Posted on

Všude možně se nám nabízejí různé kurzy, semináře, zasvěcení, školy, přednášky, konference a další různé věci. Člověk má pak zmatek v tom, kam má tedy jít a zda si vyplatí připlatit, či nikoliv. Tímto volně navazuji na článek Kolik zaplatit za seberozvoj v magii?

 

Rada č. 1 – Ujasněte si, co chcete

Nejdříve si musíte rozmyslet, proč toto chcete absolvovat. Také ale z jaké oblasti… jestli je to čarodějnictví nebo mezi obchodníky oblíbená esoterika, či jiná oblast. V předchozím článku na toto téma jsme se věnovali financím, a tak to tu nebudu již rozebírat. Měli byste si jen určit, kolik za to ve vaší situaci můžete dát a zhodnotit, zda to pro vás bude dobrá investice.

Z mých zkušeností mi dalo nejvíce to, co bylo zadarmo nebo za dobrovolný příspěvek. Tím ale netvrdím, že placené věci jsou špatné, to vůbec ne. Záleží ještě také, co přesně to je.

Rozhodně byste neměli být sběrateli diplomů z různých kurzů, a tím si něco dokazovat. Lidé mají pak pocit, že dokázali více, ale skutečnost taková být nemusí. Spíše se doporučuji zaměřit na jedno téma, a o to se zajímat do hloubky než velké množství jen povrchně. Základní přehled bychom mít měli, ale zase nemusíme vědět vše.

Rada č. 2 – Zjistěte si reference

Dejme tomu, že jste si vybrali třeba nějaký kurz a zvažujete, zda na něj jít, aby vám to něco přineslo. Pomohou vám reference (recenze) od těch, kteří tam byli. Zpětná vazba je cenná věc. Je vhodné na to přihlédnout, ale zase berte v potaz, že co někomu něco přineslo, tak jinému nemusí – záleží jaké máte zkušenosti.

Pokud znáte někoho, kdo tam byl, tak se ho určitě zeptejte na zážitky, jak to tam chodí, jaké to bylo, apod. To vám může také hodně pomoci s rozhodováním.

Rada č. 3 – Najděte si něco o člověku, který to vede

Nezáleží jen na struktuře toho, co se tam dělá… ale z velké části i o člověku, který toto dělá. Příkladem je třeba takový Jakub Sobek alias Jahl – Satanova komunita. Někdy pořádají přednášky, ale už jen z principu bych tam nešla. Pokud si o tomto člověku zjistíte více, pak pochopíte jeho Satanovu (bývalou Kristovu) komunitu více. Někomu si sice může vyhovovat, ale co se týče mého názoru, tak ani náhodou. Mám k tomu své důvody, ale také respektuji členy, kteří tam jsou.

To byl jeden z příkladů, proč se vyplatí zjistit si více. Pak pochopíte ty lidi samotné, ale také jejich semináře, kurzy či něco jiného. Hlavně pak poznáte, za jakým účelem to pořádají.

 

Rada č. 4 – Knihy VS osobní předání znalostí

Nedám dopustit na knihy. Ty vám předají mnoho… ale ani přednáška není na škodu. Určitě by ale měly převažovat knihy nad kurzy atp. Vlastní studium je velmi důležité a nemělo by se podceňovat.

 

Rada č. 5 – Neočekávejte příliš, vyhnete se tak zklamání

Pokud jsme si to už zaplatili, tak se už nemůžeme dočkat, až tam půjdeme. Dáváme do toho hodně naděje a čekáme něco úžasného. Toto ale není úplně nejlepší z důvodu, že jsou naše představy často jiné a zkrátka někdy očekáváme až moc.

Pokud ale budete očekávat méně či se tím nebudete zabývat, pak dojdete k milému překvapení.

Pár tipů, kam se podívat

  • Alchymistický klub – různé přednášky atp. za nemalé peníze – Praha
  • Zuzana Antares – např. škola čarodějnictví a magie – Brno (více najdete zde)
  • Saga Studio – seberozvoj jak ohledně čarodějnictví, tak jazyků – Plzeň

One Reply to “BV 6 – 5 rad, jak investovat do seberozvoje”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..