Osvěta magie a čarodějnictví v moderní době

Rozhovor s Péťou alias Šamankou: Bílý vlk, severský pantheon a šamanství

Dnešní rozhovor je s šamankou Péťou, která pracuje se severským pantheonem. Dozvíte se ale i něco o bílém vlkovi jako o strážci.

1) Představila bys ve zkratce svou cestu? Máš blízko k neopohanství, ale tohle je hodně široký pojem.

No nevím, jestli to ve zkratce jde, ale když se začaly objevovat mé schopnosti, tak jsem i objevila víru, která mi dávala smysl ve všech směrech a začala jsem studovat germánské a severské pohanství, ale i přes to jsem o sobě tvrdila že jsem čarodějka. Jednou jsem se vzbudila z meditace, kde jsem mluvila se samotným Odinem. Nevím sama proč, ale od té doby o sobě tvrdím, že jsem šamanka.

 

2) Takže jsi šamanka, která zároveň pracuje se severským pantheonem?

Ano přesně tak.

 

3) Jak vnímáš totemové zvíře, duchovní a spirituální? Lidé na to mají různé názory a rozdíly vnímají také jinak. Někteří ta duchovní ještě dělí na průvodce, ochránce, apod.

Já osobně si myslím, že průvodce, ochránce, strážce a podobně je pořád jeden a ten samý. Já se svým strážcem se seznámila jednou v noci, když jsem šla z jedné oslavy. Zahlédla jsem velkého bílého vlka. Upozorňuji, že alkohol nepiji, když jsem si promlela oči nebyl tam, ale táhlo mě to na to místo, kde byl. Posadila jsem se, a slyšela těžké kroky kolem mě, byl to tak silný citový zážitek že jsem začala plakat. Kroky se zastavily a šly ke mně, pak přestaly a cítila jsem teplý dech na svém krku a plakat jsme přestala. Každý z nás má svého průvodce, a každý ho vidí jinak a v jiné podobě. Tak jak ho vidíme představuje naše totemové zvíře. Osobně si myslím, že znát svého strážce je jeden ze základů, hlavně naslouchat jeho radám, které ti pomůžou například při těžkých situacích či každodenních maličkostech. Jsem za svého strážce moc ráda a vážím si ho stejně jak on mě. Máme úctu jeden k druhému, a to je jedno z nejhezčích pout.

 

4) Našla jsem tě pomocí aplikace Tik Tok. Co tě vedlo k natáčení videí?

Vždy mě bavilo natáčet videa, ale po výrobě mé vlčí hlavy jsem si změnila jméno a natáčím videa jen tak pro zábavu, málokdy natočím něco společného s magií, I když někdy se tam taková videa objeví, ale spíše natáčím videa pro pobavení, nedávno jsme začala natáčet příběhy, ale opravdu natáčím jen protože mě to baví. Už jako mala jsem pořád fotila nebo něco točila.

 

5) Ta vlčí hlava mě zaujala. Je to tvá vlastní výroba nebo se dají už takhle koupit?

Ne ne. I když jsem hledala nikde se nedala koupit, takže jsem si ji vyrobila sama z molitanu. Celá výroba mi trvala den a půl. Navíc většina šamanů si masky zvířat vyráběli sami, tím že si ji vyrobili sami do ní dali svoji energii, která jim při rituálech velmi pomohla. Já sama, když si moji vlčí hlavu nasadím mam pocit vice energie a sily.

6) Je parádní, takže máš můj obdiv. Podle toho, co píšeš, tak jí tedy používáš k rituálům?

Děkuji moc. Jak kdy a jak kterým, hlavu používám při rituálech na ochranu celého domu nebo mého prostoru, či při kreslení ochranných run. Jednou jsem ji chtěla použít i při pomoci mé známé na ošálení ducha ženy, která úmyslně lákala děti k potoku, aby se utopili, naštěstí to nakonec zvládla sama. Někdy si ji vezmu jen abych měla lepší náladu. Má pro mě hodně využití a troufám si i říct že je mojí součástí.

 

7) Jak vypadají tvé rituály? Jsou více intuitivní nebo si sepisuješ, kdy a co budeš dělat a máš je promyšlené? Je jen na tobě, jak moc budeš otevřená.

No, nerada bych popisovala mé postupy a podobně, ale převážně pracuji s intuicí a žádám boha Odina a bohyni Freyu o spolupráci. Spolupracuji i s barvami jednotlivých svíček, každá barva má svůj význam, tak jako vše na světě. Strašně rada pracuji i s myšlenkami. Já osobně tvrdím, že samotná realita je pouze myšlenka.

 

8) Využíváš rituální hudby a chantů?

Málokdy, většinou předtím, než začnu tak je poslouchám abych se uklidnila, uvolnila a podobně. Poslouchám vybrané skladby např od Wardruny, Gealdýru a podobných skupin s touto tematikou hudby.

 

9) Ve spojitosti s šamanstvím mě napadají rituální drogy jako třeba ayahuasca. Máš s něčím takovým zkušenost nebo to plánuješ?

Ne nemám to ani v plánu. Magie se má provádět při plném vědomí, protože lidé, kteří si vezmou např prášky na uklidnění, požijí alkohol nebo ty drogy, mají zkreslené vnímání. Navíc je to pro člověka i nebezpečnější, protože se otevírá, ale nemá nad ničím kontrolu, takže je větší pravděpodobnost že se na člověka či jeho duši přilepí něco nechtěného. Takže kdybych měla někomu poradit jakou látku použít, tak řeknu ať si nic nebere.

 

10) Proč ses rozhodla vydat touto cestou? Pro mnoho lidí je to lákavé, ale jak jsi věděla, že tohle je to tvé? Hrál v tom roli zmiňovaný bílý vlk?

Řekněme, že jsme na podobné věci nadaná už od malinka, a ze dne na den se mi nic nedařilo, nemohla jsem spát, byla jsem vyčerpaná. Nakonec jsme se dozvěděla, že jsem prokletá. Proklela mě holka, co si zahrávala s černou magií a záviděla mi snad vše i když nevím proč. Prováděli na mě očistný rituál a já viděla tu věc, která mi ovlivňovala život. V tu chvíli jsem si řekla ano vidím tě a vnímala jsem tě a chci abys zmizel. V tu domu i dokončili očistný rituál. Já si od té doby kupovala knihy a četla a četla. Během této doby se stal i incident s bílým vlkem. Zjistila jsem, že jsem začínala jako senzibil, tuto schopnost mám jako jednu z mála nejrozvinutější. Poté jsem začala tvrdit, že jsem čarodějka. Čím více jsem četla tím více se mi probouzely schopnosti, jako kdybych je umělá už z minulých životu. Po komunikaci s Odinem jsem pak dostala pojmenování šamana. Vykládaní karet či práce s kyvadlem se stalo moji skoro každodenní prací. A ano jsou lidé, kteří se mi smějí že nejsem normální a patřím na psychinu. Ale já jsem já, a jsem ráda za to že jsem jaká jsem.

 

11) Děkuji moc za přínosný rozhovor. Chtěla bys lidem na závěr něco poradit z tvých zkušeností?

Nemáš vůbec za co, a vzkázala bych, ať si lidé uvědomí, že se vše třikrát vrací, to dobré i to zlé. Když člověku někdo hodně ublíží tak ať se lidi nesnaží bolest a zlost vrací zpět, protože pak jsou v začarovaném kruhu a nikdy nenajdou pravé štěstí.

 

POSLECHNĚTE SI NÁŠ MAGICKÝ PODCAST VOX GNOSIS