Osvěta magie a čarodějnictví v moderní době

Čarodějnictví a sexualita

Čarodějnictví a sexualita jsou provázané. A my se koukneme na to, proč tomu tak je. Ještě jen upozorním, že to bude psané z ženského pohledu, ale stejně tak to platí pro muže ohledně mužských mystérií.

 

Uvádí se, že čarodějky mají více vyvinutou intuici.  My si tady prozatím rozebereme sexualitu.

Budeme-li brát nyní v potaz přírodní čarodějky, tak ty se soustřeďují na cyklus země a na uctívání Matky Země. Jsou silně spojeny s přírodou. Rituály nejčastěji provozují v lese. Rituální oděv by se měl volit volnější nebo zkrátka ten, ve kterém se cítíme pohodlně. Jenže i ten někdy nestačí a může nám být jakousi překážkou. Překážkou dosažení k extázi, k vnímání sebe sama nebo překážkou k silnějšímu spojení se s přírodou. Proto jej některé čarodějky sundají a jsou jen v rouchu nebeském čili zcela nahé. Zprvu je to pro zvláštní, ale jakmile se soustředíte na rituál, je pak silnější a je úplně jiný než ve vašem rituálním oblečení.

Nahota zde není ve smyslu sexuálních orgií, ale symbolizuje pravdu, čistotu, přirozenost, že jste sami sebou, u pann nevinnost. Také je to symbol krásy, ukázání se před vámi vyznávanými bohy (bytostmi či čímkoliv jiným), kdo jste a že si na nic nehrajete. Nahota je úžasná v tom, že vás dokáže dostat do stavů, které se dají velmi obtížně popsat slovy. K tomu, když tančíte, začne třeba zlehka foukat, nebo tanec v dešti, tanec kolem ohně za doprovodu bubnů nebo „jen“ prostá meditace. Zároveň se vám i zvýší sebevědomí, jste sami sebou ve své přirozenosti. Ze začátku je samozřejmě počáteční stud, ale i ten k tomu patří a bez něj by se nedalo dosáhnout takových stavů. Jde o volnost, svobodu, propojení s přírodou, probuzení vlastního zvířete, probuzení svého (divočejšího) já a třeba souznít s přírodou. Je tolik možností, jak se dá roucho nebeské využít a nemusí jít hned nutně o sexuální podtext. Síla nahoty je velká, silná, stejně jako energie země.

U moderních čarodějek se, jako u pohanů, oslavuje (ale nemusí) svátek Beltaine, který je zaměřený na spojení Boha a Bohyně – zkrátka je to svátek, kde se hodně promítá sexualita. V tuto noc 30.4. se tedy lidé soustředí na lásku, na rituály plodnosti a vše možné okolo. Více o tom svátku ve významu sexuality v pohanství zde.

Říká se, že ženy jsou citlivé a více vnímají emoce než muži. U žen je hodně znatelná cykličnost, která se každý měsíc opakuje. Proč se ale při čarodějnictví vybaví spoustě lidem právě nahá žena (nebo naopak stará Bába kořenářka)? V rámci prvního příkladu by to mělo být nyní jasnější.

Satanismus se soustřeďuje na život, který žijeme teď, avšak čarodějnictví jako takové i na životy příští.

 

Satanistické čarodějky

Máme i čarodějky, které se hlásí k satanismu (přímo druh satanismu teď není teď důležitý). S nimi je hodně sexualita spojovaná. Každopádně satanismus, jak dobře víme, uctívá přirození každého z nás. Samozřejmě k tomu patří i zdravý egoismus, ale to teď rozebírat nebudeme. Satanismus se soustřeďuje na život, který žijeme teď, avšak čarodějnictví jako takové i na životy příští a zkrátka na budoucnost (karma, reinkarnace, třikrát se ti vrátí to, co vyšleš,…). V satanismu berou sexualitu jako zcela přirozenou věc a při některých rituálech může dojít ke splynutí. Ale nepředpokládám, že by to bylo přesně takové, jako v předsudcích mnoha lidí. Dokonce se uvádí, že pokud jedinec nechce, tak nemusí. Může si nechat svůj rituální oděv. Do ničeho se nesmí nutit… Vše je zcela dobrovolné. U satanistického rituálu (běžného) se mi nepoštěstilo zatím být, takže nemohu přesně říct, jak to tam chodí, a ne všemu v knihách úplně věřim. Přesto jsou zde i skupiny lidí, kteří si libují s BDSM, což má samozřejmě svá pravidla (ale o tom článek opravdu není, o tomhle si můžete přečíst kdekoliv jinde, než na tomto webu). Tím chci jen říct, že k tomu patří korzety, bondage, apod. Tyhle čarodějky ví, jak využít ženskosti, umí si to užít a nemusí to být nutně rituál jako takový. Lze totiž být i čarodějkou a zároveň satanistkou a vlastně… proč ne? Avšak záleží na člověku, čemu přesně se věnuje a hlavně jak a jakým jde směrem, jaký ten člověk je a zda si to dokáže obhájit či je to jen někdo, kdo chce být zajímavý.

 

LGBT

Čarodějnictví je skvělé v tom, že nemá určená pravidla a postupy typu ,,takhle to vždy musí být a nemůžeš to dělat jinak“. Toto je čarodějnictví, ne magie, prosím, nepleťte si to. Magie (ve smyslu hermetických věd) většinou vyžaduje přesné postupy, kdežto čarodějnictví ne. Jedinec sice může dodržovat postavení planet dle hodin nebo dnů, ale není to nezbytné a záleží na uvážení toho jedince. Máme třeba postup, jak vyrobit čarodějnickou svěcenou vodu, ale… není vhodné vždy opakovat daný postup přesně do puntíku. Jelikož když to toho přidáte něco svého, zvýší se tím energie, dostane to vaši esenci. Proto můžete použít své zaklínadlo, které se ideálně rýmuje, apod. Cvičení se také doporučují upravovat, o rituálech ani nemluvě a o kouzlech také. V čem že spočívá ono kouzlo? Přeci na vašem záměru. Pokud děláte kouzlo třeba… s levandulí a děláte tak jen, protože je to tak napsané, tak je to špatně a nepovede se. Je potřeba vědět, na co rostlina je, znát jí a znát všechny významy oněch věcí.

Vraťme se k LGBT. Už jsme si řekli, že tedy čarodějnictví tyto lidi nijak neodsuzuje. Pokud ano, tak pouze jedinci, a někdy k tomu mohou mít pádný důvod, někdy je to pochopitelné, jindy nikoliv. Ale přímo čarodějnictví nezakazuje nic ve smyslu, že jedinec nesmí být jiné orientace. Naopak je to podle mého zjištění zcela častý jev, hlavně se co týče bisexuality a celkově Wiccané jsou k LGBT velmi blízko naklonění (samozřejmě ne všichni). Tudíž… ať žije svoboda. Měli bychom být tolerantní vůči druhým.

 

Gay čarodějové

Existují společenství, která sdružují gay čaroděje, kteří se aktivně snaží obnovit svou spirituální a sexuální svobodu a výjimečné schopnosti. Jedním z příkladů je sdružení Between the Worlds, které se zaměřuje na homosexuální a bisexuální muže. Také si lze uskutečnit přímo svatbu v pohanském stylu, i když jste homosexuální pár, avšak tento případ byl ve Skotsku a odkaz na článek je zde.

Doufám, že byl tento článek přínosem. Berte prosím na vědomí, že LGBTQ nikdy nebylo o trendu, jak to tak ale mnohdy je. Buďte sami sebou, o tom to celé je. Lidé se začali stydět za to, že jsou hetero… není za co se stydět. To, že nejdete s dobou? Ne, nemáte jít s dobou, máte jít vaším individuálním směrem, cestou, která je přímo pro vás, cesta, která říká ,,ano, tohle jsi ty, v tomhle vidíš budoucnost, v tomhle jsi sám sebou“.

POSLECHNĚTE SI NÁŠ MAGICKÝ PODCAST VOX GNOSIS