Posted on

Rozhodla jsem se zapojit do blogerské výzvy, která si vyžaduje článek každý týden. Nyní tady máme první téma, které vám řekne něco o mém blogu.

 

Historie

Tento projekt vznikl mladou dívkou, která psala na Wattpadu knihu o „kouzlech“ ale napadlo jí 6. 10. 2017 přesunutí na blog a hledala tak zájemce, kteří by jí pomohli s články. Ozvala jsem se jí jako první… Zpočátku byl blog ve stylu kinezí a dalších… pubertálních blbostí. Mé články jsem ale brala zodpovědně a obsahově byly jiné, a poté mě všechny členky blogu poprosily o učení. Vzala jsem si je tedy jako své „žáky“ či ,“učně“. Dávala jsem jim úkoly, materiál na prostudování apod. Jenže pak jejich snaha začala upadat, až jsem učila jen jednu a ta také brzy skončila.

Poté hlavní zakladatelka z blogu odešla, a tím připadl blog „Magie v nás“ mně.

V říjnu 2018 se změnilo jméno blogu na Cesta Magie a zároveň došlo k přesunutí na jinou doménu a webhosting. Postupně k nám přicházeli noví lidé, a někteří naopak zase odcházeli.

Od 17. 10. – 20.12.2018 probíhala spolupráce s blogem Mágia a Enegie. Vzhledem k okolnostem byla spolupráce ukončená.

Spolupráce do nynější doby pobíhá malá spolupráce s umělcem Oyc Wyo Noxem, kterému můžete vděčit za knihy do soutěží. Dále je zde fr. Nemtej z Lóže U Červeného Lva, který mi občas poskytne články. A pak je tady Pheren, bývalý člen blogu, se kterým udržujeme kontakt, a i ten mi díky své ochotně poskytne nějaké články.

Na blogu se projevili: Carrie (zakladatelka blogu Magie v nás), Nici, Aisling, Mysteria, Elbewien, Starkat, Wendy, John, Pheren

Od 1. 7. 2019 jsem se rozhodla pro velmi zásadní krok, který ovlivnil blog, troufám si říct, ku lepšímu. Vzhledem k okolnostem blog zůstal jen mně.

Zmíním tady ještě další zásadní věc, a to 1. pořádaný sraz přímo Cestou Magií, který se uskutečnil 10.8.2019 v Karlových Varech. Od té chvíle se pořádají tedy veřejné srazy v rámci blogu pro pohany, čaroděje nebo mágy ve městech Karlovy Vary, Praha a Teplice.

 

O čem blog tedy je?

Věnuji se zde netradičním tématům, jako je magie, pohanství a čarodějnictví. Blog je rozdělený na dvě základní kategorie, a to pravá a levá stezka ruky. Je potřeba, aby se tyto pojmy braly s nadhledem, protože pro každého to může znamenat trochu něco jiného a už jen stezka levé ruky má různé definice a podaní (lidé si ale milně myslí, že se jedná o rozdělení stejné jako bílá a černá magie – upozorňuji, že to tak není!).

Magie je velmi obsáhlá, a tak se tu objevují různá témata od věštění, přes sexuální magii až po upíry. Najdete tady všelicos, ale snažím se, aby vše, co zde píšu, vycházelo z mých zkušeností. Teorie je fajn, ale pokud mám o něčem psát, tak to jde těžko bez praxe. S tím se pojí i sekce Život s magií. Ta je tvořená co nejvíce praxí, mými zkušenostmi, najdete tam i zamyšlení.

Jsem aktivní na Instagramu, kde vám ukazuji více z mého života, a právě zde se dozvíte i ty nejnovější novinky. Můžete se zapojovat do anket a zkrátka si s tím ráda vyhrávám. Pak mám Facebookovou stránku, kam přidávám ty nejdůležitější informace a hlavně články.

Může se tedy zdát, že se schovávám za sociální sítě, ale není tomu tak! Pořádám srazy pro ty, kteří se věnují magii nebo chtějí začít (anebo se o to zajímají). Ráda poznávám nové lidi, vyměňuji si poznatky a názory. Většinou máme srazy v čajovnách, takže pěkně u čaje a kdo chce, tam má vodnici. Podmínkou není výřečnost, ale ochota, dobrá nálada a chuť poznat nové lidi. Někdo totiž rád povídá a někdo zase raději poslouchá. Respektujeme všechny a také si neporovnáváme délku praxe nebo věk – jsme si rovni (proto není problém, že k nám zavítají jak pohané, tak i hermetici nebo ti více naklonění k satanismu). Jsme na srazech jedna parta, lidé mi píší o společné rituály a zkrátka… taková fajn komunita lidí z okolí.

Blog tedy slouží k předávání informací, ale také jako prostředek ke shledávání se. Nemám problém se s někým sejít, pokud je v okolí a otevřeně si o magii popovídat. Kdo by to řekl, že tak velký introvert bude dělat něco takového? Bojuji ale se strachy a posouvám se, protože je úžasné, že se magii někdo věnuje a byla by škoda o tom nenavést konverzaci.

Pokud byste mě chtěli podpořit, můžete si zakoupit e-book o Vlčí duši. Je to téma, které je pro mě specifické a rozhodla jsem se vám tak dát možnost nahlédnout do méně probádané oblasti, než o tom vyjde v budoucích letech kniha.

Máte nějaké otázky? Klidně mi napište na FB, IG nebo mi sem hoďte komentář. Ráda na vše odpovím a také poskytuji poradenství, takže se na mě můžete obrátit.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..