Osvěta magie a čarodějnictví v moderní době

Můj pekelný rok 2020

Je zvláštní, že je rok 2020 u konce, ale je to tak. Událo se pro mě spoustu důležitých a zlomových věcí, a tento článek vám poví, jaký pro mě byl.

 

Ani nevím, u čeho začít… stalo se spoustu naprosto úžasných věcí, ale také ty nejtěžší v mém životě.

Už první dny roku 2020 byly těžké. Chtěla jsem zmizet z domova a udělala jsem vlivem alkoholu chybu, která se někdy stává. Když se ohlédnu zpět, tak jsem teď úplně jiná… silnější, sebejistější, a tak dále. O velkém skoku bude řeč ještě později.

Přestaňte soudit jiné na základě toho, co kdo o nich řekl nebo jak působí na sociálních sítích.

 

Velký zlom v životě

Snad největší změna za celý můj život byla ta, že jsem dobrovolně odešla od jedno z mých rodičů… bohužel ve zlém. Problémy tu byly několik let, ale letos vše vyvrcholilo. Začala jsem mít problémy se žlučníkem a v září mě odvezli na pohotovost. Mohl za to nadměrný stres a špatné stravování.

Odstěhovala jsem se v polovině roku k druhému rodiči, ale toto byl jen pouhý začátek řešení domácího násilí. Připadala jsem si jako v noční můře, ze které se mi nedařilo probudit – bohužel šlo o krutou a bolestnou realitu.

Asi si říkáte, proč to sem vypisuji. Proč mám potřebu to sem cpát? Inu… abyste nahlédli trochu do mého života a pochopili, že každý můžeme prožívat problémy, aniž by o tom širší okolí vědělo. Až si budete číst zbytek článku, tak se pak zamyslete, že toto všechno dokázala 19 letá dívka, která si prošla peklem od člověka, kterého milovala.

 

Nové spolupráce

Je naprosto úžasné to uvědomění, že se mi ozývají o spolupráci lidé, ke kterým mám velký respekt. Rozhovor v rámci jedné akce se přesouvá na další rok (kvůli koroně), ale bude skvělý – letos to měla být největší okultní akce v Praze!

Ozvala se mi slečna z Masarykovy univerzity o rozhovor ohledně čarodějnictví, který by poté prezentovala před třídou. Tímto bych jí chtěla poděkovat i za milý dárek, který mi stihl dorazit ještě do Vánoc a udělal mi velkou radost.

Veronika Šulcová mě požádala o recenzi její knihy Zasvěcení do haitského vúdú.

S Josefem Veselým vznikla spolupráce v rámci experimentu (který vyjde v jeho nové knize na jaře). Udělala jsem s ním i rozhovor, který mi dal mnoho zajímavých zkušeností.

Kontaktoval mě Putnik26 o spolupráci na podcastu Vox Gnosis. Osobně jsme se sešli a už od toho dne jsem tušila, že to nebude jen tak nějaká spolupráce… A stalo se z toho něco mnohem více.

Co se týče psaní, tak jsem byla externí blogerkou Na blogu záleží. Získala jsem cenné zkušenosti a za to jsem vděčná. Blog již bohužel není aktivní, jelikož zakladatelka změnila zaměření (každý se někam posouváme). Momentálně rozjíždí svůj nový podcast Cesta myšlenky.

Také jsem byla šéfredaktorkou (a mnoho dalších profesí) pro Obscure Freaks, a tady to bylo naopak. Zkušenosti jsem sice získala, ale někdy to zkrátka pro nás není to pravé. Minulé zkušenosti s vedením členů mého blogu mě rychle utvrdily v tom, že OF bude něco hodně podobného. Vše, co se stane, má důvod – a někdy ho poznáme až po delším čase.

Dostala jsem se do bodu, kdy si můžu spolupráce vybírat a přemýšlet, zda do té nabídky od někoho půjdu nebo ne. Naopak je můžu nabízet lidem, kteří jsou v magii opravdu zběhlí.

 

Práce na sobě

Na jaře jsem absolvovala kurz mluveného projevu od Daniela Hrona. Poté jsem se pustila do pravidelných streamů na Instagramu. Koncem listopadu jsem měla svůj první webinář, který se protáhnul na 2,5 hodiny! Už dokáži poslouchat a milovat svůj hlas a zvládla jsem to poměrně s klidem. Díky tomu jsem se stala sebejistější a nestydím se za svůj hlas.

Na jaře jsem dělala videohovory s většinou lidí, se kterými jsem měla něco nedořešeného z předchozího roku. Zabila jsem tím 2 mouchy jednou ranou. Jednak jsem pracovala na tichosti, a druhak jsem vyřešila to, co mě trápilo. O efektivitě u druhých osob se dá pravděpodobně polemizovat, ale šlo primárně o mé svědomí. Můžu proto říct, že jsem se jim upřímně omluvila, přiznala své tehdejší chyby, poslechla si, jak to vnímali oni a poučila jsem se. Výsledkem vždy byla skvělá nálada a tento způsob řešení problémů (pokud se nemůžeme vidět jinak), jsem si zamilovala. Proto si minulost nevláčím s sebou, ale slouží mi k ponaučení.

Zapracovala jsem na sobě i v rámci manipulace. Byla jsem snadno ovladatelná, člověk mě mohl dostat lehko tam, kam chtěl, a tak jsem zabrzdila, zastavila se a zahájila studium manipulace. Tentokrát jsem využila okolí, nikoliv knih. Poslechla jsem si pár podcastů a přečetla jsem si články. Primárně jsem se ale zaměřovala na okolí. Koukala jsem se pozorně na reklamy a sledovala jsem, co to se mnou dělá. Také to, jak fungují jaká slova, jak působí to, když si někdo hraje na chudinku (oběť) a lidé mu hned věří,… Bylo toho spoustu. Nejvíce jsem si analyzovala osobu, od které jsem se odstěhovala. Jaké používá fráze, proč se po nich dostávám do vzteku, jak s tím vztekem pracovat,… Naučila jsem se dechová cvičení a mohla bych pokračovat. Učila jsem se tak v návaznosti spoustu důležitých věcí pro život.

Tím pádem jsem se stala nezávislou a samostatnou. Začala jsem si to uvědomovat, když mi do života přišel přítel. Nebyla jsem do té doby zvyklá s někým otevřeně mluvit o tom, co chci (bylo pro mě zvláštní, že to někoho zajímalo). S přáteli se moc nevidím a je rozdíl probírat tyto věci skrze sociální sítě nebo reálně.

 

Nečekaný vztah aneb síla myšlenky

Někdy se stane něco, co absolutně nečekáme. Dalo by se to nazvat populárním termínem manifestace, potažmo silou myšlenky nebo zákonem přitažlivosti. Přišel mi do života někdo, kdo se věnuje magii, chápe Vlčici a zná další lidi, kteří to tak mají. Má rád stejné věci, dokáže naslouchat, bydlí v Praze, umí vařit a mohla bych pokračovat.

Jednoduše… člověk, kterého jsem si v životě přála. Občas jsem se takhle zamyslela a představila jsem si, jaké by to bylo, kdyby toto a další věci někdo splňoval. Na vzhled jsem se nesoustřeďovala. A vyšlo to! Vím, že jsem tohle několikrát udělala, ale nevzpomenu si kdy. Základem je zapomenutí.

Že je to náhoda? Nemyslím si. Také se vám běžně stává, že použijete sílu myšlenky na konkrétní knihu, která je vyprodaná a za pár hodin na vás kniha vyskočí na FB (že je momentálně opět v prodeji)? Původně měla být pro známého, ale koupila jsem si jí také. Více zkušeností by bylo na samostatný obsáhlý článek.

Na sílu myšlenky (nově manifestaci) bude webinář, kde si to probereme více do hloubky. Dozvíte se tedy to, jak si do života přitáhnout různé věci, a co je k tomu potřeba.

 

Webináře

Netušila jsem, že se k přednášení dostanu tak rychle. Začala jsem dělat webináře.Připravuji k nim materiály zdarma, které si můžete i zpětně stáhnout na FB skupině Projekt Cesta Magie. Nepřednáším jen já, ale také Putnik26 a máme v plánu zapojit i další lidi. Máte se na to těšit, rok 2020 byl jen pouhý začátek!

Podcast

Mnoho z vás ví, že spolupracuji na podcastu Vox Gnosis (neboli Hlas Gnóze). Od začátku jsem do něj zapálená a baví mě to! Od roku 2021 bude Patreon a na to zkrátka jednoduché „wow“. Nečekala jsem, že ho budeme mít tak rychle! Už po 2 měsících odstartování podcastu jsme měli jasno. Za tohle bych vám chtěla za nás oba poděkovat. Vážíme si vaší podpory a zájmu.

 

Srazy

Se srazy to bylo tento rok 2020 slabší, ale přesto jsem udělala velký krok dopředu. Pravidelně jsem na ně zařadila přednášky, aby to nebylo jen posezení v čajovně. Plánuji vybrat lepší prostory pro přednášky a do čajovny/baru by se přesunulo až poté. Zaměříme se také na praxi. Vstupné bude buď zdarma nebo dobrovolné.

 

Odchod z LUZS

Pamatuji si, jak jsem byla plná nadšení, když jsem úspěšně složila pohovor. Přesto jsem si po pár měsících začala uvědomovat, že to není úplně to pravé. Po ¾ roce jsem se proto rozhodla odejít, a to z více důvodů. Nemyslím si, že je vhodné mladou dívku hned na začátku lákat do velmi specifické magie, díky které se člověk jen snaží zakrýt svůj pravý záměr.

 

Závěrem

Říká se, že když procházíme peklem, tak se nemáme zastavovat. Naprosto s tím souhlasím až na jednu věc. Každý někdy potřebujeme zpomalit, jinak padneme vyčerpáním („peklo“ malé opravdu není). Tady bych ještě jednou chtěla poděkovat Putnikovi za veškerou podporu, protože to pro mě bylo náročné období.

Chtěla bych vás všechny o něco požádat: Přestaňte soudit jiné na základě toho, co kdo o nich řekl nebo jak působí na sociálních sítích. Přemýšlela jsem dlouho, jak pojmout tento článek a cílem je to, abyste se opravdu zastavili a použili svou hlavu (viz 8.episoda podcastu). Hodí se to, jelikož chci poukázat na to, že nikdo nemáme jednoduchý život. Nevíme, co ten druhý prožívá a většinou to bude skrývat a občas něco naznačovat s nadějí, že si toho někdo všimne. Až když na tom bude lépe, tak pomalu bude odhalovat to, co se mu vlastně stalo. Děkuji všem přátelům, kteří mi pomohli a neotočili se ke mně za ty roky zády.

Rok 2021 bude plný změn: maturita, stěhování do Prahy a změna příjmení (ne, svatba vážně ne),… Těším se, až vykročím do dospělého života jako takového a budu moct odstřihnout ze života osobu, díky které jsem si prošla peklem jak psychickým, tak fyzickým. Díky této zkušenosti jsem se stala duševně silnou a dalo mi to hodně zkušeností do života. I to negativní můžeme využít pozitivně (aneb stín nemůže být bez světla).

POSLECHNĚTE SI NÁŠ MAGICKÝ PODCAST VOX GNOSIS