Osvěta magie a čarodějnictví v moderní době

Stínová práce

Čeká nás téma, které nepatří mezi ty pozitivní, ale je hodně důležité. Práce na seberozvoji je nejtěžší, ale nejpřínosnější, co se týče věnování se magii. Jsou to základy, ale těžké a může se stát, že díky magii si projedete peklem – my si řekneme, jak se tomu vyvarovat nebo co při té práci dělat.

 

Znáš sebe sama?

Dokážeš popsat sebe sama se všemi kladnými i zápornými vlastnostmi? Většina lidí dokáže vyjmenovat spoustu svých nedokonalostí, ale pozitiva skoro žádné nevidí. Dovolte, abych vás ujistila, že je to přirozené. Naopak kdybyste vyjmenovali spíše jen pozitivní, tak pozor na egoismus, který není v magii přijatelný. Měli bychom mít jen zdravý egoismus… Je důležité, abychom znali své všechny kladné i záporné vlastnosti. Nic si nesmíme namlouvat ani přikrášlovat, jen čistá realita. Každý má v sobě i tu temnou stránku, takovou, o které víme jen mi sami. Pokud se vám tato stránka nelíbí, je na čase s tím něco dělat – seznámit se se svými stíny a nebát se jich.

 

Být sám sebou

Stalo se vám někdy, že jste se báli sebe sama? Mně teda ano, a to mnohokrát. Nemohla jsem se na sebe kouknout do zrcadla, oči byly úplně jiné, stejně tak obličej. Ale to je jen iluze. Já sama vím, čím u mě bylo. Různý bordel z astrálu (larvy, parazité a další všemožné méně škodlivé entity) je při větším množství dosti zničující. Proto by měla probíhat pravidelná očista. Také to mohou být vaše stíny, které v astrálu vytvořily větší larvu, a ta vás pomalu začala napadat. Možností je mnoho… Někdy vás entita může i ovládat. Proto byste si měli být jisti, kdo přesně jste. Jen takto potom poznáte změnu, že vás někdo napadl (ať už se jedná o entitu či o magický útok). V pubertě se měníme, a to nejen v ní. A tak pozorujte svůj vývoj. Udělejte si občas čas jen na sebe a napište, kdo jste. Takhle to pak můžete porovnávat a přicházet na to, co se u vás změnilo.

Lidé v našem okolí jsou o drazem nás samých.

Co jsou to stíny?

Stíny jsou všechno negativní, co se týče vás. U každého to může být něco jiného. Třeba agrese, manipulativnost, propadání depresím, závislost na omamných látkách, lhaní, … Mohou to být i banální věci, které vám ale komplikují život. Stíny jsou temná stránka nás samých. Je špatné jí potlačovat, takhle totiž nikam nedojdete. Ono to jde… poznala jsem člověka, který není nikdy naštvaný, až jsem tomu málem neuvěřila, ale opravdu. Potlačil to. Podle něj je to dobře, jenže můj názor se liší a je přirozené, že každému sedne něco jiného. Moderní pohané a čarodějky často pracují se svými stíny, a to právě teď, když je temná polovina roku. Soustřeďujeme se na své nitro a zamýšlíme se, co udělat lépe tak, abychom se sebou byli co nejvíce spokojeni.

Osobně mám spíše zkušenost se stínovými zvířaty tj. průvodci, kteří nám ukazují jejich temnější stránku. Je důležité zjistit, co přesně to je za zvíře, můžete s ním zkusit pracovat nebo to je třeba vaše druhá temná stránka. Ale nenechte se jí pohltit. Z vlastních zkušeností vím, že je to snadné… ale když si to uvědomíte, tak s tím můžete něco dělat.

 

Jak se stíny pracovat?

Úplně jednoduše, způsobů je hodně. Každému vyhovuje něco jiného a podle toho se musí zařídit. Třeba takový deník… nejdřív musíte přijít na to, s jakým stínem budete pracovat. Veďte si zápisy toho, kdo jste, jací jste. A pak sami uvidíte, s čím je potřeba něco dělat. Hlavně si je musíte plně přiznat, i kdyby to byl sebe víc ošklivější stín. A tady se nám prolíná i psychologie. Ona ta magie s psychologií hodně souvisí. Ne sice ve všech věcech, ale už jen seberozvoj, sebepoznání a další věci… Přijměte svůj stín a pracujte s ním. Třeba se vaše temnější stránka využít v jiných věcech. Nebo třeba meditace, očista,… Řešení vybírejte podle toho, o jaký stín se přesně jedná.

POSLECHNĚTE SI NÁŠ MAGICKÝ PODCAST VOX GNOSIS