Posted on

Přemýšleli jste někdy nad tím, že by upíři byli reální? Možná se teď vysmějete, ale… nějak se ta představa tady vzít musela. Zpravidla se mýty a různé bytosti zakládají na pravdě. Lidé to pak jen upravili, ale základ oné věci je pravdivý. Možná znáte termín psychický upír a potěším vás, že i tito sem patří. Vyzpovídala jsem jednoho vampa, který mi k tomu byl ochotný říct něco více. Dělala jsem již dříve rozhovor na stejné téma, ale nemohla jsem dotyčnou kvůli vzdálenosti vidět. S tímto vampem jsem se již sešla a krásně se tak pozná, že je to celé pravda.

Zkusil bys nějak definovat upíra?

Upíři jsou více méně nerozlišitelní na první pohled od obyčejných lidí. Samozřejmě můžou mít nějaké gotické oblečení, ale to vůbec neznamená, že jde o upíra. Primárně náš odlišují jisté rysy osobnosti a vlastnosti, také ale vrozené schopnosti, protože když se někdo narodí jako upír, tak už má nějaké předpoklady k magii, pro práci s energií a má nějaké ability vyšší než ostatní lidé.

 

O jaké rysy se například jedná?

Primárně je tam schopnost šarmu, který je, řekl bych u každého. K tomu se využívá mentální vliv a může se tak snadno zapůsobit na druhé lidi.

 

Dá se upírem nějak stát nebo se jím musíš narodit?

Ohledně tohoto se vedou dohady, které se prostě nikdy asi neshodnou. Ve většině literatury jsem našel, že se tak člověk musí narodit – vypadá jako člověk, ale potom procitne a zjistí, že je upír. To zjištění přijde u každého jinak. U mě to bylo pomocí snů, a že jsem v dětství věděl, že něco není stejné jako to mají ostatní, byl jsem takový divný… Tak si pak začneš hledat nějaké informace. Zpočátku na internetu a se štěstím ti to pomůže procitnout. Ale existují i dohady o tom, že se dá upírem stát. Nicméně, já si myslím, že když se někomu povede proměnit, tak dotyčný získá více postihů než benefitů.

 

Ohledně té proměny… jak by to asi vypadalo?

Určitě by to byl složitý rituální postup a dlouhá příprava celkově toho člověka na to, že v podstatě změní svoji podstatu. Bylo by to podobné jako práce s atavismama.

Jaké je to být upír?

Pro mě skvělé, ale možná ne pro každého (hlavně pro jedince, kteří nejsou procitlí). To jsou jedinci, kteří jsou celý svůj život zmatení a většinou nedělají dobře vůbec nic – lidskou stránku nevyužívají na 100 %, a z té upíří častokrát využívají podvědomky právě to, že se psychicky krmí na těch druhých. Takže začnou povídat, zavěsí na lidi všechny své potíže. Takže se jim pak uleví a všichni ostatní jsou vyčerpaní. Tudíž pak nemají přátele, protože se jim lidé podvědomě straní.

 

Už jsi nastínil psychické upíry, jsou i další typy upírů?

Možná, že druhů je strašně moc, ale takoví nejznámější jsou sanguinární, psychičtí a energetičtí.

 

Představil bys je nějak blíže?

Sanguinární jsou ti, kteří se živí krví. Psychičtí neboli emocionální jsou právě častokrát jsou podvědomí, co pověsí na ostatní své problémy a k tomu využívají mluvení (čímž si uleví a vyčerpají ostatní kolem). A pak jsou tu energetičtí, který nasávají pouze z té energetické hladiny. Nicméně, když sanguinární upír dosáhne určitého levelu, tak dokáže využívat více způsobů krmení než jenom tu krev. Ale celkově, když se na sobě pracuje, tak existují i další stupně, jak se nakrmit, aby to nebylo limitované jenom tim jedincem a kapkou krve. No a psychičtí se naopak dobíjejí pomocí mluvení k druhým.

 

Pokud se živí krví, kde jí berou?

Od dobrovolných dárců. Čestné slovo, nikoho nepodřezáváme (smích). U toho se právě uplatní nejvíce ten šarm, protože jen tak někomu neřekneš, jestli by se nemohl říznout. Takže je potřeba to elegantním způsobem podat a opravdu jen někomu, komu důvěřujeme – abychom věděli, že je ten člověk zdravý. Taky je dobré o toho dárce nějak pečovat a něco mu za to taky nabídnout. Minimálně nějaké vědění a učit ho.

Slyšela jsem, že takovým dárcům se říkají tzv. černé labutě, je to pravda nebo ne?

O tom jsem nikdy neslyšel, ale možná že to pravda je. Nerad bych se hádal, ale za celá dlouhá léta jsem to ještě neslyšel.

 

Když si od někoho berete krev, tak chodí ten dárce na kontroly k lékaři, jestli je opravdu zdravý?

Než se z někoho stane dárce, tak určitě ano, je potřeba ho ověřit. Přece jenom i nevědomky by mohl mít cokoliv, a to by pak mohlo dopadnout špatně. Sice máme imunitu silnější, na hodně nemocí výraznou, ale kdo ví… na něco třeba ne.

 

Máte nějaké řády, nebo je každý jednotlivec?

Je spoustu klanů po celém světe. Takový nejznámější a mediálně známí jsou dva. První rozhodně Sabretooth z Ameriky, ten je velice známý díky jeho zakladateli Otcovi Sebastiaanovi, který napsal největší množství upíří literatury, kterou náš svět má. A ten druhý je Ordo Dracul z Rumunska, kterého jsem tedy členem.

Sabretooth

Sabretooth

Ordo Dracul

Ordo Dracul

Dokázal bys ty knihy od Otce Sebastiaana nějak blíž představit?

Taková neznámější a nejlepší knížka je Sanguinomicon. Je to taková opravdu skutečná ,,upíří bible“, která je právě proto procitajícího jedince asi to nejpodstatnější, protože se tam dozví o sobě naprosto všechno – i o politice naší komunity. Ale taky o chování, schopnostech, jak na sobě pracovat, jak se rozvíjet, … Myslím, že je to hodně důležité. Hlavně pro to pochopení sebe sama.

Takže vás normální člověk nerozezná od běžných lidí?

Jenom když chceme. Dá se třeba pomocí očního kontaktu vyvolat strach, zkrátka tam jsou určité ty ability u každého jiné.

 

Jeden z těch klanů byl Ordo Dracul, na čem se tento klan zakládá?

Zakládá se na původním konceptu, který byl za časů Vlada Tepese v Rumunsku, kníže, kterého každý zná pod jménem ,,Vlad Napichovač“. Za tohohle období tam byl dračí řád, a právě ti si říkali Ordo Dracul. V podstatě nebyli tak špatní, jak je popisuje historie. Dělali všechno proto, aby pomohli své říši a byla to vampýří komunita. Samozřejmě museli být v maškarádě, protože v tom čase hodně vládla církev, takže kdyby se vědělo, že jsou vampýři, tak by všichni byli upálení.

 

Takže draci souvisí s upírama, pokud chápu správně?

Ano, je to hodně propojené. V podstatě až později se dá říct, že se tomu přikmotřil netopýr, protože draci vymizeli.

 

V Praze plánuješ udělat muzeum upírů, jakou máš o muzeu představu a kdy zhruba bude?

Kéž by to bylo už včera, ale bohužel je to těžší, než jsem si myslel. S nemovitostmi v Praze je to náročné, nicméně koncept celého muzea upírů je vytvořený. Bude interaktivní, aby bylo pro lidi zábavné, nejen děsivé a naučné. A chci tam právě osvětlit lidem skutečnost, co je vlastně upír. Aby zmizela ta Hollywoodská ošklivá představa. Například takové filmy jako Twilight mě upřímně velice uráží. To je možná i ten důvod, proč jsem se rozhodl takové muzeum otevřít, protože tohle už nehodlám dále akceptovat.

 

Věnuješ se i magii, má nějakou spojitost vampyrismus právě s magií?

Rozhodně. Nejvrozenější schopnosti máme určitě ve směru energetické práce, co se týče všeho od meditací nebo léčení. To v podstatě nemusíme nějak cvičit, ono to jde samo. K tomu vizualizační techniky, takže astrální cestování, lucidní snění, ale také magie krve, když chceme něco víc rituálního. U nás má magie krve větší efekt než třeba u lidí po letech praxe. Prostě je to tak dáno.

 

Věříš v nějaké božstvo?

Možná i ve všechny, protože všechno, v co někdo věří, se stává skutečným. Takže díky tomu, jak jsou lidé vynalézaví, tak tady máme strašné množství božství. Ale co se týče mé osobní víry… pracuji primárně se sebou samotným. Nicméně v minulosti jsem pracoval s jinými božstvy, primárně s pohanskými, těm jsem zasvětil největší část svého života.

 

Jaký je vztah upírů k vlkodlakům?

Myslím si, že hlavně v období procitání je ten vztah velice vtipný, protože když se procitající vlkodlak potká s procitajícím vampem, tak budou mít spoustu různých sarkastických žertíků na své protidruhy. Každopádně, aktuálně když to vyjmu z celkového pohledu, jak já dnes vycházím… myslím si, že vycházíme dost dobře. Mám hodně dobrých přátel, kteří jsou právě vlkodlaci a nemáme proti sobě vůbec žádné výhrady. Sice nemůže dlouho setrvat společně na jednom místě, ale můžeme se potkávat a zažít spolu hodně věcí a hlavě spolu i magicky pracovat. Mám tady třeba partu nás míchanců a jsme rasově vyvážení. Děláme tady spolu v Praze různé očisty a kolektivní meditace.

 

K vlkodlakům se řádím i já, cítíš něco zvláštního nebo něco, co by stálo za to uvést?

Mezi vlkodlakem a vlkodlačicí je také velký rozdíl (smích). Vlk je velký vliv – buď je velice negativní nebo je to naopak příjemné, jako je to teď. Mám ty příjemné pocity, takové ty přátelské a otevřené.

 

S upíry jsou spojovaní i netopýři, dokážeš se v něj přeměnit?

Že bych dokázal fyzickou transformaci, to ne, to možná dokázali naši předkové, kteří ještě měli původní celé geny. Dnešní upír má v podstatě má hodně zdegenerovaný gen právě díky tomu, jak se v historii upíři míchali s lidmi, jelikož neměli na vybranou – a to kvůli vlivu církve. Dá se ale pracovat s netopýřími atavismy. Tam patří třeba využívání orientace ve tmě, techniky hibernace (aby vamp nemusel spát tak dlouho a zabít tím takové množství času – ten pak využívá ke studiu či jiným věcem).

 

Co obnáší život upíra?

Já si život hodně užívám. Je teda fakt, že má většina života byla velice trpká a těžká, hlavně z dětství, ale jakmile došlo k té dospělosti, tak jsem vzal nohy na ramena a odešel. Mohl jsem si tak dělat věci po svém a všechno se začalo měnit. Začal jsem svou podstatu využívat naplno, protože mi to už nic neblokovalo. Když dokážeme vytěžit to maximum, které je nám dáno tímhle genem, tak můžeme být úspěšní a získat neobyčejné přátelé.

 

Kdyby sis měl vybrat, byl bys upír nebo normální člověk?

Rozhodně bych zůstal upírem.

Souvisí vampyrismus se sexualitou?

Je to tak. Vampyrismus souvisí se sexualitou hodně. To je asi jediná věc, která je ve filmech osvětlená hodně dobře (smích). Je fakt, že jak se popisuje vamp věčně hladový a žíznivý, to až tak pravda není, ale s tou sexualitou je to u vampů těžko kontrolovatelné. Dá se s tím pracovat díky tomu, že se jedinci můžou učit umění tantry nebo nějakým způsobem pracovat s tou sebe zdrženlivostí. Ale většina jedinců, které znám, tak mají větší potíže se sexualitou (smích), a to hlavně se sebekontrolou. Vamp a vlkodlak mají více mentálního nadání (nejen pro sexualitu), proto je dobré se nějaký čas zaměřit na sexuální magii a jakým způsobem produktivně využít tyto dny.

 

Je nějaká společná historie upírů a vlkodlaků, která by byla pozitivní? Všude se zmiňuje jen o nenávisti.

Bohužel, co se historie týče, tak je to opravdu negativní. Všude je připisováno, že upíři si zotročovali vlkodlaky, což se mi upřímně nelíbí, protože nikde nezjistíme, co je na tom pravdy. Ale tak stejně jako bílí lidé zotročovali ty černé a dnes se kamarádí, tak si myslím, že můžeme kašlat na to, co v té minulosti bylo, prostě je dobré, že dneska vycházíme a doufejme, že to tak bude i nadále.

 

Proč se s upíry spojuje právě Rumunsko?

Primárně je to ten Vlad Tepes, který Bran s tou krví hodně proslavil. Ale jinak první upíři jsou zaznamenaní právě na území Rumunska a Moravy. Takže tyhle lokace jsou takové prvopočátky.

Mohl bys na závěr doporučit nějaké knihy o upírech (ideálně v češtině)?

V češtině vím jen o jedné seriózní knize, která je vynikající i pro ty procitající. Je to kniha Upíři žijí a napsal jí Konstantinos. Ale jinak jsou spíš v angličtině, takové serióznější knížky jsou právě všechny od Sebastiaana – primárně už zmíněný Sanguinomicon, Black Veils a Vampyre Virtues.

Děkuji moc za poskytnutí rozhovoru, byla to úžasná zkušenost a přeji hodně štěstí s otevřením muzea. Snad se mi povedlo, vám čtenářům, nějak ukázat, že upíři nejsou ti, kterých byste se měli obávat, že vám vysají krev. Pokud rozhovor četl i nějaký vlkodlak (resp. člověk s vlčí duší), tak vidí hodně podobností, což mně přijde zajímavé. V rozhovoru se objevila nějaká slova, kterým laik nemusí rozumět, ale přijde mi to tak lepší. Pokud něco nevíte, tak si to už najděte sami. Přijde mi zbytečné to totiž více vysvětlovat… když se ponoříte do téhle problematiky více, tak vám to totiž přijde samozřejmé.

36 Replies to “Poznej život upíra. Rozhovor s jedním z nich”

 1. Zdravím. Pěkný rozhovor….poučný.
  Ráda bych věděla, jak probíhá skutečná proměna. Bylo mi řečeno, že musím udělat určité kroky a poté dojde ke kousnutí a pak by mi mělo být hodně špatně. Takže nevím…. zda je tato nabídka věrohodná?! Prosím o názor. Děkuji. Wilhemina1609@seznam.cz

  1. Zdravím,
   jsem moc ráda, že se ti líbil. Na otázku ti odpovím rovnou sem 🙂 To, co ti někdo napsal, tak je naprostá kravina, s prominutím. Kousnutí s tím nijak nesouvisí 🙂

    1. Rituál je tajný a nevím ho ani já. Ale vzhledem k tomu, že chápu souvislosti, tak si zhruba dokáži představit, ohledně čeho by to bylo (velmi podobné je to s vlčí duší). Každopádně ti nic říci nemohu. Ty rituály jsou tajné z nějakého důvodu 🙂

 2. ahoj už od mala si přeji být upírem jsem ve smečce vlkodlaků ale necitím se tam svůj..jsme rodina jako taková a mezi naše společníky patří i upíři ale nikdo z nich mně nepromnění takže kdyby jste znal někoho kdo by mně promněnil byl bych moc rád

   1. škoda tedy..dostal jsem se k nim tak že jsem hledal na youtube a narazil jsem na email..ale jak to vypadá jsem pouze člověk..škoda no..

  1. Vždycky jsem si říkal, že na tom něco bude. Krev ve mně vždycky vzbuzovala něco víc… jako voják jsem ji viděl už hodně a vždycky ve mě vyvolá to samé. Jsem rád, že nejsem sám.

 3. škoda..dostal jsem se k nim tak že jsem hledal na youtube..bohužel jak to vypadá jsem jen sprostý člověk no ale tak co už..

 4. Zajímavý rozhovor. Chci se zeptat, bude na tohle téma více rozhovorů? Vždy mě zajímaly vlkodlaci i upíři.

   1. Děkuji za odpověď 🙂 a těším se. Jen me něco hlodá. Týká se to kamarádky, mohla bych eventuálně napsat na mail a trošku se poradit?

 5. Ahoj. Mohla bys mi prosím napsat na email? Už od mladá mám tolik otázek kdo vlastně jsem a proč se mi dejou určité věci a odpovědi jsem zatím moc nenašla. Prosím je to pro mne moc důležité.Pak ti o těm všem napíšu víc. Předem děkuji za odpoved

 6. Ahoj, cítím v sobě pořád zmatek tak ze sám nevím kdo jsem.. dalo by se nějak poznat jestli k vám nepatřím? potřebuju se s někým takovým pobavit o svých pocitech a životě kterej mi nic nedal…. cítím se tak ze nepatřím nikam… můžeš se mi prosím ozvat? už nevím kam dál

 7. Snad jediný článek který jsem přečetl celý… No ale mám pár otázek… Jak se tam psalo že upír má silnou imunitu.. Tak já třeba nebývám nemocný půl roky… Když jsou všichni doma nemocní tak já jediný jsem zdravý… Dá se třeba nějak zjistit rodiny kteří jsou s upířími předky?
  Jestli by jsi mi mohl odpovědět sem nebo na email… marekxxl.limon@seznam.cz

 8. Ahoj , prosím mám dotaz znáš někoho kdo je upír a mluví cz?
  Jestli jo tak mi napiš na ig @ta_tajemna_laska
  Moc děkuji 🖤🖤🖤🤍

 9. Mohu poprosit více informací k dělení vampýrů? Rozdíly mezi sangunariány, psychickými a energetickými vampýry znám, stejně tak mohu doplnit, že se sem mohou řadit i succuby a inkubové, tedy „démonské“ bytosti živící se sexuální energií své oběti. Existuje nějaký poddruh, řekněme něco jako souleater, tedy vampýr živící se lidskou duší? Teď mám na mysli když se bytost neživí energií, která má nějakou kvalitou a tedy chuť (nepochybně mladý člověk se zdravým životním stylem zasytí lépe než důchodce prolezlý nemocemi) ale když se dostává za onu energii k jádru člověka, kde je to čistě pouze o energetickým otiskem nezabarvené kvantitě. V podstatě to jádro je to co energii generuje a to jádro je potravou té bytosti, aniž by k tomu potřebovala fyzický kontakt skrze krev. Dalo by se hovořit o jakémsi poddruhu psychického/energetického upíra?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..