Osvěta magie a čarodějnictví v moderní době

Mandragora lékařská

Mandragora lékařská (mandragora officinalis), čeleď lilkovité

Mandragora lékařská je vytrvalá bylina bez stonku, která dorůstá výšky asi 30 cm. Droga působí jako silné sedativum, halucinogen a hypnotikum. U osoby dochází k výraznému poklesu aktivity centrální nervové soustavy. V malých dávkách vede k lehkým a ke spánku podobným transům s velmi živými sny, kde se vědomí dostává do velmi těsného kontaktu s nevědomím. Nejvíce omamných látek nalezneme v kořenu a v plodech. Účinek drogy je dlouhodobý – až několik hodin. Kořen se sbírá většinou o úplňku (což se doporučuje se všemi bylinami). V knize Genesis je označovaná jako symbol lásky, kvůli jejím plodům.

Podle tradice musí dotyčný o kořen rituálním způsobem pečovat (denně jej omývat mlékem nebo vínem, uchovávat ve zvláštní skříňce, oblékat atd.), aby získal služebného ducha. V podstatě jde o osazení kořene mandragory elementárem nebo o komunikaci s esencí rostliny.

Jiné názvy: Pokřín, Cicmužíček, Kořen Satanův, Zlatá jablíčka lásky, Mužíček

Využití: čarodějnická mast, milostná kouzla, léčba cukrovky a vysokého tlaku

Psychotropní účinky: touha po pohybu, sluchové a čichové halucinace, halucinace létání, otáčení nebo jiného pohybu, sexuální vzrušení, sucho v ústech, zvýšení tělesné teploty, zvětšení zorniček, agrese

Zajímavosti:

1) Mandragoru mohou bez sebemenšího problému pozřít zvířata a nic se jim nestane. Jejich maso je ale otrávené atropinem, což nemá vliv na jedince, ale pokud by jej snědl člověk, tak dojde k otravě

2) Vzpomínáte, jak v Harrym Potterovi zvedali z květináčů ten kořen, který pak nesnesitelně křičel? Tak to šlo právě o mandragoru.

3) Také ji lze vidět při použití v seriálu Merlin. Morgana Le Fay ji dává někomu přivázanou pod postel.

POSLECHNĚTE SI NÁŠ MAGICKÝ PODCAST VOX GNOSIS