Posted on

Ohledně magie a esoteriky najdeme velkou kupu kurzů, seminářů, webinářů, škol, přednášek a spoustu dalších věcí. Ale co z toho vybrat a získat tak nejvíce? O tom je dnešní článek.

Začala bych asi tím, že pojem magie, je velice obsáhlý, a proto je zde hodně věcí, za které si můžete zaplatit. No jo, ale co vybrat? Nejdříve si ujasníme, co vlastně chceme a jaké máme možnosti.

 

Dálkové studium

Existují kurzy, školy nebo webináře, které jsou pomocí internetu. Na email vám chodí příslušná videa, materiály k pročtení a další informace. Účastnila jsem se i několika webinářů (šamanství / cesta extáze). Bohužel skvělé webináře šamanství od jedné německé šamanky již nejsou, ale zkoušeli jsme šamanské cesty a různá cvičení. Píšu to sem, protože i přesto, že je to skrze internet, tak může dojít k hlubokým zážitkům. Dálkové studium tedy neznamená, že byste nezkoušeli něco prakticky, právě naopak se dají dobře udělat vizualizace a u těch nezáleží moc na tom, zda je to nahrané, přes internet nebo vám to někdo říká přímo u vás.

 

Pravidelné dojíždění

Existují u nás v ČR všemožné kurzy, kam se chodí pravidelně. Zde se jedná ale o to, že zaplatíte určitou částku, což být kolikrát u dálkového studia ani nemusí. Nemám s tímto přímé zkušenosti, ale osobně mi přijde zajímavé, že bych takhle někam dojížděla, viděla bych se pravidelně s těmi, které to také zajímá. Na SK je přímo škola jako taková a studenti se 1x do měsíce sejdou. Také ta škola nabízí videokurzy nebo pak individuální kurz vysoké magie. No a lze vzdělávat ohledně vampyrismu… Kdybych sem měla dát odkazy na vše, co jsem našla, byl by to dlouhý seznam. Od Bohyně v každé z nás, přes alchymii, až po příliš sluníčkářské tzv. ,,druidské reiki“.

 

Jednorázové

Oblíbené jsou i přednášky třeba někde v knihovně nebo v čajovně či v příjemné kavárně. I tady nalezneme obrovskou škálu od typicky příliš esoterických nauk, po marketing (který může být v každém, co jsem výše napsala). V jedné západočeské knihovně se konají každý měsíc přednášky ohledně spirituality a rozvoje, nutno podotknout, že jsou témata mnohdy zajímavá. Můžou to být podvečerní přednášky, odpolední semináře, cokoliv. Ačkoliv to nevypadá, všude je něco, stačí jen hledat.

Zmíním ještě televizní kanál, kam voláte a on vám někdo věští. Platí se hodně a nedozvíte se pořádně nic. Jeden z příkladů šarlatánů… ať vás ani nenapadne takhle někam volat! Do televize rozhodně ne!

 

Cena

Ego, materialismus a nedej bohům nenávist k ničemu takovému nepatří!

 

Kolikrát je částka až zarážející. Uvádět příklady nebudu, ale bylo by jich mnoho. Až si říkáte… za co chtějí tolik peněz? – Bavíme se o řádě desítek tisíců, což mi přijde jako extrém. Měli bychom si ujasnit, o čem vůbec magie a celkově seberozvoj je. Mně se osvědčilo to, že nejvíc mi dalo, kde vstupné bylo dobrovolné, opravdu. Něco jiného je, pokud jdete na Duška (snad jediné jméno, které zde zmíním) a lístek stojí 400 Kč. A moc jsem se nasmála, až mi tekly slzy štěstím a odcházela jsem veselá, nabitá informacemi, zkrátka Dušek, co víc codat… Ale pak jsem byla i na seminářích a kurzech, kde jsem zaplatila i vyšší částku a jen to ze mě vysálo energii a nic nového jsem se pořádně nedozvěděla (bylo toho více, což mě osobně mrzí, ale tak každá zkušenost je dobrá). Víte… a tady bych ráda zmínila marketing. Než někam půjdete, zjistěte si o tom přednášejícím, co nejvíce informací a poptejte se lidí z okruhu magie, jaké s ním mají zkušenosti. Pokud se vám na tom něco nezdá, raději tam nechoďte a něco hezkého si kupte. Marketing je bohužel všude, a pokud se naučíte ho rozpoznávat, ušetří vám to spoustu času, peněz i energie. Samozřejmě nejvíce se poučíte ze špatných zkušeností, ale není od věci si zjistit více informací. Několikrát jsem takto naletěla a teď už si dávám velký pozor. Pomůže i nastudování si základní psychologie ohledně manipulace, marketingu apod. Magie se neplatí hmotnými penězi, ale vděkem, darem ze srdce, příjemnou energií, která je na kurzu a inspirací, kterou vám to přinese. Ego, materialismus a nedej bohům nenávist k ničemu takovému nepatří! V tom případě by se tento člověk řítil do záhuby. Nechci zde zmiňovat ty případy, ale je jich opravdu mnoho a je potřeba, aby si člověk dal pozor.

Objevily se dokonce termíny ,,marketingová čarodějnice“ a dále ,,tarotkoučing“ … Netřeba se k tomu nějak vyjadřovat.

Ptala jsem se různých lidí, co jim vyhovuje nejvíce. Shodli jsme se většina na tom, že nejlépe působí a nejúspěšnější bylo vstupné dobrovolné. Odpor si získali lidé s příliš vysokými cenami a neustálou propagací. Ovšem zde se musí brát potaz, zda to někoho živí, či nikoliv. Tak přiznejme si… živit se magií – není to hloupé? To je přesně to, co jsem zmiňovala výše. Materialismus. Nejde to dělat tak, aby to tvořilo veškerý příjem člověka. Na přivydělání si, proč ne, ale nic se nemá přehánět. Nejlépe uspěje ten, kdo do toho dává srdce, ne ego a materialismus. Magie zde není od toho, aby se díky ní vydělávalo, to přenecháme šarlatánům a rádoby kartářkám (i když netvrdím, že není i někdo poctivý). Ještě zmínim, že často dávají pozor na všechny akce ve velkých městech, a to právě díky marketingu a takové no… ne všichni jsou poctiví. Také jsem se bavila s jedním učitelem ohledně semináře, na kterém jsem nedávno byla. Je prý jiné, když dotyčný informace předává mladším, dospělým, ve středním věku, apod. Učit nebo přednášet prý není tak lehké, jak se zdá. Člověk ty znalosti často má, ale největší problém je prý o předávání informací.

 

Komunitace se zákazníkem

Mnoho lidí z oblasti magie dokáží vnímá různé energie/vibrace/naledění/auru. To se dá mnohdy využít a jeden ze způsobů je, že se soustředíte na to, jakou energií na vás konverzace s tím člověkem působí. Může to být i jeden email nebo zpráva (ale ideálně, pokud toho člověka vidíte). Koukněte na zvolená slova, překlepy, slovosled. Vše o něčem vypovídá a povedlo se mi, že jsem si takhle něco objednávala od jedné paní a při psaní si s ní jsem byla z ničeho nic šťastná a plná energie – ale s některými to byl pravý opak. Vnímejte jejich energii a dejte na ní. I tohle vám pomůže při rozhodování. Pochybuji, že si koupíte nějaký kurz, pokud na vás bude dotyčný arogantní a bude do vás rýpat, pak není co řešit. Pokud vám tohle úplně nejde, doporučuji zase nastudování základů psychologie. Samozřejmě jiné to je, když máte něco analyzovat ručně psané, ale jde to určitým způsobem i přes digitální podobu. Poznáte, pokud do toho člověk dá srdce či zášť.

 

Závěrem

Dejte na svou intuici. Co vám říká? Kurzy, semináře, přednášky apod. provozují všemožní lidé. Populární jsou i takoví ti rádoby šamani, esoterické cosi, jak si přivolat lásku a další. A toho často využívají lidé, protože ví, že jim to přinese zisk, a že jsem se setkala s větším množstvím takových… Světem hodně hýbají média a manipulace, mějte oči otevřené a rozhodněte se správně, kam investujete svůj čas a peníze.

Poznámka: K tomuto článku mě přivedlo pár ne příliš dobrých zkušeností z nedávna, ale není to mířeno přesně na někoho. Hledala jsem posledních pár měsíců kurzy, až si mě našly samy a jsou různorodé. Něco jsem se rozhodla vyzkoušet, na některé se ještě chystám. Zkrátka je někdy dobré takhle něco zkusit, jít do společnosti, vyzkoušet nové zajímavé webináře apod. Objevování nikdy není dost, nechť jsou bohové s vámi!

3 Replies to “Kolik zaplatit za seberozvoj v magii?”

  1. Myslím, že odpovědí je vzdělávání se. Mnoho lidí netuší, co slovo „šaman“ vlastně znamená a odkud pochází… a také je zajímavé pohlédnout na to, co nás přitahuje a proč. Mnozí nejsou spojení s přírodou, zemí nebo komunitou, ve které vyrůstají, důvodů může být mnoho, a tudíž mají tendence hledat svou spiritualitu jinde. V jiných zemích, jiných komunitách. Pak je důležité chápat souvislosti (i ty historické), netvořit si fetiš z jednotlivců a nastudovat si alespoň základy dané tématiky.

    Peníze, výměnný obchod anebo dar jsou v pořádku. Člověk si může říci prakticky o cokoliv a je jen na Tobě, zda to za to stojí, či ne. Pokaždé je to zkušenost. Věci nejsou dobré nebo zlé. Nelze to oddělit.

    Co se mi ale osvědčilo je otevřít srdce a uši, mlčet a naslouchat. Učitelé se málokdy nazývají učitelé a kolikrát jsou blíž, než by jeden řekl. (:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..