Osvěta magie a čarodějnictví v moderní době

DŮLEŽITÉ změny na blogu Cesta Magie + 1 novinka

Život každého z nás se mění. Posouváme se a je důležité, abychom si určili priority. Proto jsem rozhodnutá udělat důležité změny na blogu Cesta Magie.

 

Co mě k tomu dovedlo?

Poměrně nedávno jsem vydala článek, kde polemizuji nad ukončením blogu CM. Zmiňuji tam aktuální čarodějnickou komunitu na sociálních sítích. Karanténa nadělala pěknou paseku. Lidé se nudili, a tak začali řešit životy těch druhých. Už to nevnímám tak negativně a více čarodějek/čarodějů pochopilo, že bychom se měli všichni respektovat a tolerovat. Jsem vděčná za to, že můj příspěvek na IG pomohl. Spoustu lidí ho sdílelo a souzní s ním. Negativní reakce se najdou vždy a ani tohle nebylo výjimkou. Ale je to důležité, protože nás to uzemní a nedojde tak k egoismu. Jedna negativní reakce a zbytek pozitivních – to beru za úspěšné.

Sociální sítě jsou peklo… vždy mě štvalo, jak jsou na nich lidé falešní. Hezká fotka na stories, ale realita je už jiná. Já to dělám vždy naopak a snažim se k příspěvku napsat třeba nějaké zamyšlení. Nejde jen o pěknou fotku, ale také o to, co tím chci docílit. Mým cílem je lidi motivovat a inspirovat ostatní. A jsem se sebe hrdá, protože se mi to daří. Někomu jsem vrátila energii do čarodějnictví, jinému jsem dělala vrbu, tamtomu jsem věštila, jemu jsem půjčila peníze, pak dalšímu, pomohla jsem tam a také tam,… Píšu tohle poprvé takhle veřejně. Nemám potřebu se tím chlubit, ale zmiňuji to tady z důvodu, že se můj cíl daří. Mám jich samozřejmě více, ale toto mě dělá opravdu šťastnou. Používám své schopnosti na to, abych pomohla druhým. Napojování na lidi mi jde dobře a je super někomu pomoct tak, že mu až začnou téct slzy, chce se s vámi setkat, a to pomáhání je dlouhodobé – vzájemná důvěra je velmi cenná a důležitá. Miluji svou empatii a citlivost. Používám to k tomu, abych mohla druhé udělat šťastnými.

 

Blog není jen o psaní

Jeden takový častý mýtus je, že si lidé myslí, že stačí jen psát. Já vás ale vyvedu z omylu. Blogerka/bloger je také grafik, administrátor, fotograf, sekretářka, apod. Vyřizujeme emaily nebo zprávy na sociálních sítích. Co se týče fotografií, tak se je snažim fotit/vytvářet sama, protože mi to ke konceptu blogu sedí více. Zaplatila jsem si doménu, hosting a musela jsem pro vás vytvořit příjemné místo tj. blog. Vybírala jsem mezi šablonami a tu výslednou jsem si nakonec ještě hodně upravila. Vzdělávám se ohledně psaní. Je důležité psát správně… ne hodit text v jednom dlouhém odstavci a nicneříkající nadpis. Správa blogu je časově náročná.

Máte k psaní nějaké poznámky a jste ochotni mi poskytnout konstruktivní kritiku? Budu moc ráda, pokud mi to napíšete. Nikdo není dokonalý a vašich postřehů si vždy vážim. Vždycky je co zlepšit.

Vy jako čtenáři vidíte jen ten výsledek, respektive články. Blogu dávám nejvíce svého času. Stal se pro mě stal něčím, co mě baví a naplňuje.

 

Externí redaktorka pro blog Na blogu záleží

Pokud mě něco opravdu baví, tak je to psaní. Bylo by tak skvělé, kdyby šlo jen psát knihy a tím si zajistit stálý příjem. V realitě se to má ale tak, že se nelze živit jen psaním knih. Většina spisovatelů má práci + píší knihy jako oddech a pro koníček. Jsou tu ale i jiné možnosti.

Žurnalistika mě poměrně oslovila, ale musíme přemýšlet dopředu. Je často o stresu, musíte napsat rychle nějaký článek, měli byste mít přehled o různých věcech, atd.

Další, pro mě reálnější, je copywriting. Jde o psaní textů, klidně i o spravování sociálních sítí, apod. Často požadují 1 rok praxe v oboru. Blogerky občas hledají externí redaktory a zkoušela jsem to, jenže většinou bez úspěchu, protože to bylo rychle obsazené. Štěstí se na mě přesto usmálo a píšu pro blog, který je odlišný od toho mého. Je super, když můžete psát i jiná témata, zaměřit se více na SEO a učit se novým věcem. ,,Na blogu záleží“ máme fajn kolektiv a Verča, která to vede, tak mi nabídla společný stream u ní na FB skupině. Řeknu o mém blogu, jak jsem přecházela na jiný hosting (a také proč), co je mým cílem, také povím o srazech a o dalších věcech. Je tak super, když se můj blog dostává i těm, kteří se magii nevěnují – a díky tomu pochopí, že magie není taková, jak to znají z pohádek.

 

Co vše za týden napíšu?

Když si to teď shrneme, tak v pondělí vydávám blogerskou výzvu, ve středu článek na magické téma a v pátek článek Na blogu záleží. Takže do týdne 3 články. Vlivem korony nemám na psaní tolik času, takže články teď častji píšu na poslední chvíli.

Tohle není z dlouhodobého hlediska dobré, a proto musim ubrat. Blogerské výzvy se vzdát nechci, takže tu nechávám. Ponechám samozřejmě také psaní pro druhý blog. Co se týče tématu magického, tak už nebude vycházet každý týden. Zatím jen jednou za 14 dní. Můžete se to změnit na jednou za měsíc, ale doufám, že to tak nebude. Hlavní je kvalita, ne kvantita. V poslední době to tak není a mnohem radši budu mít článků méně, ale za to kvalitní.

 

Jaký je hlavní důvod změn?

Jak jsem se už zmiňovala, tak blogu obětuji nejvíce času. Ráda bych ale zase měla klid na čtení a studium magie. Samozřejmě, že se magii věnuji, ale méně. Čtení knih mi teď pokulhává… Čas pro sebe sama je také důležitý a ráda bych ho měla více.

Další důvod změn jsou sociální sítě. Ten čas strávený na nich se dá využít lépe a jak jsem zvyklá něco přidávat na IG a odepisovat, tak tomu věnuji příliš času. Proto to chci omezit. Odepisovat vám budu samozřejmě pořád, ale ne třeba tak často. Ale nebojte, na každého se dostane.

 

Opravdu jen změny na blogu?

Každý se měníme a u mě je to každým měsícem. Pracuji na sobě a užívám si život. Jsem šťastná. I když ne vše je ideální a nemůžu ovlivnit všechno… přesto mám radost. Ale jsem člověk jako vy, takže mě někdy přepadne depka. Konktrétně ale bojuji se sociální úzkostí. A jde to! Dělám pravidelné streamy na IG na různá témata. Chtěla bych motivovat i vás, abyste měli zdravé sebevědomí, aby vám nechyběla sebeláska a abyste šli za svými sny. To sebevědomí si prosím nepleťte s egoismem. Důležitá je i pokora, a hlavně přiznání našich chyb. S pár lidmi jsem v klidu něco vyřešila a opravdu hodně se mi ulevilo. Každý děláme chyby a já také. A ti odvážní dokáží udělat nečekanou věc. Jsem hodně zaměřená na seberozvoj a jdu vstříc novým znalostem a zkušenostem.

 

Novinka: čarodějnický swap

Rozhodla jsem se konečně udělat swap, který by byl určený pro čarodějky/čaroděje. Pohrávala jsem si s tou myšlenkou dlouho, ale až nyní přišel ten pravý čas. Jde o výměnu věcí, které už nepotřepujete. Uděláte tím někomu radost a dostanete něco nového. Více se dozvíte na FB skupině Čarodějnický swap.

 

Přehled informací:

  • Blogerská výzva na pondělí zůstává.
  • Článek o magii/čarodějnictví bude vždy ve středu jednou za 14 dní.
  • Budu méně na sociálních sítích.
  • Odepisovat vám budu stále, ale mnohem radši vás uvidím osobně na nějakém mém srazu (preferuji osobní setkání).
  • Streamy budou občasné. Na IG mám sice napsáno, na co se můžete těšit, ale je možné, že se datumy upraví. Nicméně budu se snažit tyto předepsané dny streamy dělat, a pak bych zvolnila.
  • E-book První kroky čarodějky bude k dostání stále, ale Vlčí duše už dostupná není a zůstane to tak. Za pár let plánuji napsat o tomto tématu knihu, kterou budete moci držet v ruce.
  • Občas si budu dávat detox od všech sociálních sítích. Vidim to na víkendy. Oznámila bych vám to den předem, abyste se nedivili, proč nejsem aktivní.
  • Srazy budu pořádat stále (dostanou přednost před psaním blogu). Trénuji si tak mluvený projev v praxi, poznávám nové lidi, vidím se s přáteli a dám vám možnost poznat různé lidi odlišných cest. Každý sraz je jedinečný, ale spojuje je úžasná atmosféra. Nejbližší sraz bude v Praze 27.6. 2020.
  • NOVINKA: Čarodějnický swap. Mnozí víte, že jsem měla v plánu udělat swap čarodějnických věcí (knih, svíček, kadidel a všeho možného, co už nevyužijete). Zatím jsem udělala FB skupinu, kde budete moct nabízet ostatním své věci za výměnu (nebo darování), ale NE ZA PENÍZE. Smyslem je předat věc dál, ne na tom vydělat. Radost toho druhého je lepší a koresponduje to se zero waste, odkud jsem si vzala inspiraci. Podle zájmu bych pak časem udělala swap jako takový, abychom se setkali a lidé si naše věci mohli lépe prohlédnout.

 

POSLECHNĚTE SI NÁŠ MAGICKÝ PODCAST VOX GNOSIS