Posted on

Článek napsala Mysteria, bývalá členka blogu

Naši průvodci, naši ochránci, naši učitelé, naši společníci a naši opatrovníci duší…

Každý z nás má v sobě duchovní zvíře. I když o něm nevíte, tak ho máte.
Jak už jsem výše zmiňovala jsou to naši průvodci, ochránci, učitelé, společníci a opatrovníci duší. Jak to? Hned Vám to rozvedu.

Naši průvodci

Každého z nás v životě čekají překážky, které musí překonat. Někdy si nebudeme vědět rady a proto tu s námi jsou. Oni nám poradí a zůstávají s námi v časech dobrých i zlých. Jsou s námi pořád.
Bdí nad námi a jsou všude s námi. Po našem boku. Takže…
Provádí nás našim životem.

 

Naši ochránci

Znáte ty myšlenky, které se Vás snaží pohltit a navést na špatnou cestu. Oni nás ochrání. Ne vždy se to podaří, ale když je budete vnímat, poslouchat a dbát na jejich rady. Na špatnou cestu se nedáte.
Ochraňují nás od zlé moci, která se nás snaží dostat do spárů. Vnáší do našeho života radost a pochopení.

 

Naši učitelé

Některá zvířata nás budou varovat, že je něco špatně. Upozorní nás, aby jsme se vyhnuli této chybě. Ale pozor! Řekla jsem některá. Ano slyšíte správně. Jsou i taková zvířata, která Vás nějakou chybu nechají udělat schválně a poté Vás poučí. Proč? To nikdo neví. Jen oni samy ví, jak Vás učit a vést Vašim životem. Pokud máte nezodpovězené otázky, jděte za nimi. Určitě Vám na ně zodpoví a pokud ne, mají k tomu důvod.

 

Naši společníci

Oslava svátků, dělání rituálů či jenom meditace na zklidnění. Jak už jsem říkala, jsou všude s námi. I když je nevidíme, můžeme je cítit. Můžeme s nimi slavit svátky! Můžeme si s nimi jen tak hrát. Jsou to i naši kamarádi.

 

Naši opatrovníci duší

Co víc k tomu říct? Jistě víte, že všechno má nějakou duši. A oni nám ji ochraňují. Pomáhají nám poznávat a zjišťovat nové informace. Už jen tím, že je máme, máme nový pohled na svět.
To obohacuje naši duši a my jsme zdraví a šťastní.

 

Jak ho najdu?

Když tak na to koukám, dělají pro nás opravdu hodně. Někdo si to ani neuvědomuje, ale je to tak.
Teď, ale přichází na řadu jedna otázka…
Jak ho najdu? Je to velmi jednoduché.

Najděte, nebo udělejte si čas, kdy budete jenom vy. Potřebujete být sami a potřebujete klid, aby vás něco nerušilo. Základ je meditace a vizualizace. Bez toho to nezvládnete, ale všechno se dá natrénovat.
Před samotným poznáním vašeho zvířete si pár minut zameditujte. Bude se vám potom lépe vizualizovat.
Po skončení meditace si opět sedněte/lehněte nebo prostě udělejte polohu, která vám je příjemná. Zavřete oči a uklidněte se. Vyprázdněte mysl a poté si představte les. Most po kterém kráčíte k lesu. Je jen na vás jak bude vypadat.
Může být listnatý, jehličnatý a nebo klidně smíšený. Může tam téct voda, a nebo tam mohou být hory. Dokonce ten most může být kamenný, nebo dřevěný. Představivost je na vás. Dbejte na detaily.
Teplotu, počasí a i roční období.
Teď přichází ten čas, kdy musíte zavolat své zvíře.

Volejte ho a nebuďte zklamaní pokud to nevyjde hned napoprvé. Ono se Vám jednou ukáže. Ani mně se neukázalo napoprvé. Ale každý ho v sobě máme. Tím si buďte jistí.

 

Společné rysy

Až zříte své zvíře, začnete objevovat. Co? No přece co máte společného. Může to být charakter či nějaké vlastnosti, samozřejmě se nevylučuje ani vzhled.
Hledejte to společné a rozšiřujte to.

Závěr

Ať už Vaše zvíře bude pták, ještěr či šelma. Nebuďte z něho zklamaní.
Každý jsme výjimečný a každý si zaslouží své zvíře z nějakého důvodu. Vy se sice můžete ptát proč, ale jen on bude znát ten důvod.
Zvolil si Vás z nějakého důvodu a ten důvod, už je nepodstatný.

Radujte se, že máte zrovna toto zvíře. Neohlížejte se na vzhled, barvu či druh, a už vůbec ne na velikost.
Važte si jich a vnímejte je. Už jen tím, že jste šťastní činíte šťastnými i je.

Nezapomínejte na ně. Jsou naši nedílnou součástí a nic je nemůže jen tak nahradit. Mějte je rádi, neboť pak budete mít rádi i sebe.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..