Osvěta magie a čarodějnictví v moderní době

Předpoklady k magii

Ve většině esoterických knihách se můžete dočíst, že magii v sobě mají všechny ženy. Já vás ale vyvedu z omylu… v těch esoterických jde často o čarodějnictví, které je často zjednodušené a podané hodně sluníčkářsky. V tomto článku se ale zaměříme na magii jako takovou, tedy něco, co vám při vaší blbosti může způsobit bolest, kterou si jen stěží dokážete představit. Pokud zjistíte, že nějakou vlastnost z níže zmíněných postrádáte, tak bych se být vámi zamyslela, zda se chcete v magii vlastně věnovat. A samozřejmě bychom na sobě měli pořád pracovat a zdokonalovat se.

 

Stejně jako nemůže být každý klavírním virtuosem, nemůže se ani každý stát magikem. Pro každou činnou je třeba mít určité specigické nadání. Ten, komu chybějí a schází talent, dosáhne i při nejcětší píli pouze průměrných výsledků. – J. Veselý, Magie I.

 

Odvaha

Studium a praktikování magie je věc, kterávyžaduje odvahu. Odvahu se ponořit do tajů magie, k rituálům, odvahu na pochopení zážitků, k evokacím či invokacím,…

 

Odpovědnost

Magie dokáže být hodně nebezpečná a při neopatrnosti napácháte škody, byť neúmyslně. Někdy se nějaký rituál nepovede a dostanete se do situace, do které jste vůbec nechtěli. Zde je důležité přijmout odpovědnost za své činy a zjistit, proč se rituál nevydařil. Cesta magie je velmi spletitá, s překážkami, nástrahami, iluzemi atd. Někdy uděláme chybu, ale musíte být odpovědni za sebe sama a přiznat si onu chybu, a poté se ponaučit.

 

Trpělivost

Měli bychom si uvědomit, že ne všechno musí přijít nebo jít hned. Je to dost nepravděpodobné… Vše má svůj čas. Nemá cenu na něco tlačit. Je pak možné, že se dopustíme chyb. Většina cvičení vyžaduje velkou trpělivost a níže zmíněnou cílevědomost. Výsledky se dostaví až za několik týdnů, urychlit to nejde. Musíte být důslední a pokračovat, ačkoliv nevidíte žádný výsledek. Ale musíte zkrátka vydržet a dát tomu čas.

 

Oddanost

K magii byste měli být oddaní v tom smyslu, že to nebude jen váš občasný koníček. Mágové kolikrát probdí noci u knih nebo u magické praxe. I mně se teda tohle všechno lépe dělá večer, když všichni spí. K tomu zapálené svíce, hudba, vonné tyčinky … má to pak krásnou atmosféru a vše jde lépe než za běžného dne. Je to ale na každém, jak mu to nejlépe vyhovuje. Oddanost je myšlena i ve smyslu, že pro magii dokážete něco obětovat. Čas, peníze (většinou do knih), apod. Jen prosím… neberte to tak, že musíte do magie investovat mraky financí. To vůbec ne. A stejně tak nemusíte mít sbírku všemožných magických pomůcek. Na co? Pro začátek vám postačí pár základních. Estetika je věc, na kterou se v začátcích úplně vykašlete. Hlavní je záměr, který do toho dáte a jsme u toho… k výrobě té věci investujete čas a „ušetřené“ peníze využijete na knihu. A prozradím vám malé „tajemství“. Takové cvičení vizualizace a zhmotnění myšlenky je hodně užitečné. Silou myšlenky si můžete přitáhnout onu pomůcku. Více si o tom ale zjistěte sami, abyste i vy obětovali ten čas, poté snahu atp.

 

Cílevědomost

Máte nějaký cíl, kterého byste chtěli v magii (nebo ve svém životě) dosáhnout? Když si to stanovíte, tak to dodržíte nebo to pak vzdáte? Souvisí s tím také odhodlanost. Jak moc jste zapálení do života? Život je o tom, abychom ho žili. Každý máme nějaký sen a zkrátka… vše se dá splnit. Jde o to, že se dělají cvičení často po delší dobu ideálně každý den. A tohle bez cílevědomosti prostě nejde.

 

Vůle

Máte vůli něčeho dosáhnout? V magii je důležitá, protože bez ní to nemá cenu. Měli byste pracovat na sebe sama, někdy se drží rituální půst, a to člověk musí mít pořádnou vůli. Vůle je základem. Jindy se vám něco bude zdát složité a bez vůle studia to nedotáhnete tak, abyste došli k pochopení.

 

Umění mluvit a mlčet

Měli bychom si uvědomit, že mluvit příliš s sebou nese značné problémy. O nic lépe na tom nejsou ani ti, kteří naopak spíše mlčí. Měli bychom mezi tyto extrémy vytvořit rovnováhu. Někdy je lepší mluvit, jindy mlčet. Není ani dobré říkat všechny naše magické zážitky… jsou naše, ne někoho jiného. Někdy se to hodí, jindy ne. Měli byste umět odhadnout, co se hodí říct, a co nikoliv. Naslouchejte ostatní a buďte otevření jiným názorům, ale stejně tak si musíte umět obhájit to vaše, přijmout i jiný pohled apod.

Pokud jsme příliš extrovertní nebo introvertní, tak bychom na sobě měli pracovat. U mě víte, že jsem introvert, ale díky velké odvaze, apod. pořádám srazy – to vám opravdu jen tak tenhle člověk neudělá. Nestydím se za svou introvertnost (tito často vynikají v psaní), ale snažím se dosáhnout ambivalentnosti. Zkrátka zlatého středu, ale asi je vám jasné, k čemu bych vždy měla blíž. V magii je nutný seberozvoj a ten neuděláte bez odpovědnosti, cílevědomosti, musíte si přiznat spoustu věcí,… více se o tom zmiňuji tady.

 

Pokora

Měli bychom si být vědomi vlastních nedostatků. Nikdo není dokonalý… A zároveň bychom se neměli ani nad nikoho povyšovat. S pokorou člověk dojde daleko a někdy tam může skočit to ego, ale o to více bychom pak měli pracovat na sebe sama.

 

 

POSLECHNĚTE SI NÁŠ MAGICKÝ PODCAST VOX GNOSIS