Osvěta magie a čarodějnictví v moderní době

Čarodějnický čtenářský klub

Čarodějnický čtenářský klub

Nově založený čtenářský klub pro moderní čarodějky a mágy, kteří se si rádi popovídají o magických knihách. Přidejte se k nám!

Zrození nápadu

Je to několik let zpátky, co jsme na Discord serveru měli virtuální kavárnu, ve které se pořádalo večerní čtení magické beletrie. Poté, co jsem začala pracovat v knihkupectví, jsem si na společné čtení vzpomněla. Srazy jsou skvělé, ale láska ke knihám mi napovídala, že by bylo skvělé se těm knihám na offline setkáních věnovat více do hloubky. A tak se zrodil nápad na čtenářský klub pro ty, kteří praktikují magii a čarodějnictví.

Pro koho je klub určený

 • Zájemci o moderní čarodějnictví, wiccu a pohanství: Ať už jste na začátku své cesty, nebo zkušený praktik, klub vám nabídne prostor pro společné studium.
 • Praktikující: Knihy jsou často doplněné i praxí. Můžete jí vyzkoušet, a poté se s ostatními podělit o své dojmy, zkušenosti, možné vylepšení, atp. Čtenářský klub nemusí zůstávat jen u čtení. V magii je teorie propojena s praxí. Jedno bez druhého by nemohlo fungovat.
 • Ti, kteří hledají magickou komunitu: Sejdou se mágové a čarodějky, kteří budou na podobné vlně, jako vy – a to je vždy inspirující.

Jak to bude fungovat

Scházet se budeme každý druhý měsíc. Mezitím budete mít dostatek času na přečtení konkrétní knihy. Sejdeme se v magickém podniku Kellyxír, který každého naladí na tu správnou atmosféru. Podělíme se o své dojmy z knihy – Jak se nám četla, co říkáme na její grafickou stránku, jestli v knize s něčím nesouhlasíme, atp. Vždy se bude střídat naučná kniha s beleterií, abychom měli zpestření a malé odlehčení. 

Čtenářský klub povedou Liatha, a také Angelika, jakožto nová posila v projektu Cesta Magie. Půjde o neformální setkávání, založené na přátelském duchu. 

Jak knihy číst

Čtení knih pro čtenářský klub není úplně stejné jako čtení pro vlastní potěšení. Při čtení je potřeba věnovat více pozornosti tomu, jak na nás kniha působí. Odměnou ale může být větší radost ze čtení, protože bude sdílená. 

 • Pište si poznámky – co vás zaujalo a zanechalo ve vás silný dojem. Také se zaměřte na pozitiva a negativa knihy, a na konečné hodnocení.
 • Zamyslete se, čím vás kniha zaujala, a jestli splnila vaše očekávání
 • Praktikujte – čarodějnictví není jen o čtení, ale hlavně o praxi! Nebojte se zkusit čarodějnickou praxi z dané knihy. Jsou tam návody, postupy, kouzla, rituály. Knihy zaměřené i na začátečníky, takže se do praxe můžou pustit i nováčci. 

To důležité

 • Setkání každý druhý měsíc
 • V magickém pražském podniku Kellyxír
 • Vstupné 80 Kč na pokrytí pronájmu
 • Bez věkového omezení
 • S sebou si vezměte vlastní výtisk knihy (pokud je to pro vás možné) a magickou náladu  
 • Další setkání je 22.6. v 18 h
 1. Setkání (4.5. 2024)Základy přírodní magie pro dobrou čarodějku, Lindsay Squire
 2. Setkání (22.6. 2024)Přísně tajný spolek svérázných čarodějek, Sangu Mandanna
 3. Setkání (24.8. 2024)Čarodějnictví pro každý den, Deborah Blake
 4. Setkání (26.10. 2024)Wicca, Gabrielle Charbonnet
 5. Setkání (7.12 2024)Vánoční bestiář, John Kenn Mortensen a Benni Bødker

Přihláška do čarodějnického čtenářského klubu - setkání 22.6.

POSLECHNĚTE SI NÁŠ MAGICKÝ PODCAST VOX GNOSIS