Osvěta magie a čarodějnictví v moderní době

Rozhovor o vlcích: „Rozumím tomu, jak se chovají nebo dokážu odhadnout jejich reakce na různé podněty.“

Mám tu pro vás rozhovor s někým, s kým jsme se poznali na oslavě slunovratu Bratrstva vlků. Respektuji to, že chce zůstat v anonymitě a vy tak můžete nahlédnout více toho, jak vnímá vlky.

 

1) Co tě dovedlo k tomu, že v sobě vnímáš vlka?

Dovedlo mě k tomu to, že jsem začal vnímat, že k vlkům nemám úplně tak daleko. Stylu jejich chování celkem rozumím a dává mi smysl.

 

2) Cítíš ho tedy v sobě jako něco, co je v tobě řekněme na víc? Místo toho, abys byl normálním člověkem, tak v sobě máš kousek vlka?

Cítím jakousi blízkost k vlkům to jo, ale je to spíš na bázi, že rozumím tomu, jak se chovají nebo dokážu odhadnout jejich reakce na různé podněty. Není to o tom, že bych se tím nechal pohltit a stalo se ze mě “ zvíře“. V podstatě se jen dokážu naladit na jejich vlnu.

 

3) Dokázal bys to nalazení na jejich vlnu nějak více popsat? Co při tom cítíš?

V podstatě nic zvláštního ani nadpřirozeného. Přirovnal bych to k tomu, jako když se člověk na něco snaží soustředit. V těle je cítit větší napětí a v tomto případě víc vnímám okolí ušima, čichem. Pokud u toho dělám nějakou sportovní aktivitu jako třeba běh po lese, dokážu lépe odhadovat kam šlápnout, aby to neudělalo moc rámusu anebo abych se nezabil, když běžím po kamenech nebo mezi větvemi. Zároveň taky odhadovat podle směru větru a typu terénu, jak být co nejmíň nápadný, aby mě nic neprozradilo.

 

4) Pokud se toto tedy stane, vnímáš i nějaké jiné změny? Například rychlejší běh, větší sílu, apod. (ale samozřejmě omezeně) nebo tam změny nevidíš?

Určitě v tom rozdíl bude, jak v rychlosti, tak aji v síle. Nehledal bych za tím nic nadpřirozeného, vysvětloval bych to tady tímto přirovnáním, kterému bude snad určitě každý rozumět. Je to velmi podobné jako když se člověk rozčílí, ale opravdu rozčílí. Najde sílu aji tam kde není (v rámci fyzických možností těla).

5) Zkoušel jsi záměrně nějakou přeměnu? Skrze auru, v astrálním světě, apod.? Pokud ano, jaké to bylo?

Zkoušel jsem párkrát „cestovat“ po astrálním světě. Aby mě hned neumlátili ti, co tomu věnují nebo o tom něco ví víc tak šlo spíše o cestování ze snu do snu klidně i 5x po sobě, kde jsem někdy i byl jako vlk. Pokud jde o fyzickou proměnu tak tomu upřímně moc nevěřím. Podle mého názoru to není reálné a pokud si to člověk o sobě myslí že toto provozuje, tak to většinou nemá v hlavě úplně v pořádku.

 

6) V čem vidíš to kouzlo vlků? Proč zrovna oni? Jsou jim blízcí psi, pak tady máme kojoty,…

Vlci jsou pro mě takovým symbolem svobody, divokosti a síly v přírodě. Líbí se mi, jaký mají mezi sebou řád a jak to mezi nimi chodí. Pokud jde o psy tak to jsou v dnešní době jen zhýčkané polštářky na gauči. Každého psa zajímá jen to, co musí udělat, aby dostal svůj pamlsek. Nemají svojí hlavu a působí na mě trošku hloupě. Kojoty úplně moc neznám, působí na mě trošku chaoticky, i když to bude asi podobné jako u vlků. Cítím, že mám blíž k vlkům, proto jsem si je vybral.

 

7) Píšeš, že sis je vybral, což je pro mě zajímavé, protože já to mám úplně naopak. Předpokládám, že by ti tedy nevadilo uctívat vlka jako božstvo. Nebo se pletu?

Na toto pro mě není úplně jednoduché odpovědět, protože vůči všem náboženstvím ať jsou jakéhokoli směru jsem trošku skeptický. Snad mě za toto tvrzení nebude chtít nikdo ukamenovat, ale když se nad tím zamyslím, tak mě to přijde, když to řeknu na plnou hubu jako „vymývání mozků“ – oblbuje to člověka a nemá svůj vlastní názor ani myšlení. Ale podobně jako to měli u Bratrstva vlků u Adriana, kde jsem se byl podívat na slunovratu to mělo své kouzlo. Ve své podstatě by mě to nevadilo, ale všeho s mírou.


8) A čemu se věnuješ ty? Jakou jdeš cestou či tohle nějak neřešíš a zkrátka proplouváš životem?

Jdu si spíš svou vlastní cestou, snažím se žít normální život, ale říkám si, že by bylo pěkné být součástí nějaké podobné komunity.

 

9) Je přirozené chtít někam patřit. Plánuješ tedy někde členství (když to tak řeknu) nebo zatím ne? Jsou různé podoby vlčího kultu a již zmíněné Bratrstvo vlků není jediné (i když v ČR mají největší zastoupení).

Celkem mě láká se připojit k nějaké komunitě podobně smýšlejících lidí. Ale není to úplně tak jednoduché. Většina těchto skupinek je celkem uzavřených vůči okolí.

Zatím si nedokážu představit, jak by to v praxi fungovalo, určitě by to nějak zasáhlo do mého života, takže nad tím zatím jen přemýšlím.

 

10) Co ty a ochrana vlků? Slyšel jsi o tzv. Vlčích hlídkách? Podílíš se za jejich ochranou ať už jednorázovou (formou finanční částky) či dlouhodobou (monitorování)?

Za ochranou vlků vidím poměrně velký smysl. Je důležité, aby tu nějací byli. Srny, divočáci jsou tady přemnožení a myslivci to regulovat sami nejspíš nezvládnou. Spousta lidí je proti nim jen ze strachu co kdyby, ale ve skutečnosti jsou celkem plaší.

O vlčích hlídkách jsem slyšel a myslím, že je v pořádku že něco takového existuje. Máme větší přehled o tom, jak na tom vlci jsou a znesnadňuje se tak práce pytlákům.

Zapojovat s k vlčím hlídkám zatím nemám v plánu, protože nevím, co všechno to obnáší a skloubit pracovní život s volným časem není úplně jednoduché.

 

11) Děkuji za poskytnutí tvého pohledu. Je něco, co bys chtěl čtenářům poradit, pokud by se chtěli věnovat vlčímu tématu?

Určitě bych chtěl doporučit se zapojit do ochrany nebo alespoň nějaké jakékoli podpory vlků, protože opravdu to má smysl. A hlavně aby nikdo neztrácel hlavu a zůstal nohama na zemi.

POSLECHNĚTE SI NÁŠ MAGICKÝ PODCAST VOX GNOSIS