Posted on

Čas od času se někde zmíním, že jsem rozhodnutá si splnit sny. Mám dva, které jsou pro mě v životě tím hlavním, co mě pohání kupředu. Zde vám prozradím pár triků, jak těch snů dosáhnout, tak aby to bylo opravdu reálné.

 

Co vlastně chci?

Hlavou se nám honí spoustu myšlenek při otázce, co bychom si přáli mít. Bezprostřední svobodu, luxusní dům, nechodit do práce, mít skvělého partnera, … Ale co chcete nejvíce? Toužíte více po materiálním nebo duchovním výsledku? Když budete mít spoustu peněz – jak s nimi naložíte a jakou budete mít jistotu, že vás zahrne radost většinu života?

Rozdělení na cíle

Abyste svého snu mohli dosáhnout, tak si ho rozdělte na menší etapy (cíle). Já se chci třeba podívat do Irska na jedno konkrétní místo. Ale bych tam mohla, tak se tam musím nějak domluvit. Ruku na srdce… má angličtina dokonalostí neoplývá. Ve škole je angličtina nic moc a musím se to tak naučit nějak sama (na zaplacení kurzů nemám finance ani tolik času). Spojuji tedy magii a angličtinu (anglická videa o magii, knihy v aj, apod.). Píši si také s lidmi o magii v tomto jazyce.

Abych tam mohla, tak potřebuji peníze. Do stálé práci chci chodit po dokončení maturity, tudíž je pro mě teď důležitá škola. A jsme zase u toho… abych udělala maturitní zkoušku, potřebuji umět anglicky.

A takto bych mohla pokračovat dlouho. Musíte si stanovit cíle, kterým pomalu dosáhnete a budou na sebe systematicky navazovat. Buďte v realitě, ne „co kdyby“. Ne, žijte v nereálnější realitě s motivací a s přiměřeným optimismem.

 

Proč cíle?

Ono záhadné kouzlo je v tom, že se průběžně radujete, že se vám něco podařilo. Vidíte tak výsledek (sen) blíže a blíže. To vám dodává potřebnou motivaci.

 

Komunita a podpora

Velmi pomůže, pokud se dostanete do komunity lidí, kteří mají stejný (nebo podobný) sen jako vy. Zmínila jsem Irsko, takže u mě jsou to lidé, kteří rádi cestují, někteří byli i v Irsku a sdělili mi tak své zážitky s fotkami. To vás dokope něco dělat.

Pokud rádi píšete, choďte na autorská čtení, na kurzy kreativního psaní, setkávejte se s autory.

Takových příkladů by bylo bezpočet. Nejlepší je, pokud máte přátele, kteří mají podobné cíle či sny a navzájem se podporujete a motivujete k jejich splnění.

 

Síla sociálních sítí

Tento bod volně navazuje na ten předešlý. Pokud budete svou cestu za snem zaznamenávat na sociální síť, tak obvykle získáte nějaké publikum. Ti lidé vás mohou podporovat ať již zprávami nebo ohledně zájmu o vaše příspěvky.

Není tak úplně náhodou, že se zmiňuji o tom, že píši knihu, jak o tom tématu studuji, že se setkávám s lidmi, kteří se věnují tomu tématu a podobně. Roste ve vás zájem, mně to dodává motivaci a hlavně… ukazuji vám, že sen se dá splnit, ale musíte tomu obětovat čas! I vás se snažím motivovat, abyste přestali zírat do mobilu a něco dělali. Protože to je na tom to úžasné. Ne nadarmo se říká, že cesta je cíl.

Všechno jde, když se chcete. Váš sen musí být jen reálně splnitelný. Život sám vás otestuje všemi možnými způsoby, zda opravdu vytrváte. Není to snadné, abyste dosáhli svého snu, ale… na mé cestě za snem se stávají věci, které jsou i lepší než nějaké sny. Pak si uvědomíte, že jdete tím správným směrem a že je opravdu možné toho snu dosáhnout!

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..