Posted on

Dneska nás čeká takové zamyšlení nad něčím, co si určitě každý z nás někdy dal. Ale… ruku na srdce, málokdo to dodrží. Tak má to vůbec cenu, abychom si je dávali?

 

Proč si dáváme předsevzetí

Tuto tradici můžeme vidět už od dob pohanských, uvádí se konktrétně doba bronzová. Předsevzetí si dáváme, protože chceme v našem životě něco zlepšit. Ať už je to trávení více času s rodinou nebo naopak třeba sportování.

Z pohledu magického je ale už jen logicky mnohem lepší nov. Luna v novu symbolizuje nové začátky a soustřední se na sebe sama. Bylo by naprosto geniální, kdyby 1.1. vyšlo na nov, ale to se stává jen zřídka. Osobně se mi osvědčil jakýkoliv nov. Konktrétně ale pro větší kroky v mém životě jsem využila nov, který byl na mé narozeniny a krásně zrovna v mém znamení. Toto je pro mě mnohem větší „restart života“ a rovnou jsem vstupovala do dospělosti. Zbavila jsem se toho starého, co mi nepřinášelo radost, ale starosti. No a začala jsem být taková, jaká jsem.

 

Metoda pentaklu

Doporučuji zkusit obě varianty a uvidíte, co vám vyhovuje více. V roce 2017 jsem si třeba kreslila pentakl, a do každého cípu jsem napsala jedno předsevzetí. Vybarvila jsem jej korespondující barvou a doprostřed jsem napsala své jméno a rok. To jsem si pak dala na místo, abych na pentaklu každý den viděla. A ono to opravdu vyšlo! Dařilo se mi to splnit a jsem za to opravdu ráda. Rituálně jsem ohledně toho nic nedělala, protože celé kouzlo je v tom, že si to stále připomínáte, samotný symbol je silný, barvy hrají na psychiku a zkrátka…. Je to mnohem více psychologie než magie.

 

Jaké předsevzetí?

Pokud nesportujete a dáte si něco ve smyslu, že každý den budete chodit běhat, tak… to se opravdu nepovede. Musí to být postupně a ideálně si do kalendáře zapisovat, že daný den máte splněno a ideálně zelenou barvou (mozek už sám bude chtít mít co nejvíce zelené a trochu vám to pomůže se k tomu dokopat).

 

Jak ano?

  • Více číst (ne 2 h denně, ale stačí 15 minut a prodlužujte dle možností) nebo vyměňte knihu za mobil
  • Naučit se (doplňte, co se chcete naučit) a proč se to chci naučit – co vám to přinese
  • Zase pravidelně meditovat (ne denně, ale jen, pokud se vám chce, ale stanovte se minimální počet dnů v týdnu – a postupně je přidávejte)

 

A co vy? Máte nějaká předsevzetí na rok 2020? Pochlubte se jimi do komentářů a napište, jak se vám to daří, jsem na vás zvědavá.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..