já dala pár rozhovorů, což je obrovská zkušenost, která mě posunula dál – jde vidět, jak se posouvám v těch rozhovorech dál a dál a spokojená jsem až s tím posledním.

POSLECHNĚTE SI NÁŠ MAGICKÝ PODCAST VOX GNOSIS