Posted on

Přináším vám recenzi na milou a talentovanou ilustrátorku, fotografku, ale i písničkářku. Říká si Taliesi a její tvorba mě doprovází již pár let, a tak jsem se rozhodla, že vám jí představim.

 

O koho tedy jde?

Taliesi je pohanka, která si užívá života a orientuje se již ve zmíněných oborech. Zároveň píše i básně – na YT najdete pár jejích videí, kde je předčítá. Taliesi je tedy slečna, která se věnuje ženství a náležitě si jej váží. Ženská mystéria jsou opravdu kouzelná, a právě Taliesi je toho důkazem.

Při poslouchání jejích písní se ponoříte do světa ženy a do pohanství. Videa jsou tvořená taktéž osobou, takže při písni můžete obdivovat krásu fotografií, které vyjadřují spojení s přírodou. Za mě má tedy velký obdiv, jelikož o to větší snahu to chce k vytvoření klipu (text, nahrání písně, fotografie nebo video.) A co je na tom to nejdůležitější… je vidět, že jí to baví!

Pohané a čarodějky náležitě ocení české chanty (jde o popěvky k rituálům). Takový chant „Země je mým tělem“ zná velké množství těchto zaměřených lidí. Osobně pro svou praxi občas používám chant „Luno, Artemis, Diano“, který zpívám s pohledem na úplněk a nechám se obklopit energií Měsíce.

Také jí naplňuje cestování, a právě to je pro ni inspirací. Mnoho fotografií pořídila při poznávání nových koutů světa. Byla například na Islandu, v Dánsku, v Anglii,… Inspirací je pro ní samozřejmě i láska.

Přírodní spiritualitu vnímám jako niterní spojení člověka se svou vlastní esencí duše. Poznávání nových krajů, psaní a pořizování vizuálních záznamů, básní a hudby z cest a jiných krajin mě naplňuje. I proto vnímám, že mým posláním je tvořivost, objevování nových krajin a nabídnutí této chuti esence i ostatním.

 

Mandala a vlk

Od Taliesi jsem si pořídila mandalu s názvem Šamanské srdce. Má první reakce bylo jednoduché a prosté „wow“. Uprostřed je velké srdce a z něj vyzařují paprsky, z nichž poté rostou malé listy. Dokola je znázorněný oheň a celé to v kruhu rámují větší listy. Tato mandala vede k vlastnímu rozkvětu a navádí vás k cestování (ideálně do přírody). Energicky působí velmi zajímavě a harmonizačně. Cítím z ní motivaci, seberozvoj, vnitřní probuzení a sebelásku. Zároveň ale aktivitu, protože vás „nutí“ něco dělat. Taková vyrovnanost a vnitřní rozkvět, který skrz různou tvorbu můžeme uplatnit. Mám jí doma na viditelném místě a čas od času se na ní soustředim. Na jaro je teď jako dělaná a zkrátka je úžasná.

Šamanské srdce

Překvapením pro mě bylo, že jsem k tomu dostala vlka běžícího zimní krajinou. Vlčice se u mě projevuje nejvíce v zimě, a i zbarvení na zimu relativně trefila (jelikož se trochu liší od té letní). Co dodat… zkrátka úžasná práce jak ohledně mandaly, tak ohledně vlka.

Jako další překvapení byla vizitka. Obvykle se o nich nezmiňuji, ale tahle je naprosto úžasná, matná, lesklá a… na zadní straně dala Taliesi svou mandalu, která nese název „Partnerství“. Při zvolených barvách mě napadla hned bisexualita. Tyto barvy (fialová, modrá a růžová) jí reprezentují. Mandala je ve stylu jin a jang, a i u této je patrná harmonie obou partnerů.

 

Tvorba Taliesi v mé Knize stínů

Něco z její tvorby jsem umístila do mé Knihy stínů. Živlové karty mám o velikosti A5 a krásně doplňují informace o tom daném elementu. Jsou krásně provedené s charakteristikou onoho živlu. Poté tam mám něco k ženským mystériím. Jedná se o mandalu lunárních fází, které jsou propojené s ženskými cykly. K tomu tam mám tabulku, kde je ke každé fázi napsaná charakteristika, živel, co bychom měly jako ženy v tom týdnu dělat, apod. Opravdu šikovná věc, pokud chcete pracovat s Lunou a ženskostí.

Taliesi se účastnila několika projektů a jeden z nich byl ohledně českých chantů. Pár lidí dalo dohromady české chanty, ale i překlad těch zahraničních. V notebooku je mám stále uložené a občas do nich nahlédnu. Stáhnout si je můžete zde.

Na závěr vás trochu potrápím. Víte, jak vzniklo jméno Taliesi (napovím vám, že je od někoho odvozené)? Pokud odpovíte správně, máte u mě malé bezvýznamné + za znalosti keltské mytologie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..