Osvěta magie a čarodějnictví v moderní době

Očista sebe sama

Mnozí příznivci magie, kteří jsou na začátku jejich cesty, mívají často o magii milné představy. Jedna z nich je ta, že si dotyční myslí, že pokud ovládají magii, tak jsou nejsilnější – zkrátka takové ty první naivní představy. Jenže si ani neuvědomují, jak moc magie dokáže být nebezpečná. Snad každý byl obětí magického útoku.

Nedá se tomu nijak vyhnout a může to být i nedopatřením. Časem se také na nás nabalí různé energie, astrální parazité a další. Pokud toto budete ignorovat, bude vás to vše sžírat, budete slabí, bez energie, se špatnou náladou, ale nebudete moci vysvětlit, co vám je – no a pokud navštívíte lékaře, pošle vás domů s tím, že jste zdraví.

Někdy to chce udělat změnu, odpoutat se od některých lidí (a že těch citových upírů a další nepříjemných lidí potkáte…). Uvedu zde proto několik variant, jak lze provést očistu sebe sama. Vždy při ní naslouchejte intuici, která vás dovede k tomu nejlepšímu, důvěřujte jí a nechte jí, aby vás vedla. Ještě jen zmínim, že očistu lze provádět na jaře jako takový detox, kdy je oblíbený tzv. Matcha tea, jídla složená jen z bylinek (ne ale na celý den), apod. Určitě to chce změnit i stravování a nespoléhat se jen na magii, musíte jí trochu pomoci.

 

Uvědomění si

Nejprve musíte pochopit a rozlišit, zda se jedná o magický útok či sugesci, o astrálního parazita a další. Tím, že si to přiznáte a budete tomu stát čelem, tak se síla ono trochu zmenší (přesto nečekejte zázraky). Nesmíte podléhat panice! Tím, že budete mít strach, to jen budete umocňovat. Proto zachovejte chladnou hlavu a nezmatkujte.

Může se také jednat o obyčejnou očistu, která je potřeba. Vždy si ujasněte, od čeho přesně se chcete očistit, a co vám to přinese.

 

Voda

Velmi známá je očistná koupel. Napusťte si vanu teplou vodou a přidejte do ní bylinky. Můžete zkusit i bombu, ale zde bych upozornila na to, abyste si zjistili složení, protože pokud máte citlivou pokožku, některé druhy by vám nemusely dělat dobře, ale to už je individuální, co vám vyhovuje. Můžete do koupele přidat také kameny. Až to tam budete dávat, tak se mi osvědčilo zpívat při tom chant nebo cokoliv, co se k tomu hodí. Také můžete vyslovit zaklínadlo nebo stačí pouhá vizualizace. Ponořte se do koupele a vychutnejte si ten relax. Jaké cíte vůně? Můžete si k tomu pustit doprovodnou uklidňující hudbu. Soustřeďte se na to, jak vše negativní odchází z vašeho těla do vody, ve které ležíte. Až budete chtít vylézt, můžete se opláchnout vlažnou nebo studenou vodou, ale není to už potřeba, je to jen na vás.

I obyčejné mytí se dá pojmout očistou. Pořídila jsem si sprchový gel s vůní levandule z limitované edice značky Lush. Nemohla jsem udělat lépe. Používám ho na intru, když si chci udělat menší takovou očistu. Až se budete mýt, představte si, jak ze sebe smýváte veškerou špínu v podobě všeho negativního. Ideální je vlažná nebo studená voda, ale udělejte tak v rámci svých možností. Jde o velmi jednoduchý, ale přesto účinný způsob očisty.

Nebo se projděte v dešti. Tančete, běhejte, usmívejte se. Déšť je dobrý na očištění, a pokud jste jeho milovníkem, tím lépe. Buďte klidně celí mokrý, ale hlavně se usmívejte. Tady je jediná negativita, a to následky jako rýma, takže záleží na vaší imunitě.

 

Oheň

Tento živel je spojený se svátkem Midsummer, kdy se přeskakuje oheň, a to právě díky očistě. Je to určitě úžasný zážitek, ale doporučuji opatrnost. Alternativou je přeskakování svíčky, ale zde upozorňuji, abyste dali, co největší pozor. Oheň je velmi silný živel, a tak dejte pozor, abyste místo očisty, nezískali pak agresi, která je ohněm doprovázená – nic se nemá přehánět. V ohni lze také pálit bylinky (což můžeme využít i u kouzel).

 

Země

V článku o oslavě Midsummeru jsem psala o tom, že jsem se byla ráno projít. Mně se tato očista v podobě brzké ranní procházky osvědčila nejvíce ze všech. Sledujete, jak vychází slunce, příroda se probouzí, květiny rozkvétají a maté velkou šanci potkat v této chvíli i lesní zvěř. Můžete se také naboso projít v ranní rose, která vás zároveň nabudí energií. A pokud chytnete mlhu, máte vyhráno. Mlha je jakýsi průchod do Jiného světa a mám díky ní pak inspiraci. Jde o souhru několika živlů, takže tím je to pak jiné.

 

Vzduch

Dostáváme se k nejčastějšímu očistění, a to pomocí vzduchu. Skoro každý zná šalvějová vykuřovadla… Je jedno, zda je to šalvěj lékařská či bílá. Voní podobně a nějak víc kromě barvy, se od sebe neliší (a samozřejmě taky výskytem). Konec smotku zapálíme a začne se uvolňovat kouř společně s vůní. Můžeme nad sebou udělat smotkem obraz pentagramu nebo se jen ponořit do kouře (nic se ale nemá přehánět a příliš kouře má dopad na naše zdraví). Jako smotek můžeme použít i pelyněk nebo vámi jiné zvolené byliny. Pokud vykuřujete v místnosti, doporučuje se větrat, jako u všech vykuřovadel.

POSLECHNĚTE SI NÁŠ MAGICKÝ PODCAST VOX GNOSIS