Osvěta magie a čarodějnictví v moderní době

Listopadový úplněk aneb práce s Freyou

Někdy je potřeba utřídit si všechny myšlenky a říct si, co Vás ovlivňuje negativně a zbavit se toho. O tom byl dnešní listopadový úplněk (i když článek vyšel později).

 

Hlavní záměry rituálu:

  • Svěření se Freye s problémy
  • Požádání Frey o to, aby byla mou oporou, vzorem a dávala mi sílu (takové té divokosti, zároveň i sílu, abych se zase postavila na nohy – psychika)
  • Pomoc osobě, na které mi velmi záleží
  • Očištění Knihy stínů, změna obalu
  • Očištění negativních energií z místnosti

Obětiny: čokoláda, kterou jsem dostala od kolegy na jednom letním srazu (šetřila jsem si jí pro vhodnou příležitost), děkuji, Ondro. Bezinkový likér, jehož návod na přípravu najdete zde.

Většinou dělám rituály intuitivně a tenhle nebyl výjimkou. Stanovila jsem si záměry, ale do poslední chvíle jsem nevěděla, jak bude vypadat oltář. Nakonec mě napadlo, že bych mohla použít věci, které jsem od někoho dostala. Pár pomůcek jsem si sice koupila, ale většinu věcí tvořily dary. A samozřejmě nemohly chybět věci, které mi dala osoba, za kterou jsem prosila bohy, aby jí pomohli a my dvě, abychom se co nejdříve zase viděly (athame, náramek s půlměsícem, jantar, vykuřovadlo ze šalvěje).

 

Pomůcky:

Vykučovací smotek šalvěje, jantar a náramek s půlměsícem, dále pak reprezentace úplňku – kámen od Aisling a Měsíční kámen od mamky přítele. Pentakl jsem si vyráběla, proto mám k němu svůj vztah. Svíce jsem koupila, takže ty nějak moc zmiňovat nemusim.

Ocas jsem také koupila. Bohůmžel se jedná o pravý… Když jsem ho objednávala, stálo tam ,,fake tail“. Jenže mi přišel pravý… Už s tim nic neudělám a vrátit to nejde, ale mám k němu úctu a velikostně je akorát na oltář. Reprezentuje mou vlčí podstatu. Tu také symbolizuje postava vlka a vlčí přívěšek. Také ale jantar, který už jsem zde zmiňovala.

Přívěšek lišky. Je jedna z mých průvodců a vnáší mi do života hravost, optimismus, bystrost, ale i pár negativních vlastností (stínů) jako třeba pomstychtivost, umění manipulace, apod. Rituál se nesl i v duchu toho, že chci přijmout i mé stíny a chtěla bych s nimi více pracovat. Ale ne… vážně nikoho nechci zmanipulovat. Nemám důvod a k čemu by mi to bylo. Převažuje u mě mnohonásobně vlk a jeho hrdost. Tohle bylo spíš v tom, že bychom měli umět využívat své pozitivní i negativní stránky a beztak nás média manipulují každý den. Proto se snažim tomuhle bránit a více se o to zajímám, apod.

Pak je tady keramická miska, kterou jsem vyráběla kdysi na kroužku výtvarky. Používám jí na obětiny nebo v ní dělám svěcenou vodu (dobře se dá přelít díky otvoru, který jsem tam udělala, byť jsem v tom věku neměla ani ponětí, že půjdu čarodějnickou cestou).

Reprezentace Frey díky sošce, kterou jsem si pořídila v Norsku. No a pak špachtle Frey, kterou jsem měla také v Norsku… U této země ještě zůstaneme, protože mám na pentaklu 5 kamenů, které jsem našla v přírodě. 4 z nich jsou z Norska (z oblasti moře a pak z tundry) a 1 z dovolené na Šumavě, která pro mě měla velký přínos, co se týče práce s vlkem.

A nakonec pírka, která symbolizují havrana, mé hlavní totemové zvíře.

 

Rituál

Chtěla jsem už začít, když najednou ke mně přišla má kočka a celý oltář si řádně očuchala. Nakonec si na mě spokojeně lehla. Pak už zase šla pryč, tak jsem si říkala, že aspoň vyfotim oltář ale né, ona se musí zase vrátit a vlézt mi do záběru. Po nějaké chvíli ale zase vylezla na postel, kde mi spí teď, když tohle píšu a mohla jsem spojeně pokračovat.

Zapálila jsem svíčky a pustila jsem si hudbu. Jako tradičně jsem začala meditací. Povedl se mi neplánovaný shapeshifting v havrana (spíše ale jen hlava). Nechávám tomu většinou volný průběh. Někdy si i stane, že se v průběhu meditace vystřídá několik zvířat. Sama nevim, jak to dělám. Zkrátka se dostanu do transu, na nic nemyslim a dojde k přeměně (ale ne vždy).

Poté jsem zazpívala chant, který jsem chtěla použít už na Samhain, ale byla to doba kdy… jsem byla na rozcestí (měla jsem na výběr mezi dvěma směry, ale nakonec jsem nezvolila ani jeden). Poté jsem začala promlouvat ke Freye, bohyni lásky, vášně a divokosti. Svěřila jsem se jí s věcmi, které mě trápily. Přiznala jsem své chyby a uvědomila jsem si je. Nebyla to vina jen na mé straně, ale přesto jsem na tom měla podíl. Poté jsem se jí svěřila ohledně osoby, která mi je blízká a záleží mi na ní. Poprosila jsem Freyu, aby jí pomohla. Bohůmžel jsem se nebránila slzám… Když vám chybí jediný člověk, který vám rozumí… (další den mi po hodně dlouhé době napsala a ano, bylo jí lépe).

Další část rituálu jsem zasvětila mé vlčici. Celé týdny se mě snažila upozornit na někoho, kdo mi do života nepřinese nic dobrého. Nechápala jsem jí… Byla agresivní, nesvá, napjatá a to se samozřejmě odrazovalo i na mně. Každopádně jsem jí poděkovala za to, že tady se mnou vždy je a že mě chrání. I když jsou její projevy někdy až moc výrazné, tak bych jí za nic na světě nevyměnila.

Pak jsem bohům oznámila novou fázi života. Každý jimi procházíme… A podle toho jsem změnila i vzhled Knihy stínů.

Nakonec jsem zapálila vykuřovadlo ze šalvěje, očistila jsem Knihu stínů a následně i místnost, ve které jsem rituál dělala. Pak už jen následovaly obětiny. Čokoláda ze Znojma, kterou jsem dostala od kolegy na letním srazu, byla výborná. Pak jsem dala bohům bezinkový likér, který naprosto miluji a příští rok toho budu dělat mnohem více.

 

Shrnutí

Někdy se musíme oprostit od lidí, kteří nám do života přinášejí jen trápení. Zároveň jsem přišla na to, které lidi mohu nazvat přáteli. Dále jsem si uvědomila, že pokud zaberu ohledně klasifikace, může se mi splnit sen a budu mít možnost jet do Irska. Sny se plní, jen musíte věřit a jít si za tím svým, i když vám všichni z okolí říkají pravý opak. Jít proti proudu… se kolikrát vyplatí.

POSLECHNĚTE SI NÁŠ MAGICKÝ PODCAST VOX GNOSIS