Osvěta magie a čarodějnictví v moderní době

Můj transformační rok 2021

Transformační rok byl nabitý různými změnami v mém životě. Co se událo a jaké úspěchy mě potkaly?

 

Minulý rok jsem nazvala jako pekelný, ve kterém se odehrála největší změna v mém životě. Toto byl ale pouhý začátek a větší změny se rozjely později, proto rok 2021 nazývám jako transformační. Článek přibližuje můj osobní život s odhalením toho, jak si vedl náš Discord a podcast Vox Gnosis.

 

Stěhování do Prahy

Vezmeme to postupně, a jako první tu máme březnové stěhování se do nového společného bytu s přítelem. V tento měsíc byl poměrně přísný lockdown a dostat se do Prahy byl skoro nadlidský výkon. Vše se ale podařilo a postupně jsem si přestěhovala všechny věci. Splnilo se mi pár přání, tudíž máme knihovnu, sbírku magických knih a magicko-čarodějnickou výzdobu. Když nám chodí kontrolovat topení, tak je zajímavé sledovat reakce těch lidí. Rosekruciánský kříž alá drapo, kousek od toho kotlík, tarot, různé minerály, zásoba svíček a vonných tyčinek… a když se k nám kouknete na druhy čajů, tak máme také slušnou zásobu. Jsem velmi vděčná za to, že se mi podařil plán, kterému jsem nedávala moc naděje. Chtěla jsem se po maturitě přestěhovat do Prahy, a nakonec jsem tu byla ještě o pár měsíců před ní.

 

Operace

Předešlý rok jsem se zmiňovala o žlučníkovém kameni. Bohužel korona přispěla k odkládání operace, která se povedla až koncem března. Zhruba měsíc jsem se dávala do kupy, a pokud by po mně chtěl někdo esej o mizivém přístupu od doktorů, tak jsem to schopna sepsat během chvíle. Nespadám do „tabulek“ ohledně výskytu problémů se žlučníkem, proto to podceňoval každý lékař. Po této zkušenosti rozhodně vím, že je zdraví na prvním místě! Bohužel nikdo přesně neodhalil pravý důvod kamene, ale pravděpodobně šlo o kombinaci stresu, užívání HA, dědičnosti a špatné stravování (rada do života: nesnažte se přibrat jezením nezdravého jídla – i to je jeden z aspektů, který může pomoci s vytvořením nějakého problému se žlučníkem). Před operací má váha klesla na 34 kg, nyní mám krásných 42 a postupně to jde nahoru.

 

Asijská kuchyně a kompletní změna životního stylu

Putnik mě navnadil na asijskou stravu, kterou vaříme nejčastěji. Zamilovala jsem si různé chutě, o kterých jsem do té doby neměla tušení. Až zpětně si uvědomuji, jak nezdravou stravu jsme u otce měli a nepřispěla k tomu ani intrácká strava aneb „chci přibrat z nezdravých tuků“. Do svého jídelníčku jsem zařadila více zeleniny a maso kupujeme v naprosté většině, co nejvíce kvalitní. Pho bo polévka se stala mou oblíbenou, a co se týče pití, tak nedám dopustit na kombuchu. Taštičky od Dračí mámy jsou také kapitola sama o sobě. A samozřejmě by to nešlo bez pořádného steaku. Před pár měsíci jsem snědla jenom pár kousků a byla jsem plná, dnes už sním bez mrknutí oka celý i s dávkou zeleniny. Žlučníkáři jedí malé porce, a hned mají pocit plnosti – jako když si dáte velkou porci řízku/kapra s bramborovým salátem… přitom žlučníkáři sní pár soust klidně jen zdravého jídla. Vyřadila jsem nezdravá jídla na minimum, a hlavně mi přestávají chutnat, takže ani nemám tendenci si je vařit ani kupovat.

 

Maturita

Poté přišel čas maturity, kterou jsem úspěšně zvládla. Naštěstí jí posunuli, takže jsem měla čas na to, abych se nějak zregenerovala po operaci. Užila jsem si obhajobu a mohla jsem tak zúročit mé znalosti o vlcích.

 

První vlčí stopa a gnómové

Už nějaký ten pátek jsem členkou Vlčí hlídky a v konečně se mi podařilo najít svou první vlčí stopu – a ne jednu! Je to naprosto úžasný pocit, který se jen těžko popisuje, konečně to není jenom o h*vně, doslova.

Vlčí stopa

 

Pochůzky jsem spojila s magickou praxí. Určitý úsek byl jiný vzhledem k hojnému výskytu gnómů, a tak jsem s nimi pravidelně pracovala jak v lese, tak z domova skrze astrál. Jakmile si k nim člověk najde cestu, jsou ve výsledku poměrně milí. Důležitá je patřičná úcta a respekt, nikoliv strach. Původně jsem měla v plánu napsat na toto téma a gnómy přiblížit, ale jejich odpověď byla jasná. Rozhodně je někdy půjdu zase do krušnohorských lesů navštívit.

 

První magická praxe na Discordu

V létě se rovněž konala historicky první magická praxe na Discordu. Byla zameřená na enochiánskou magii, a to pod vedením Sarkyra. Na toto téma nám dělal i webinář a jsme s ním domluvení na další. Dobrovolníci se aktivně pustili do vyrábění Sigilla Dei Aemeth ze včelího vosku, kde si protrénovali geometrii a jména andělů. Účastnila jsem se také a mohu říct, že to byla velmi zajímavá zkušenost.

Sigillum Dei Aemeth

Výška – sny se plní

Už od malička jsem toužila po tom, abych se jednou dostala na výšku. V podstatě jsem o ní moc nemluvila, aby od určitého člověka nepřišly posměšky a demotivace i na toto téma. Proto jsem to začala řešit až kolem maturity. Hrdě můžu napsat, že studuji na HTF UK religionistiku se sdruženým studiem judaistika. Naplňuje mě to jak v osobním, tak v magickém životě. Hebrejština se dá využít v magii opravdu krásně, poznatky z různých náboženství také a hodně to rozšiřuje obzory. Je vtipné, že se tato témata objevují i v mých snech – zejména kabala a hebrejština.

 

A co domácí násilí?

Toto téma bylo přiblíženo v minulém roce. Bohužel odstěhováním se… to nekončí. Oběť musí pracovat s následky, které jsou někdy poměrně obtížné a vyčerpávající. Jsem vděčná, že mě k tomuto člověku konečně nepoutá příjmení – cítím se více volná.

V říjnu jsem začala chodit na kung-fu, abych mohla zpracovat různé flashbacky a dobrovolně se vystavuji stresovým situacím, abych je lépe zvládala. Na prvním tréninku jsem řekla poprvé na živo veřejně o domácím násilí, dalo to zabrat, ale jsem za to ráda. I za Sifu, který toto téma chápe. Samozřejmě ne vždy je to růžové a jsou i horší období, které se mi ale vždy povedlo zvládnout, i když to chvilkami vypadalo beznadějně.

 

Nový projekt?

Projekt je asi silné slovo, ale začala jsem oddělovat domácí násilí od projektu Cesta Magie. Občas se o tom zmíním, jen mi přijde zbytečné míchat magii s přiblížením toho, co zažívá oběť DN. Založila jsem proto TikTok účet, kde se čas od času objeví nějaké to video ať už jako storytime, informační nebo jiného rázu. Také bych chtěla přiblížit sebeobranu a zbořit určité mýty… i na kung-fu se věnujeme tomuto tématu a hodně mi to pomáhá. Chtěla bych o celém tématu začít mluvit pomalu veřejně, aby i ostatní lidé poznali, co znamená být obětí domácího násilí. Většina si totiž představí facky a modřiny, ale už neví, že je to jen špička ledovce.

 

Úspěch podcastu Vox Gnosis

A to nejlepší na konec! Děkujeme za vaší podporu, protože právě díky vám se náš podcast dostal na krásné 11.místo na webu České podcasty v celkovém žebříčku a na 1.místo v kategorii spiritualita. „České podcasty jsou nejnavštěvovanější tuzemskou podcastovou platformou, která cílí na propojování posluchačů a tvůrců na české audioscéně.“ (převzato z jejich webu). Epizody jsme letos nevydávali tak často, jak bylo v plánu, a o to více náš těší toto krásné zjištění. Když jsme u těch čísel, tak rovnou zmíním, že za celou existenci podcastu máme dohromady 13 305 poslechnutí, opět moc děkujeme.

 

Budeme rádi za finanční podporu, která půjde na technické vybavení podcastu + na Zoom

 

Co můžete udělat i teď?

  • Sdílet náš web nebo nějaký článek na sociálních sítích nebo doporučit přátelům
  • Přidat se k nám na Discord
  • Poslat nám balíček s dárkem nebo třeba dopis (o adresu nám stačí napsat na sociální sítě)
  • Spolupráce – na email info@cestamagie.cz

POSLECHNĚTE SI NÁŠ MAGICKÝ PODCAST VOX GNOSIS