Osvěta magie a čarodějnictví v moderní době

Mladí Wiccané, theriani a LGBT

K tomuto článku mě inspiroval nový objev. Začalo se mezi náctiletými a nezkušenými rozšiřovat něco, co se dá poměrně snadno poznat a mě osobně to hodně zaráží, až kolikrát mrzí.

 

Wiccané

Jsem moc ráda, že má o Wiccu zájem mnoho mladých lidí. Bohužel… ono to není až tak úplně růžové, jak to na první pohled vypadá. Tito lidé mi často píší a někdy se až nestačim divit, co o sobě všechno stačí navykládat. V naprosté většině neví, co přesně Wicca je, nějaké rede, Bůh a Bohyně, mytologie ke Kolu roku,…? – Nezájem, neví o tom a ani o nechtějí slyšet ani jaká je ta podstata tohohle směru. Abych nekřivdila úplně všem, tak někteří Wiccané opravdu jsou a je radost na takové narazit. Jenže… více je převažují ti rádoby, kteří o tom moc neví. Asi jim to přijde zajímavé, a i když je to mimo, tak bych je srovnala k rádoby náctiletým satanistům. Nosí přívěšky a kdesi cosi, ale ví úplné…. Lidé v tomto věku mají potřebu se odlišit, což je pochopitelné, ale vše má své hranice. Být Wiccan, tak mě jejich postoj těch rádoby zesměšňuje. Některým se snažim promluvit do duše, ale znáte to, bez výsledku. Že by se Wicca stávala trendem?

 

Theriani

Od té doby, co se mnou vyšel první rozhovor, tak se hodně rozmohli theriani. A že jich je teď požehnaně… Kde, kdo je teď therianem. Tak se jich ptám, jak zjistili, že jimi jsou. Vždy mi odepsali, že díky právě díky onomu rozhovoru. Ale to pro mě není odpověď. Nějak ke svému závěru museli dojít, nejen zkouknout jeden cca půl hodinový rozhovor. V takových případech si zkoušim najít fotku těch lidí, a to mi řekne, jestli je to therian nebo ne. Jestli v sobě konkrétně všemi oblíbeného vlka mají, či nikoliv. Jelikož to jde poznat, a ještě nikdy se nestalo, že po tom, co takhle někdo o sobě píše, že je therian, tak abych to v něm viděla (až tedy na pár lidí, kteří mi psali mnohem dříve). Poznám to jednoduše, s nadsázkou říkejme, že je to dar, jelikož nedokáži slovně vysvětlit, jak to poznám. Je to jako, když poznáte pohana nebo čaroděje – pro mě naprosto přirozené, ale i tak to nedokážu úplně vysvětlit lidem, kteří to nezažili. No a zde také platí to, že tito rádoby theriani jsou mladí… Je přirozené, že hledají sebe sama… jsem asi až moc jiná, nebo nevím, ale i když jsem byla mladší, tak mi trvalo dlouho, než jsem se nazvala čarodějkou, natož vlčí čarodějkou…

 

LGBT

Téma, které je teď hodně probírané. Má spoustu předsudků, lidem se pletou různé názvy, orientace a někdy je to vše odsuzované až nenáviděné. Tento článek je o mladých lidech a mohli jste si všimnout, že spoustu takových o sobě tvrdí různé věci ohledně orientace. Upozorním, že nic nezavrhuji a znám spoustu skvělých lidí, kteří do LGBT či do LGBTQ+ patří. Ale teď k věci… nepřipadá vám zvláštní, že o sobě třeba 11 leté děti tvrdí, že jsou např. fluidi? Proč tak brzy? Je to stále častěji a častěji. Přijde mi, že je už jen pár těch, kteří jsou ,,podle normy“. Pokud jsou už vyspělí, tak ať to o sobě řeknou… ale stále to nechápu. Jak si můžou být jistí v jejich věku, kdy jimi cloumají hormony? Oni si to nejspíš neuvědomují, ale aspoň dospělí by jim na to něco mohli říct. Výrazy jako tomboy (přeloženo jako klukanda), hunk, hung a nespočet dalších. Do jaké míry lze brát vážně pubertální lidi, kteří sexualitu teprve objevují? Dnes je to jako trend, aby jste byli jiné orientace a někdy sami ti lidé z LGBT se stydí patřit do téhle komunity, neboť spoustu jiných nevytváří komunitě zrovna dobré jméno. Přesto to nesmíme vidět tak černě, protože jsou různé přednášky na tohle téma a lidé to začínají více akceptovat.

 

Vše společně

A jsme u toho. Zkuste si tyto tři oblasti spojit. Wiccu, theriany a LGBT. Nechci těmto lidem nějak uškodit nebo je zesměšnit, to vůbec ne. Jen… je dobré se zamyslet a říct si, zda se něčím můžete skutečně nazývat. Jak vás mají brát lidé vážně, když jim v podstatě píšete jen blbosti?

 

Věk

Mohlo z toho vyplynout, že pohrdám náctiletými zájemci o magii, theriany, LGBT apod. Vyvedu vás z omylu, takhle to opravdu není. Záleží jen na přístupu, jaký ten každý člověk má. Mnohokrát se mi stalo, že jsem si psala s někým, koho magie zajímala, ale třeba po pár měsících pak už ne. Je to přechodné období v pubertě a nemůžeme se na tyto lidi zlobit. Jsem sice také ještě v náctiletém věku, ale nikdy o sobě nepíšu nebo nemluvím jako o někom velmi zkušeném v magii. Jen se téhle oblasti věnuji nejvíce v mém životě a podle toho mám znalosti, ale přesto pro mě příliš málo. Přesto dokáži pomoci úplnému začátečníkovi. Mladé zájemce opravdu vítám a je skvělé, že se o to zajímají, ale je důležité to brát s nadhledem a jen někteří u toho zůstanou, magie není pro každého.

 

Dětská představivost

Naopak věk kolem 10 let je kouzelný. Objevujeme to, kým jsme, pomalu začíná puberta a pomalu zjištujeme své schopnosti ohledně magie. Děti jsou úžasné v tom, že jsou upřímné, nevinné, mají fantasii, apod. Můžeme se od nich lecos naučit. Vlivem sociálních sítí ze sebe můžeme udělat kohokoliv, a tak je využívají k tomu, aby si právě zakládali Instagramy či něco jiného, hledali internetové ,,smečky“ a trávili svůj život jen tam. Ano, i já jsem často na mobilu, ale občas si dám pár dní pauzu od všeho. Většinou odepisuji lidem ohledně magie, často čtu knihy v pdf, poslouchám hudbu, ale nehraji hry, nemám v mobilu ani jedinou, protože je to strašný žrout času. Tak moc ráda vzpomínám na mé začátky v magii a u Vlčice. Všechno to objevování nových věcí, nadšení, pocit, že jsem objevila sebe sama. Také tam byla ale velká naivita, pocítila jsem i stinné stránky magie a to mě vrátilo do reality. Proto se snažim nové zájemce navádět na jejich cestu. Společně přicházíme na to, jaký je jejich směr a pomáhám začátcích. A víte, jaká je to radost, když vidíte, že je o magii zájem? Je pravda, že málokdo u toho zůstane, ale když mě nkdo požádá o pomoc, snažím se vyhovět. Jak už jsem zmínila, záleží na přístupu každého… Jde hodně vidět, proč to někdo chce, kdo to v sobě má a kdo naopak ne. Vždy jim uvádim, že není na co spěchat a pokud chtějí vidět výsledek, musí mít vůli a vytrvalost, několik měsíců, týdnů nebo let.

POSLECHNĚTE SI NÁŠ MAGICKÝ PODCAST VOX GNOSIS