Posted on

V ČR nebo na SK moc obvyklý není. Podíváme se, co je Patreon a jak mohou lidé získat speciální výhody od jejich oblíbeného tvůrce.

 

Patreon je platforma, která funguje na principu crowfundigových kampaní (známé jsou např. Hithit nebo Startovač). Lidé tak můžou finančně podpořit svého oblíbeného tvůrce, a tím zároveň získat určité výhody – tipy, pohled do zákulisí, speciální obsah nebo třeba něco hmotného. Tito lidé pak pak nazývají „patroni“ toho daného tvůrce.

 

Tiery (kategorie/úrovně)

Po kliknutí na profil se vám zobrazí tzv. tiery, neboli kategorie či úrovně. Jde o rozdělení možností podpory. Jde vidět název, fotka, ale většinu lidí bude zajímat hlavně částka a výhody, které můžou využít. Princip je tedy takový, že si vyberete úroveň takovou, aby se vám líbily výhody a díváte se i na finanční částku (kolik chcete a můžete dát).

 

Goals (cíle)

Naprosto úžasnou funkcí jsou tzv. goals (cíle). Tvůrce si může nastavit, co udělá až bude mít určitý počet patronů nebo vybrané částky. Patroni se tak můžou těšit na něco nového a často u tvůrce méně obvyklého.

 

Komunita a příspěvky

Tvůrce může přidávat příspěvky, fotky nebo videa pro veřejnost nebo patrony. Za nějaký článek si tedy musíte přímo zaplatit. Jsou vhodné aktuality, fotografie, apod. Kreativitě se meze nekladou. Uživatelé mohou ten účet tvůrce sledovat, lajkovat nebo třeba komentovat.

 

Nevýhody?

Patreon má několik nevýhod. Zejména je to angličtina – pokud umíte jenom česky, tak vám bude trvat, než se v tom zorientujete nebo stránku rychle opustíte. Přesto si myslím, že to není až tak velkou překážkou. Není potřeba velká znalost a při nejhorším poradí překladač.

Další nevýhodou je, že se nedá přispět jednorázově. Tato platforma je spíše pro dlouhodobější podporu. Platí se měsíčně. Nelze nastavit jednorázovou platbu. Tu lze udělat přes PayPal nebo převodem na účet. Pro podcasty je tu web Podcast.co, který Patron a Paypal sjednocuje a pro přehled je to jednodušší. Služba je ale placená a poměrně málo známá.

 

Patreon Vox Gnosis & Cesta Magie (VGCM)

Psali jste nám, že byste rádi Patreon, tak jsme ho v lednu nedávno spustili. Napadlo nás, že tyto dva projekty spojíme, a tak máme zkratku „vgcm“ (Vox Gnosis & Cesta Magie).

Vox Gnosis je 1.český oficiální podcast tvořený na témata magie, čarodějnictví, spiritualita, apod. na delší časový úsek. Většina episod má kolem 2 h, což umožňuje probrat ono téma do hloubky. Kvalita je u nás na prvním místě!

Podcast je tvořený na základě rozhovorů s lidmi, kteří se zabývají spirituálními, filosofickými nebo náboženskými směry v různých formách (např. umělecké, praktické, akademické) a je určen pro všechny otevřené lidi, které podobná témata zajímají. Také se zde objevují záznamy webinářů. Zabrousíme k magii, čarodějnictví, k pohanství, nebude chybět ani voodoo, satanismus nebo třeba mythos H.P. Lovecrafta a Zen.

Cesta Magie je projekt, který je zaměřený na poznání za oponou světa. Má dva jednoduché cíle – seznámit s magií širší veřejnost (osvěta) a propojit praktikující.

Už vim, co je Patreon a chci vás podpořit!

 

Naše úrovně inspirované živlami

  • 102 kč (4 €) – Voda – v seznamu patronů na webu v sekci „O projektu”
  • 153 Kč (6 €) – Země – v seznamu patronů, věštění z tarotu/geomancie
  • 332 Kč (13 €) – Oheň – v seznamu patronů, poradenství skrze videohovor či hovor
  • 509 Kč (20 €) – Vzduch – v seznamu patronů, věštění z tarotu/geomancie, každý 2.měsíc magický balíček

+ každý patron získává speciální roli na našem Discordu!

 

Jednorázová platba

  • 350 Kč (13 €) – lunární plecháček a v něm malé překvapení

Na účet: 281803765/0300

IBAN: CZ24 0300 0000 0002 8180 3765

Do zprávy pro příjemce: Jméno, adresa (Zásilkovny!), telefonní číslo

Chci se stát vaším Patronem!

Cíl, se kterým nám můžete pomoct

  • Po dosáhnutí 20 patronů uděláme veřejný webinář na invokace a rituální praxi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..