Posted on

Tentokrát se podíváme na téma, které je u mě poměrně zvláštní a brzy pochopíte, proč to tak je.

 

Vedená k uměleckým směrům

Jsem od malička vedená spíše k umění. I když jsem chodila na sportovní kroužek, tak jsem měla radši hraní na flétnu, na kterou jsem hrála od školky. Chodila jsem často do knihovny, kde se každý čtvrtek vyrábělo. Neminul mě ani výtvarný kroužek, hraní na klávesy, zpívání ve školním sboru nebo hraní v dramatickém kroužku. A málem bych zapomněla na fotografický kroužek.

 

Rodina a sport

U nás v rodině se moc nesportuje. Jsem po mamce jak vzhledem, tak vlastnostmi a není divu, že obě rády čteme, vyrábíme a myslíme ekologicky. Na sport moc nejsme, ale neznamená to, že jsme celý den zalezlí doma. U mě víte, že jsem často na zahradě a pomáhám. To byste nevěřili, jaká je to posilka, když zvedáte půl tunový trám. Mohla bych povídat, co vše tady děláme, ale to by byl velmi obsáhlý článek.

 

Škola, sport a Vlčice

Jak už to tak bývá, tak ve škole je hodina ohledně tělocviku. Ve sportu nevynikám, což není něco za co by se měl člověk stydět (jde mi něco jiného). Ale někdy jsou dny, kdy jsem překvapená já, učitelka i ostatní. Když se do toho opře Vlčice, tak jsem nezastavitelná. Skákala jsem třeba přes švihadlo a eh… ta rychlost… a hlavně ostatní už skončili a já se nemohla zastavit. Je to zároveň ve chvíli, kdy se potřebuji zbavit vzteku a k tomu Vlčici ani nepotřebuji. Takže čas od času předvedu výkon, který překvapí úplně všechny. Prkno jsem vydržela na 3 minuty a takhle to mají holky, které sportují (a já…).

 

Projevuje se mi zejména při běhu. To je u něco, co mě ze sportu baví. Jen… připadám si opravdu divně, když běháme po dráze do kolečka. Není to pro mě přirozené. Mnoha radši bych běhala v lese. Samo o sobě je další zvláštností to, že jsem v lese nikdy neupadla a nezakopla, i když jsem běhala rychle, přeskakovala jsem kameny a vše možné… ale na rovince jsem ve městě schopná zakopnout s přehledem. Tohle mi přijde jako naprosto zvláštní věc, ale je to tak. Učím se to ovládat, ale Vlčice není věc a nemůžete jí ovládat úplně s přehledem.

2 Replies to “BV 22 – Já, sport a Vlčice”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..