Osvěta magie a čarodějnictví v moderní době

Co je magický kruh a jak ho vytvořit (Deosil a Widdershins)

Magický kruh slouží jako ochrana před negativními vlivy, abychom na sebe při rituálu nepřilákali astrální odpad (tj. všemožné energie a nižší entity). Celý koncept vznikl v asyrské magii, kdy se objevily hliněné destičky o vytváření kruhu.

Máme dva typy kruhu: Jeden se jmenuje ,,deosil“ a druhý se označuje jako ,,widdershins“.

 

1) Deosil

Základ v irském slově ,,deiseal“, což znamená ,,ve směru hodinových ručiček“.

Jedná se o klasický magický kruh, který pravděpodobně většina znáte. Vytváří se po směru hodinových ručiček tak, že hůlkou či prstem nakreslíte na zem 3x jeho obrys. Ale můžete použít i křídu nebo ho vysypat magickým práškem pro vizuální přehled (avšak někdo používá i mouku nebo sůl).

Při deosilním kruhu směřuje energetická spirála vzhůru k energiím Horního světa.

Vytváří se při: slunečních sabatech (Ostara, Beltaine, Midsummer, Lughnasadh) nebo při úplňcích.

 

 

2) Widdershins (tuathal) aneb magický kruh obráceně

Widdershins (nížinná část Skotska) nebo tuathal (skotská gaelština) je vytvoření kruhu proti směru hodinových ručiček, tudíž vymezení ochranného magického kruhu netradiční cestou.

K tomuto stylu vytváření magického kruhu má většina praktikujících určitý respekt. Jde o to, že je známý kruh deosil, kde se často ani neví, jaký nese název. Mnozí si myslí, že vymezení kruhu je záležitost pevně daná a málokoho napadne, co by se vlastně stalo, kdyby udělal kruh proti směru hodinových ručiček.

Při widdershins kruhu směřuje energetická spirála dolů k energiím Dolního světa.

Vytváří se při: temných sabatech (Mabon, obzvláště na Samhain, ale také na Yule a Imbolc) nebo při novech.

 

Načasování

Widdershins magický kruh vyžaduje určité místo a čas… nelze ho dělat jen tak, protože se vám jinak nemusí povést vymezit. Čas je vhodný ve večerních hodinách a je dobré přizpůsobit se planetárním analogiím. Co se týče místa, tak určitě les, hřbitov by se dal také, ale přijde mi to jako až moc velký risk obzvláště, pokud ho děláte poprvé. Avšak nemohu říci, že se vám nemůže povést i doma. Záleží na vašem rozpoložení, energii v místnosti, zkrátka na analogiích různého typu.

 

Kdo může zkusit w. kruh vymezit?

  • Magii se věnuješ intenzivně několik let
  • Dovršil/a jsi 18 roku
  • Jsi obeznámen/a s energetickou strukturou kruhu a nemáš problém s vytvářením deosilního kruhu
  • Jsi psychicky odolný/á a znáš většinu svých temných stránek – velmi důležité

 

Bezpečnost

  • NIKDY NESTOJÍME NEBO NESEDÍME UPROSTŘED W. KRUHU (w. kruh funguje na principu černé díry, tudíž vycucává jako vakuum)
  • NEMEDITUJEME
  • VĚŠTĚNÍ JE JEN PRO TY, JENŽ SE CHTĚJÍ ZAMĚŘIT SVÝCH NEJTEMNĚJŠÍCH STRÁNEK
  • POKUD V KRUHU NEUNESEME NEJTEMNĚJŠÍ STRÁNKY, TAK SE NERVOVĚ ZHROUTÍME!

 

Využití

Jako první využití vás možná napadne, že w. kruh je vhodný pro vrácení kouzla či kletby (nebo přímo vytvoření kletby, pokud se chceme od někoho odpoutat nebo dotyčného úplně ztratit). Zmínila jsem už věštění, a to je možné jen pokud se chce dotyčný postavit tváří v tvář svým nejtemnějším stránkám a je zaměření na vnitřní přeměnu a seberozvoj. Také je kruh vhodný, abyste se zbavili smutku… celkově zbavení se všeho možného, od čeho si potřebujete ulevit.

Pokud dotyčný udělá chybu nebo neunese svou velmi temnou stránku, tak se opravdu vysoké riziko NERVOVÉHO ZHROUCENÍ. Pokud se to stane, tak si nemusíte plně uvědomovat, co děláte… nedopatřením si stoupnete doprostřed a pohroma je na světe. OCITNETE SE V CHAOSU.

 

Tipy

  • Vytvoření widdershins kruhu uvnitř deosilního: deosil slouží jako ochranný val a bezpečná bariéra, widdershins kruh poté pojme externí energii a vytvoří z ní spirálu v opačném směru. Místo toho, aby vznikly dvě pevné bariéry, tak se vnitřní kruh staví na tom vnějším.
  • Vytvoření pořádného deosilu, v jehož rámci se následně vymezí menší widdershins: za získání rovnováhy. Neměla by se rušit energie pevného deosil kruhu tím, že se přes něj vymezí widdershins, ale je lepší si načrtnout jasné hranice vnitřního widdershins kruhu tak, aby jeho energie nekolidovala s deosilem – vznikl by pak chaos, který opravdu, ale opravdu nechceme.

 

Mohlo by vás zajímat:

 

 

POSLECHNĚTE SI NÁŠ MAGICKÝ PODCAST VOX GNOSIS