Posted on

Přemýšleli jste někdy nad tím, že by upíři byli reální? Možná se teď vysmějete, ale… nějak se ta představa tady vzít musela. Zpravidla se mýty a různé bytosti zakládají na pravdě. Lidé to pak jen upravili, ale základ oné věci je pravdivý. Možná znáte termín psychický upír a potěším vás, že i tito sem patří. Vyzpovídala jsem jednoho vampa, který mi k tomu byl ochotný říct něco více a respektuji jeho přání, aby jeho jméno zůstalo v anonymitě.

1) Zkusil bys nějak definovat upíra?

Upíři jsou více méně nerozlišitelní na první pohled od obyčejných lidí. Samozřejmě můžou mít nějaké gotické oblečení, ale to vůbec neznamená, že jde o upíra. Primárně náš odlišují jisté rysy osobnosti a vlastnosti, také ale vrozené schopnosti, protože když se někdo narodí jako upír, tak už má nějaké předpoklady k magii, pro práci s energií a má nějaké ability vyšší než ostatní lidé.

 

2) O jaké rysy se například jedná?

Primárně je tam schopnost šarmu, který je, řekl bych u každého. K tomu se využívá mentální vliv a může se tak snadno zapůsobit na druhé lidi.

 

3) Dá se upírem nějak stát nebo se jím musíš narodit?

Ohledně tohoto se vedou dohady, které se prostě nikdy asi neshodnou. Ve většině literatury jsem našel, že se tak člověk musí narodit – vypadá jako člověk, ale potom procitne a zjistí, že je upír. To zjištění přijde u každého jinak. U mě to bylo pomocí snů, a že jsem v dětství věděl, že něco není stejné jako to mají ostatní, byl jsem takový divný… Tak si pak začneš hledat nějaké informace. Zpočátku na internetu a se štěstím ti to pomůže procitnout. Ale existují i dohady o tom, že se dá upírem stát. Nicméně, já si myslím, že když se někomu povede proměnit, tak dotyčný získá více postihů než benefitů.

 

4) Ohledně té proměny… jak by to asi vypadalo?

Určitě by to byl složitý rituální postup a dlouhá příprava celkově toho člověka na to, že v podstatě změní svoji podstatu. Bylo by to podobné jako práce s atavismama.

5) Jaké je to být upír?

Pro mě skvělé, ale možná ne pro každého (hlavně pro jedince, kteří nejsou procitlí). To jsou jedinci, kteří jsou celý svůj život zmatení a většinou nedělají dobře vůbec nic – lidskou stránku nevyužívají na 100 %, a z té upíří častokrát využívají podvědomky právě to, že se psychicky krmí na těch druhých. Takže začnou povídat, zavěsí na lidi všechny své potíže. Takže se jim pak uleví a všichni ostatní jsou vyčerpaní. Tudíž pak nemají přátele, protože se jim lidé podvědomě straní.

 

6) Už jsi nastínil psychické upíry, jsou i další typy upírů?

Možná, že druhů je strašně moc, ale takoví nejznámější jsou sanguinární, psychičtí a energetičtí.

 

7) Představil bys je nějak blíže?

Sanguinární jsou ti, kteří se živí krví. Psychičtí neboli emocionální jsou právě častokrát jsou podvědomí, co pověsí na ostatní své problémy a k tomu využívají mluvení (čímž si uleví a vyčerpají ostatní kolem). A pak jsou tu energetičtí, který nasávají pouze z té energetické hladiny. Nicméně, když sanguinární upír dosáhne určitého levelu, tak dokáže využívat více způsobů krmení než jenom tu krev. Ale celkově, když se na sobě pracuje, tak existují i další stupně, jak se nakrmit, aby to nebylo limitované jenom tim jedincem a kapkou krve. No a psychičtí se naopak dobíjejí pomocí mluvení k druhým.

 

Projektu Cesta Magie věnujeme mnoho času. Podpořte nás ať víme, že se vám naše tvorba líbí!

8) Pokud se živí krví, kde jí berou?

Od dobrovolných dárců. Čestné slovo, nikoho nepodřezáváme (smích). U toho se právě uplatní nejvíce ten šarm, protože jen tak někomu neřekneš, jestli by se nemohl říznout. Takže je potřeba to elegantním způsobem podat a opravdu jen někomu, komu důvěřujeme – abychom věděli, že je ten člověk zdravý. Taky je dobré o toho dárce nějak pečovat a něco mu za to taky nabídnout. Minimálně nějaké vědění a učit ho.

9) Slyšela jsem, že takovým dárcům se říkají tzv. černé labutě, je to pravda nebo ne?

O tom jsem nikdy neslyšel, ale možná že to pravda je. Nerad bych se hádal, ale za celá dlouhá léta jsem to ještě neslyšel.

 

10) Když si od někoho berete krev, tak chodí ten dárce na kontroly k lékaři, jestli je opravdu zdravý?

Než se z někoho stane dárce, tak určitě ano, je potřeba ho ověřit. Přece jenom i nevědomky by mohl mít cokoliv, a to by pak mohlo dopadnout špatně. Sice máme imunitu silnější, na hodně nemocí výraznou, ale kdo ví… na něco třeba ne.

 

11) Máte nějaké řády, nebo je každý jednotlivec?

Je spoustu klanů po celém světe. Takový nejznámější a mediálně známí jsou dva. První rozhodně Sabretooth z Ameriky, ten je velice známý díky jeho zakladateli Otcovi Sebastiaanovi, který napsal největší množství upíří literatury, kterou náš svět má. A ten druhý je Ordo Dracul z Rumunska, kterého jsem tedy členem.

 

12) Dokázal bys ty knihy od Otce Sebastiaana nějak blíž představit?

Taková neznámější a nejlepší knížka je Sanguinomicon. Je to taková opravdu skutečná ,,upíří bible“, která je právě proto procitajícího jedince asi to nejpodstatnější, protože se tam dozví o sobě naprosto všechno – i o politice naší komunity. Ale taky o chování, schopnostech, jak na sobě pracovat, jak se rozvíjet, … Myslím, že je to hodně důležité. Hlavně pro to pochopení sebe sama.

13) Takže vás normální člověk nerozezná od běžných lidí?

Jenom když chceme. Dá se třeba pomocí očního kontaktu vyvolat strach, zkrátka tam jsou určité ty ability u každého jiné.

 

14) Jeden z těch klanů byl Ordo Dracul, na čem se tento klan zakládá?

Zakládá se na původním konceptu, který byl za časů Vlada Tepese v Rumunsku, kníže, kterého každý zná pod jménem ,,Vlad Napichovač“. Za tohohle období tam byl dračí řád, a právě ti si říkali Ordo Dracul. V podstatě nebyli tak špatní, jak je popisuje historie. Dělali všechno proto, aby pomohli své říši a byla to vampýří komunita. Samozřejmě museli být v maškarádě, protože v tom čase hodně vládla církev, takže kdyby se vědělo, že jsou vampýři, tak by všichni byli upálení.

 

15) Takže draci souvisí s upírama, pokud chápu správně?

Ano, je to hodně propojené. V podstatě až později se dá říct, že se tomu přikmotřil netopýr, protože draci vymizeli.

 

16) V Praze plánuješ udělat muzeum upírů, jakou máš o muzeu představu a kdy zhruba bude?

Kéž by to bylo už včera, ale bohužel je to těžší, než jsem si myslel. S nemovitostmi v Praze je to náročné, nicméně koncept celého muzea upírů je vytvořený. Bude interaktivní, aby bylo pro lidi zábavné, nejen děsivé a naučné. A chci tam právě osvětlit lidem skutečnost, co je vlastně upír. Aby zmizela ta Hollywoodská ošklivá představa. Například takové filmy jako Twilight mě upřímně velice uráží. To je možná i ten důvod, proč jsem se rozhodl takové muzeum otevřít, protože tohle už nehodlám dále akceptovat.

 

17) Věnuješ se i magii, má nějakou spojitost vampyrismus právě s magií?

Rozhodně. Nejvrozenější schopnosti máme určitě ve směru energetické práce, co se týče všeho od meditací nebo léčení. To v podstatě nemusíme nějak cvičit, ono to jde samo. K tomu vizualizační techniky, takže astrální cestování, lucidní snění, ale také magie krve, když chceme něco víc rituálního. U nás má magie krve větší efekt než třeba u lidí po letech praxe. Prostě je to tak dáno.

 

18) Věříš v nějaké božstvo?

Možná i ve všechny, protože všechno, v co někdo věří, se stává skutečným. Takže díky tomu, jak jsou lidé vynalézaví, tak tady máme strašné množství božství. Ale co se týče mé osobní víry… pracuji primárně se sebou samotným. Nicméně v minulosti jsem pracoval s jinými božstvy, primárně s pohanskými, těm jsem zasvětil největší část svého života.

 

19) S upíry jsou spojovaní i netopýři, dokážeš se v něj přeměnit?

Že bych dokázal fyzickou transformaci, to ne, to možná dokázali naši předkové, kteří ještě měli původní celé geny. Dnešní upír má v podstatě má hodně zdegenerovaný gen právě díky tomu, jak se v historii upíři míchali s lidmi, jelikož neměli na vybranou – a to kvůli vlivu církve. Dá se ale pracovat s netopýřími atavismy. Tam patří třeba využívání orientace ve tmě, techniky hibernace (aby vamp nemusel spát tak dlouho a zabít tím takové množství času – ten pak využívá ke studiu či jiným věcem).

 

20) Co obnáší život upíra?

Já si život hodně užívám. Je teda fakt, že má většina života byla velice trpká a těžká, hlavně z dětství, ale jakmile došlo k té dospělosti, tak jsem vzal nohy na ramena a odešel. Mohl jsem si tak dělat věci po svém a všechno se začalo měnit. Začal jsem svou podstatu využívat naplno, protože mi to už nic neblokovalo. Když dokážeme vytěžit to maximum, které je nám dáno tímhle genem, tak můžeme být úspěšní a získat neobyčejné přátelé.

 

21) Kdyby sis měl vybrat, byl bys upír nebo normální člověk?

Rozhodně bych zůstal upírem.

 

22) Proč se s upíry spojuje právě Rumunsko?

Primárně je to ten Vlad Tepes, který Bran s tou krví hodně proslavil. Ale jinak první upíři jsou zaznamenaní právě na území Rumunska a Moravy. Takže tyhle lokace jsou takové prvopočátky.

23) Mohl bys na závěr doporučit nějaké knihy o upírech (ideálně v češtině)?

V češtině vím jen o jedné seriózní knize, která je vynikající i pro ty procitající. Je to kniha Upíři žijí a napsal jí Konstantinos. Ale jinak jsou spíš v angličtině, takové serióznější knížky jsou právě všechny od Sebastiaana – primárně už zmíněný Sanguinomicon, Black Veils a Vampyre Virtues.

Děkuji moc za poskytnutí rozhovoru, byla to úžasná zkušenost a přeji hodně štěstí s otevřením muzea. Snad se mi povedlo, vám čtenářům, nějak ukázat, že upíři nejsou ti, kterých byste se měli obávat, že vám vysají krev.

Máte otázky ohledně uprírů? Neváhejte nás kontaktovata rádi vám odpovíme!

43 Replies to “Poznej život „upíra“. Rozhovor s jedním z nich”

  1. Ahoj, cítím v sobě pořád zmatek tak ze sám nevím kdo jsem.. dalo by se nějak poznat jestli k vám nepatřím? potřebuju se s někým takovým pobavit o svých pocitech a životě kterej mi nic nedal…. cítím se tak ze nepatřím nikam… můžeš se mi prosím ozvat? už nevím kam dál

  2. Mohu poprosit více informací k dělení vampýrů? Rozdíly mezi sangunariány, psychickými a energetickými vampýry znám, stejně tak mohu doplnit, že se sem mohou řadit i succuby a inkubové, tedy „démonské“ bytosti živící se sexuální energií své oběti. Existuje nějaký poddruh, řekněme něco jako souleater, tedy vampýr živící se lidskou duší? Teď mám na mysli když se bytost neživí energií, která má nějakou kvalitou a tedy chuť (nepochybně mladý člověk se zdravým životním stylem zasytí lépe než důchodce prolezlý nemocemi) ale když se dostává za onu energii k jádru člověka, kde je to čistě pouze o energetickým otiskem nezabarvené kvantitě. V podstatě to jádro je to co energii generuje a to jádro je potravou té bytosti, aniž by k tomu potřebovala fyzický kontakt skrze krev. Dalo by se hovořit o jakémsi poddruhu psychického/energetického upíra?

  3. Zdravím, vím ze je článek starší, ale třeba mi někdo odpoví… Mám pocit, že jsem upír, je mi už pomalu třicet let, celý život si připadám jako by mi něco scházelo a nevím co to je. Důvodu proč si myslím, že jsem se narodil jako upír je po přečtení článku více, ze dne na den jsem se vyléčil z nemoci u které mi diagnostikovali jistou smrt, jenom protože jsem si řekl, ze se mé tělo uzdraví. O dva roky později, jsem přežil otravu tisem červeným v dávce, která by zabila do hodiny dospělého koně (na JiP me dovezli až dvě hodiny po požití a během další hodiny lékaři nechápali, ze jsem plně při smyslech a chci jít domů), nikdy jsem neměl problém s úspěchem v kariéře nebo ve škole aniž bych proto vynaložil větší úsilí, v současném zaměstnání jsem se dostal na vedoucí pozici během dvou měsíců, nemám problém se sváděním žen, je to možná trapné, ale když si řeknu, že s nějakou chci strávit noc, tak ji s ní strávím… od útlého věku mě to táhne k magii a okultismu, jako malý jsem dokázal vidět auru kolem lidí, ale kdykoliv jsem se o tom zmínil doma, řekli mi abych to nikomu nevyprávěl nebo me někam zavřou a postupem času jsem ji přestal vidět. I přes to všechno nemam přátelé, nikdo semnou dlouho nevydrží …Vůbec jsem netušil, že existují nějaké upírské klany, vždy jsem měl upíry jen jako pohádkové bytosti propagované hollywoodem, poslední měsíce se cítím silné nezaplněný a upřímně si nejsem ani jistý jak jsem se dostal k tomuto článku, ale mám pocit, ze jsem se k němu měl dostat, možná si vše jen dávám do nesprávných souvislostí, ale možná ne, bylo by možné mě zkontaktovat? Rád bych se dozvěděl více informací, potvrdil si nebo vyvrátil co si myslím, budu moc vděčný pokud se mi ozvete nebo me navedete správným směrem, děkuji.

  4. Ahoj viem, že je tento rozhovor starší, ale tak za skúšku nič nedám.. Už nejakú dobu cítím, že niečo nie je úplne v poriadku (po tej spirituálnej stránke) na internete je mnoho článkov o vampyrisme no tie informácie sa líšia. V jednom niečo potvrdzujú no v druhom to je vyvrátené.. Som z toho mierne mimo a tak skúšam šťastie tu. Keďže ťa už sledujem nejaký ten piatok tak viem, že niesi úplne ten typ ktorý by ľudí zavádzal a klamal. Možno sa mi dostane odpvedi aj touto cestou a ak náhodou nie tak mohla by som ti o tom mojom „probléme“ napísať bližšie na instagram alebo facebook?

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..