Posted on

Spoustu lidí si myslí, že magie nebo čarodějnictví je více méně o zábavě a k usnadnění života. Jenže zapomínají na to, že aby toto člověk mohl provozovat, tak musí znát sebe sama – své „dobré“ a „špatné“ vlastnosti a stránky. A na základě toho se zdokonalovat a snažit se o dosáhnutí harmonie.

 

Znáte sebe sama?

Znáte své nejčernější vlastnosti? Znáte naopak ty kladné? Víte, jak zareagujete v nějaké situaci? Víte, co chcete? Víte, co pro vás znamená magie? Víte, kdo jste?

Než začnete s magií nebo s čarodějnictvím, tak byste si měli udělat jasno v tom, kdo jste. Bude se to v průběhu let měnit a je tedy vhodné, abyste si to dělali každý rok, 2 roky, podle toho, jak moc rychle se vyvíjíte. Náctiletí si to budou dělat častěji než třeba ti ve středních letech. Je přirozené se měnit, mít odlišné názory, jiné myšlenky – je známka toho, že se vyvíjíte a nejste několik let stále na tom stejném bodu.

Měli byste si udělat takové zrcadlo sebe sama. Napsat si všechny kladné a záporné vlastnosti, pozorovat, jak reagujete při určitých situacích,… A vyhodnocení bude obsahovat to, co byste na sobě chtěli změnit a naopak to, co na sobě oceňujete. Také je zajímavé, když se zaměříte na to, jaký živel je u vás dominantní – a zda to tak opravdu chcete.

 

Tipy na cvičení

Uvedu vám tady 2 mé takové rady, byste měli zkusit. Dělala jsem to zcela spontánně a ono je to i celkem zábavné. Rozhodně vám to ujasní, kdo jste.

Věta

Vytvořte si krátkou větu, kde jednoduše popíšete, kdo jste. Já používám tuto: „Vlčí čarodějka, která jde svou vlastní šedou cestou.“ Je v ní obsažená vlčí podstata, luciferiánství, stezka levé ruky, mé magické jméno, spojitost s Irskem a další asociace. Tak jednoduchá věta a ukrývá pro jeho autora přímo poklad – obraz toho, kým je.

 

Magické jméno trochu jinak

Zkuste si napsat na papír své jméno. Jednotlivá písmena ale přetvořte do něčeho, co vás nějak charakterizuje. Abyste to lépe pochopili, tak z písmena L jsem vytvořila sigilum pro Lucifera. Naše jména začínají stejně a při troše hravosti lze toto písmeno zasadit do jeho sigilia. Samotné písmeno jsem jen zvýraznila, aby bylo patrné, o co se tam jedná. A takto pokračujte dál. Nemá to být umělecké dílo, ale spíše zamyšlení, tvoření, fantazie a takové povznesení se, aby vše nebylo jen vážné a hlavně… že magii/čarodějnictví byste měli prožívat a užívat si toho tak, aby vám to dělalo radost. Takže z A vznikl had, z písmena H růže, apod. Stačí jen kreativita.

 

Co se stane, když nebudete vědět, kdo jste?

Není náhodou, že se uvádí, že by se magii/čarodějnictví měli vyhnout lidé postižení psychickou nemocí. Já samozřejmě souhlasím. Není to tím, že bych někoho odsuzovala, ale jde o to, že si tím můžete uškodit. Nedoporučuji magii/čarodějnictví, pokud máte deprese, schizofrenii, apod.

Dejme tomu, že mě neposlechnete, a i tak se pustíte do praxe. Ono je jedno, zda je to psychické nebo fyzické onemocnění – ani při jednom by se to nemělo dělat. Ale většinou to zkusíme… a pak poznáme, že to opravdu za to nestojí. Pokud děláte kouzla, tak se třeba obrátí proti vám nebo nadělá jiné neplechy či se v lepším případě nepodaří. Při praxi bychom měli být co nejvíce vyrovnaní.

A pokud nebudete vědět, kdo jste, tak jak můžete vědět, co chcete? Nemůže se vám logicky dařit, jelikož nevíte nic… a jen vytváříte kolem sebe chaos, který vychází právě z vás.

 

Takže když mám depresi, tak je to konečná?

Rozhodně nedoporučuji nějaké rituály, a pokud berete prášky, tak to také není zrovna nejlepší. To ale neznamená, že byste se čarodějnictví měli vyhýbat obloukem. Třeba takové bylinné čaje… mnohdy vás dokáží uklidnit. A pokud se potřebujete odreagovat, tak pěstování bylinek rozhodně doporučuji.

Další skvělá věc je automatická kresba. Zachytíte na ní své pocity a tato metoda se používá běžně i u psychologů. Na nic nemyslíte a necháte ruku jezdit po papíře.

Meditace je další metoda, se kterou mají psychologové dobré zkušenosti. Pokud se vám bude dařit, tak můžete zkusit vizualizaci a jsme zase o krok blíže k našemu čarodějnictví.

Tvořte básně, písně, chanty, kresby, šperky, svíčky,… Jakýkoliv koníček vám může pomoci.

 

Práce na sebe sama nikdy nekončí

Je důležité, abychom na sobě pracovali stále. Patří to k vnitřnímu pochopení, k rozvinutí našich schopností a k harmonii. Jedná se o důležitou součást naší cesty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..