Posted on

Článek napsala Mysteria, bývalá členka blogu

Duchovní zvířata jsou našimi hlavními rádci, ale pak tu jsou ještě taková zvířata, která nám jen pomáhají, či propůjčují svou sílu, vlastnosti. Avšak i ta jsou v našem životě důležitá a zde si povíme, proč tomu tak je.

 

Rozdíl mezi duchovním a pomocným zvířetem

I když už jsem psala, co pro nás znamenají duchovní zvířata, tak silová jim jsou velice blízká. Asi ten nejzákladnější rozdíl je v tom, že duchovní zvířata s námi zůstanou, zatím co pomocná nám pomohou jen v dané situaci, či do doby, dokud je budeme potřebovat. Jsou tu jen dočasně.

Duchovní zvířata jsou též naším odrazem. Vidíme se v nich.

ONI jsou JÁ a JÁ jsem ONI…

Ten princip je jednoduchý. Kdo již své zvíře/zvířata objevil, jistě chápe.
Ale silová zvířata nám nejsou podobná a nesdílí s námi naše rysy, náš charakter. Jsou odlišná, ale nápomocná v určitých situacích.

 

Duchovní zvíře

 • zůstane s námi
 • je naším odrazem
 • je naší součástí a my jeho – odlišný charakter, vzhled,…

Silové zvíře

 • po skončení své práce odejde
 • propůjčuje svou sílu, vlastnosti
 • odlišný charakter, vzhled,…

Jak najít správné silové zvíře?

Intuice. Poslouchejte svůj vnitřní hlas. Též by vám mohla pomoci vaše zvířata. Zkuste si zjistit i nějaké informace o daném zvířeti, které byste chtěli požádat o pomoc. Říká se, že většinou ta prvotní myšlenka, je ta správná.
Jak jsem již uváděla příklad na tu sílu, tak já si třeba se sílou spojuji nějakou šelmu. Teď mě tak napadá Tygr, nebo Medvěd.
Nebojte se naslouchat svému hlasu a rozhodně se nebojte požádat i svá zvířata.
Samozřejmě je jen na vás o co požádáte toto zvíře a hlavně, k čemu budete potřebovat jeho vlastnost.
Možností je hned několik!

 

Žádost o pomoc

Když už si vybereme své zvíře, které chceme požádat o pomoc. Musíme ho najít. Jak?
Já hledám pomocí meditace a vizualizace. Toto je pro mě nejlepší cesta, ovšem každému vyhovuje něco jiného. Zjistěte si, kde přebývá a vydejte se do svého nitra, do svého lesa.
Volejte ho a hledejte.
Když ho najdete. Zkuste si s ním promluvit. Říct mu oč žádáte a on vás vyslyší.
Samozřejmě se může stát, že vám nepomůže. Řekne, že ho buď nepotřebujete a nebo, že na tu jeho energii nejste připraveni.
Buď ho poslechnete a tu pomoc nebudete vyhledávat a nebo když ne jeho energii, zkuste jiné zvíře.

 

Ono si Vás najde!

Taky se stane, že si vás ono zvíře vyhledá samo. Tak jako nám byla přidělena duchovní zvířata, nám budou přidělena i zvířata pomocná. V některé životní situaci si ani neuvědomíme, že můžeme požádat o pomoc. Proto si nás ono zvíře vyhledá. Ať už prostřednictvím vize, nebo snu. Možná sama intuice a nebo vaše zvířata vám řeknou, nebo prozradí, že vám přišlo nějaké zvíře na pomoc.
Chce vám samo od sebe pomoc, aby jste tuto životní událost, či zkoušku, zvládli.
Poté odejde.

 

Na co si dát pozor

Samozřejmě jsou tu i jistá nebezpečí. Dávejte si pozor, které zvíře žádáte. Za mě bych rozhodně nežádala zvíře, kterého se bojím, nebo ho nemám ráda. Mohlo by se to pak nehezky vymstít.
Dále…
Když požádám například toho Tygra o jeho sílu, tak si musím dávat pozor na co ji chci. Musíme říct co nejpřesněji, co budeme chtít a k čemu. Když ho požádám jen o sílu a neřeknu přesně jakou, tak mohu být z ničeho nic agresivní a víc průbojná. Místo toho, abych měla sílu třeba na to, abych se lépe ovládala, tak on mi dodá sílu, nebo-li odvahu, na to abych řekla co si myslím. Dodá mi jiný druh síly, než jsem chtěla a proč? Protože jsem mu neřekla přesně co potřebuji.
Tím se dostávám k tomu, že i s tou žádostí může přijít něco, oč jsme nežádali. Projevuje se tak to zvíře. Ten Tygr nejenže je silný, ale též dokáže být i agresivní a nedělá mu problém zaútočit.
Naše psychika prostě nemusí být připravená na příval oné síly, či jiný charakter. Proto počítejte s nějakými výkyvy nálad, nebo nerovnováhu ve Vašem nitru.

 

Závěr

Rozhodně se nebojte požádat o pomoc. Každý onu pomoc někdy potřebuje a zvířata jsou vstřícná.
I když potom odejdou, něco po nich tu zůstane a teď nemyslím vzpomínku (i když ta taky). Zůstane tu zkušenost a vědění, že máme nového pomocníka a přítele, na kterého se smíme obrátit.
Ovšem nic není jen tak. Poté mu musíte náležitě poděkovat a klidně mu něco darovat. Prokažte mu svůj vděk za to, že bylo ochotné vám pomoci.

One Reply to “Silová (pomocná) zvířata”

 1. v clanku su nepresne pojmy.
  silove zvierata v lakotskom jazyku mniwakan waniynpi v eng. power animals su ziskavane samanom priebezne aj priebezne samana opustaju.
  pomocne zvierata – makha waniynpi sa mozu docasne pridat pri konkretnej „ceste“ alebo pri praci s inym druhom bytosti (4 vetrov, zeme, neba, predkov, hromovych ludi ci pri medicinskom kruhu)
  taketo zmatocne podavanie informacii je nebezpecne.

  Mitakuye Oyasin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..