Osvěta magie a čarodějnictví v moderní době

SPISOVATELSKÝ TAG 1/2 – Pokud se mi totiž něco nelíbí, tak se to snažím změnit.

Zapojila jsem se do spisovatelského tagu, a vy tak můžete nahlédnout více do mého spisovatelského života. Za informaci o tomto tagu vděčím Johnovi,  který se tohoto účastní také, avšak formou videa S Johnem na čaji.

Vzhledem k tomu, že tag obsahuje 20 otázek, tak to rozdělím na 2 články. Čeká nás tedy 10 otázek, které vám prozradí něco více o mně. Jste připraveni? … Tak začínáme!

 

1) Co píšeš a jakou tvorbu tvoříš?

Vyhovuje mi psát blog. Ten se vyjímá od ostatních jeho tématem. Sice píšu i o svém životě, ale spíše jako o zkušenostech či radách pro praxi čtenářů. Zaměřuji se ale i na teorii a mé znalosti předávám jiným. Má tvorba se vyjímá od ostatních i svou jednoduchostí, s kterou zpracovávám i složitější témata. Texty jsou dle čtenářů čtivé, přímé a věcné. Zároveň ale píšu i svou knihu, která vyžaduje velké množství praxe z různých okruhů magie, šamanství, apod.

 

2) Jakými se zabýváš žánry a tématy?

Jsem spíše pro publicistický žánr. Ráda ale zkouším i něco nového a poslední dobou je tomu tak s rozhovory a recenzemi. Mezi má témata patří magie, pohanství a čarodějnictví.

 

3) Jak již dlouho píšeš?

Začínala jsem někdy kolem 10 let, kdy jsem psala krátké povídky a ve 14 letech začala má básnická tvorba. Od 15 let píšu aktivně. Tudíž píšu aktivně 3 roky.

 

4) Máš už nějakou knihu publikovanou?

Bohužel tomu tak ještě není. Plány ale mám, a ne zrovna malé.

 

5) O čem byl tvůj první příběh?

Jakožto naivní dívka jsem psala o velmi naivní a krásné dětské lásce. Aneb ty úžasné představy ,,a žili spolu šťastně až do smrti“.

 

6) Proč vlastně píšeš?

Nejdříve jsem propadla čtení a byla jsem opravdovou knihomolkou a velmi tichou dívkou ve vlastním světě s culíkem alá styl šprtka (kterou jsem nikdy nebyla). Časem ale nastala puberta a začala se vyvíjet má poetická temná duše, která našla konečně goth subkulturu, ke které se hlásí do teď. Začala jsem se zajímat o magii, psaní, věnovala jsem se hudbě, která je pro mě do teď srdeční záležitostí a stejně tak jsem chodila i do fotografického kroužku. V magii jsem značně pokročila a uvědomila jsem si, že jsem měla štěstí. Četla jsem převážně kvalitnější knihy a brakům jsem se nějakým způsobem vyhla (bohužel ne všem…). Spoustu knih nebo blogů o magii je naprostý odpad nebo esoterické sluníčkářství. Píšu tedy z důvodu, že to chci nějakým způsobem změnit a dodat čtenářům něco kvalitnějšího, než je třeba Wiccapedie. Pokud se mi totiž něco nelíbí, tak se to snažím změnit.

 

7) Jak si vytváříš čas na psaní, a kde ho bereš?

Píšu primárně večer. Na intru i klidně přes den, když třeba potřebuji vypnout od školy nebo mě přepadne psací nálada. Naprosto upřímně zde zmíním, že psaní se věnuji více než studium na střední škole. Samozřejmě eseje a slohové práce píšu s nadšením (což učitelé poznali), ale… i tak do psaní dávám dle normálního člověka příliš (v podstatě do celého mého blogu nebo do magie). Podotýkám, že ve škole se mi ale daří. Něco by sice mohlo být lepší, ale psaní je pro mě srdeční záležitost, a hlavně v tom vidím svou budoucnost.

 

8) Kdy a kde se ti píše nejlépe?

Je tomu tak mezi 2. a 4. hodinou ranní. A kde? Dříve to byl můj pokoj, jenže věci se mění. Nyní se mi tedy píše v mém pokoji na intru, kde se cítím poněkud lépe. Kupodivu v přírodě jsem nikdy nepsala. V lese se ale většinou věnuji úplně jiným věcem, než je psaní. Užívám si volnosti, napojuji se na přírodu, a pak mi třeba přijde nápad ať už na článek nebo na kapitolu do knihy, což si jenom to rychle zapíšu, abych na to nezapomněla.

 

9) Oblíbené jídlo/pití při psaní?

Rozhodně horká čokoláda se šlehačkou. Dělám si jí moc ráda a zkouším různé kombinace (třeba s kokosem). Pokud nemám k dispozici horkou čokoládu, tak volba č.2 je čokoládové cappuccino. No a čokoláda jako taková samozřejmě také! Předpokládám, že jste si všimli, co opravdu miluji. Čaje ale poslední dobou moc nepiji. Posledně to byl pelyňkový čaj, protože jsem více pracovala s vizemi, ale… snižuje krevní tlak a já ho mám nízký už normálně (takže ty dny pro mě byly opravdu těžké, co se týče zdraví). Každopádně mám moc ráda masalu – kořeněný černý čaj s mlékem (krásně zahřeje, a ta vůně… nádhera).

 

10) Tvůj playlist při psaní?

Záleží, jaký článek přesně píšu. Snažím se to obvykle ladit do stylu, který mi pomůže na vytvoření atmosféry pro dané téma. Většinou ale poslouchám Heilung, Danheim, kapelu Omnia, čas od času Fauny, Corvus Corax jsou také fajn, Eluveitie je u mě taková klasika. Také ale Powerwolf, Skilet,… Tohle mnohem více budu rozebírat v samostatném článku. Pomáhá mi, když se dostanu do jemného transu, vypnu tak od okolí a píšu. Metal poslouchám při psaní úvah a zamyšlení – ano, jde to a velmi dobře.

POSLECHNĚTE SI NÁŠ MAGICKÝ PODCAST VOX GNOSIS