Osvěta magie a čarodějnictví v moderní době

Doplňky a jejich moc

Ten, kdo mě zná, tak ví, že vždy mám nějaký přívěšek nebo náramek. Má to ale hlubší význam, než se může zdát.

Výběr

Jak se rozhodujete, který si pořídíte? Snad ani nemusím vysvětlovat, že estetika není hned to první, na co byste se měli zaměřit. My chceme používat magii, není to tedy primárně doplněk (avšak může to být role vedlejší). Osobně preferuji výrobu na míru nebo od někoho, kdo to dělá ručně. Žádná masová výroba. Ale ano, někdy to jinak nejde a kouzlu Aliexpressu v nízkých cenách někdy každý podlehne. Ale všeho s mírou! Pokud se rozhodnete něco takhle objednat, tak by to pro vás mělo mít velký význam, a nejen pro to, že vám to zkrášlí váš čarodějnický vzhled. Více se teď propaguje Zero Waste, takže si zkuste zjistit něco o tom Aliexpressu (vždy trpím při tom objednávání, ale snažim se tu věc alespoň využít na maximum). Jak jsme si řekli, lepší je to u soukromého prodejce. Třeba takový ukovaný pentagram, kdy kovář použil k výrobě magii (například krev), tak bude mnohem silnější. Často si připlatíte, ale stojí to opravdu za to. Měli byste vědět, proč si ten předmět (rozuměj přívěšek, náramek nebo prsten) pořizujete. Bude z něj amulet, talisman, k čemu bude sloužit? Neměl by vám jen tak ležet ladem, kdy na něj bude usedat vrstva prachu.

Pokud jdete do obchodu, tak vám nejvíce pomůže intuice. Třeba vás to bude „táhnout“ k nějakému přívěšku nebo se k němu budete vracet. Kdybyste nevěděli jeho význam, zeptejte se klidně prodavače a ten měl by o tom něco vědět.

Různé druhy

Doplňků je opravdu hodně… od náušnic, po přívěšek, náhrdelník, apod. Můžete využít runy, nejčastěji se objevuje pentakl, často vídám i hexagram (u značky Killstar poslední dobou hlavně unikursální hexagram), samozřejmě různé kameny a tak dále.

Ztráta

Může se vám stát, že se vám z ničeho nic ztratí. Mně takhle mizel jantarový náramek. Pár měsíců jsem jej nemohla najít, a pak ležel na zemi u nás doma. Několik měsíců jsem ho nosila, a pak se sám zase vytratil. Takhle to bylo několikrát … až jednou zmizel navždy. Navždy mi i sám od sebe zmizel i přívěšek (druhá polovina srdce) od někoho, kdo… ode mě sám postupně odcházel. Nebo se vám mohou často rozbíjet. V tom případě popřemýšlejte o jejich významu. Teď si ještě vzpomínám, že mi na nádraží z ničeho nic z krku spadnul triskel… důvod jsem objevila až později – jelikož i takto vám bohové můžou dát vědět, že tahle cesta pro vás není ta pravá.

Darování

Tady bych chtěla použít pomyslný výstražný vykřičník. Lidé jsou lidé… A člověk je tvor vynalézavý. Může se tak stát, že vám něco nedaroval v dobrém úmyslu. Dá se to očarovat a pak to dělá neplechu. Sama jsem to bohužel zažila. Proto byste měli všechny darované věci očistit. Pokud člověku opravdu důvěřujete, tak to dělat nemusíte, ale je to jen na vás. Zároveň vám to může přinést mnoho dobrého a ta osoba mohla dárek očarovat v dobrém slova smyslu.

Mám jich hodně, co s tím?

Zkuste si ujasnit, zda všechny používáte. Nebo se na ně jen práší? Osobně zrovna přívěšky miluji, takže jich mám za ta léta hafo. A těžko je jen vyhodíte, když se k nim pojí nějaká vzpomínka. Ale když vím, že jeho síla dosloužila, tak ho zahrabu do země. Zruší se tak jeho síla a vezme si jej živel země.

Aktivace a nabíjení

Ze začátku je vhodné přívěšek očistit (pod tekoucí vodou – ideálně někde v potoce, nebo vykuřováním či ohněm). Metod je celá řada a každému sedí něco jiného. Co se týče aktivace, tak v jednoduchosti je krása, takže stačí vymyslet zaklínadlo, které se bude rýmovat a říct jej a u toho držet přívěšek v ruce. Napadá mě spoustu způsobů, jak to udělat, ale udělejte tak podle intuice. A nabíjení… spoustu lidí využívá lunárního světla v úplňku. Můžete ale také použít jinou energii, což ponechám zase na vás.

POSLECHNĚTE SI NÁŠ MAGICKÝ PODCAST VOX GNOSIS