Posted on

Spoustu lidí si myslí, že magie nebo čarodějnictví je více méně o zábavě a k usnadnění života. Jenže zapomínají na to, že aby toto člověk mohl provozovat, tak musí znát sebe sama – své „dobré“ a „špatné“ vlastnosti a stránky. A na základě toho se zdokonalovat a snažit se o dosáhnutí harmonie.

 

Znáte sebe sama?

Znáte své nejčernější vlastnosti? Znáte naopak ty kladné? Víte, jak zareagujete v nějaké situaci? Víte, co chcete? Víte, co pro vás znamená magie? Víte, kdo jste?

Než začnete s magií nebo s čarodějnictvím, tak byste si měli udělat jasno v tom, kdo jste. Bude se to v průběhu let měnit a je tedy vhodné, abyste si to dělali každý rok, 2 roky, podle toho, jak moc rychle se vyvíjíte. Náctiletí si to budou dělat častěji než třeba ti ve středních letech. Je přirozené se měnit, mít odlišné názory, jiné myšlenky – je známka toho, že se vyvíjíte a nejste několik let stále na tom stejném bodu.

Měli byste si udělat takové zrcadlo sebe sama. Napsat si všechny kladné a záporné vlastnosti, pozorovat, jak reagujete při určitých situacích,… A vyhodnocení bude obsahovat to, co byste na sobě chtěli změnit a naopak to, co na sobě oceňujete. Také je zajímavé, když se zaměříte na to, jaký živel je u vás dominantní – a zda to tak opravdu chcete.

 

Tipy na cvičení

Uvedu vám tady 2 mé takové rady, byste měli zkusit. Dělala jsem to zcela spontánně a ono je to i celkem zábavné. Rozhodně vám to ujasní, kdo jste.

 

Věta

Vytvořte si krátkou větu, kde jednoduše popíšete, kdo jste. Já používám tuto: „Vlčí čarodějka, která jde svou vlastní šedou cestou.“ Je v ní obsažená vlčí podstata, luciferiánství, stezka levé ruky, mé magické jméno, spojitost s Irskem a další asociace. Tak jednoduchá věta a ukrývá pro jeho autora přímo poklad – obraz toho, kým momentálně je.

 

Magické jméno trochu jinak

Zkuste si napsat na papír své jméno. Jednotlivá písmena ale přetvořte do něčeho, co vás nějak charakterizuje. Nemá to být umělecké dílo, ale spíše zamyšlení, tvoření, fantazie a takové povznesení se, aby vše nebylo jen vážné a hlavně… že magii/čarodějnictví byste měli prožívat a užívat si toho tak, aby vám to dělalo radost.

 

Co se stane, když nebudete vědět, kdo jste?

Není náhodou, že se uvádí, že by se magii/čarodějnictví měli vyhnout lidé postižení psychickou nemocí. Pokud uděláte kouzla, tak se třeba obrátí proti vám nebo nadělá jiné neplechy či se v lepším případě nepodaří. Při praxi bychom měli být co nejvíce vyrovnaní.

A pokud nebudete vědět, kdo jste, tak jak můžete vědět, co chcete? Nemůže se vám logicky dařit, jelikož nevíte nic… a jen vytváříte kolem sebe chaos, který vychází právě z vás.

 

Takže když mám depresi, tak je to konečná?

Rozhodně nedoporučuji nějaké rituály, a pokud berete AD, tak to také není zrovna nejlepší. To ale neznamená, že byste se čarodějnictví měli vyhýbat obloukem. Třeba takové bylinné čaje vás dokáží uklidnit. A pokud se potřebujete odreagovat, tak pěstování bylinek také rozhodně doporučuji.

Další skvělá věc je automatická kresba. Zachytíte na ní své pocity a tato metoda se používá běžně i u psychologů. Na nic nemyslíte a necháte ruku jezdit po papíře.

Meditace je další metoda, se kterou mají psychologové dobré zkušenosti. Pokud se vám bude dařit, tak můžete zkusit vizualizaci a jsme zase o krok blíže k našemu čarodějnictví.

Tvořte básně, písně, chanty, kresby, šperky, svíčky,… Jakýkoliv koníček vám může pomoci.

 

Práce na sebe sama nikdy nekončí

Je důležité, abychom na sobě pracovali stále. Patří to k vnitřnímu pochopení, k rozvinutí našich schopností a k harmonii. Jedná se o důležitou součást naší cesty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..