Osvěta magie a čarodějnictví v moderní době

Tattoopunktura – spojení magie a tetování (zkušenost)

Tattoopunktura dovoluje skloubit magii s tetováním. Dozvíte se, proč jde o tento nový název, jak vše probíhá, a hlavně jaký má tattoopunktura efekt.

 

Tetování v magii

Původní tetování najdeme u domorodých kmenů, kde se používá zejména pro iniciace (přechodové rituály). Různé znaky, symboly mají v rámci rituálu silný vliv ať už magický či psychologický. Na ohled se bere umístění, barva a samozřejmě nakreslený ornament. Další formou je bodypaiting čili rituální malba, která je při magii užitečnější než přímo tetování. Vytetované runy, sigily a jiné magické symboly na člověka jistě mít vliv budou, ale zde můžeme polemizovat, zda to bude po celý život žádoucí. Na základě toho je vhodnější henna nebo barvy, které lze smýt. Tattoopunktura je v tomto odlišná – trvalá je také, ale liší se její samotná podstata i průběh, což dovoluje i zapojení magie.

 

První potetovaný muž Ötzi

Z dochované potetované mumie člověka nazývaného „Ötzi“, který žil zhruba před 5 300 lety v Ötztalských Alpách můžeme odvodit pár důležitých věcí. Jeho tetování má jednoduché vzory složené z vodorovných i horizontálních čar a křížků. Čáry/křížky jsou umístěné na akupunkturních bodech – což znamená, že může jít o diagnostiku a podpoření konkrétních bodů za cílem fyzické odolnosti, kterou Ötzi potřeboval.

 

Kombinace akupunktury a tetování

Dostáváme se k samotné tattoopunktuře. Už chápete rituální význam tetování, víte, kdo byl Ötzi a že se našly shody s akupunkturními body. Tattoopunktura je kombinací přesně těchto technik dohromady. Můžete se také setkat s výrazem, že jde o „tetování, které léčí“ a to právě kvůli harmonizaci vhodně zvolených akupunkturních bodů. Vámi zvolený obrázek má spíše symbolický vliv, než léčivý. Stejný účinek bude mít čárka (třeba jako měl Ötzi) nebo vyřezaný Měsíc.

 

Sledujte Tattoopunkturu na Facebooku a Instagramu, ať vám neutečou aktuality.

 

Technika provedení – řezání

Tetování probíhá technikou ink-rubbingu. Dodržované jsou přísné hygienické podmínky na úrovni lékařských zařízení, a to s použitím sterilních nástrojů, barvy a ochranných pomůcek. V praxi to vypadá tak, že se skalpelem vyřeže obrázek, který se následně vybarví uhlíkem (černou tetovací barvou) a zalepí se fólií jako klasické tetování.

Aplikace uhlíku

 

Význam mé tattoopunktury

Na základě diagnostiky jsme vybrali bod sanyinjiao (三陰交) – SP06, který je umístěný na vnitřní straně nohy cca 9 cm nad kotníkem. V tomto bodě se protínají tři jinové dráhy na noze (dráhy jater, sleziny a ledvin, proto se mu říká Protnutí tří jin). Je základním bodem pro léčbu mnoha trávicích, gynekologických, kožních, urologických a psychických onemocnění. Vycházela jsem z encyklopedie TČM. Na diagnostice byl tento bod vybraný hlavně z důvodu, aby podpořil mou práci na psychických potížích způsobených domácím násilím, jde tedy primárně o panické ataky a úzkosti.

Celý průběh od diagnostiky až po spálení obrázku, byl silný přechodový rituál, který měl za úkol přijetí minulosti a následné odpoutání se od určitého člověka.

Rituální spálení obrázku

 

Rituální proces tetování – 28.7. 2021

Začala hrát hudba a vzápětí ke mně došla vůně ze zapálené vonné tyčinky – růže. Uvědomila jsem si, že není cesty zpět. Lehla jsem a zahájila „boj“ s nervozitou. Zavřela jsem oči a obklopily mě vzpomínky na osobu, která mě ranila nejvíce, jak mohla. Nejdříve šlo o šťastné období, pak se to obrátilo. Přehrávaly se mi různé flashbacky, a právě v tuto chvíli začal Fousáč řezat. O to více začaly být veškeré pocity a vzpomínky intenzivnější. Jak pokračoval v řezání, začala jsem cítit ztékající slzy po tváři. Psychicky bolelo uvědomění, že člověk, kterého jsem jako dcera milovala, mi byl schopný ukázat „peklo ve vší jeho kráse“. Vzpomněla jsem si škrcení a také na to, jak jsem jen o kousek unikla odchodu na onen svět. Začalo to ve mně vyvolávat příchod panické ataky, a proto jsem začala provádět dechové cvičení. Po zklidnění mysli jsem se mohla soustředit na řezání – překvapilo mě, že ta bolest ani z daleka není tak velká, jak jsem se obávala. Samotné řezání jsem cítila spíše jemně. Bylo to odlišné od běžného říznutí nožem, což mi poskytlo jistotu. Nejtěžší fázi jsem měla za sebou.

Řezání skalpelem

 

Opět jsem se mohla soustředit na dech a hudbu. Cítila jsem, jak mé fyzické tělo těžkne a astrální se pomalu zvedá. Užívala jsem si stav vnitřního klidu. Po chvíli jsem měla pocit, jakoby se začalo měnit mé tělo a získávat vlčí podobu. Cítila jsem tlapy, čumák, uši,… ale samozřejmě fyzické tělo zůstává při podobných zážitcích nezměněno. Vědomě jsem ale do tohoto procesu nezasahovala, jen jsem pozorovala, kam mě tento stav dovede.

Poznámka: Z pohledu západní magie mají jednotlivá těla (astrální, mentální, éterické, apod.) vliv, což je důležité pro pochopení toho, jak vlčí atavismus funguje. Pro rychlý přehled zde dávám znázornění jednotlivých těl, popřípadě to více rozvádí Peregrin Wildoak ve své knize By Names and Images: Bringing the Golden Dawn to Life.

Lidská těla z webu www.blavatska.vkoreis.com

 

Chvíli jsem takto zůstala a trans se ještě více prohloubil. Začalo mě to tahat do astrálu a cítila jsem, že každou chvíli mi zkolabuje fyzické tělo (což mohlo být způsobené jak transem, tak kombinací pravděpodobně i nízkého tlaku). Na to jsem nebyla úplně připravená, a tak jsem se snažila zůstat při vědomí. Všimnul si toho Putnik, chytil za ruku a pomohl mi zůstat. Do konce tattoopunktury pak už vše probíhalo bez problémů. Možná jen ke konci jsem více cítila řezání skalpelem.

Léčivé účinky

Tattoopunktura měla silný vliv jak po psychické, tak fyzické stránce. Přestala mi vyhovovat hormonální antikoncepce, kterou jsem několik let pravidelně užívala. Rozhodla jsem se jí vysadit, což mělo pozitivní vliv i na další věci. Úzkosti a panické ataky stále mám, ale vnímám výrazný posun. Důležité je, že se mi s nimi daří bojovat a uchopit je. Během pár dní jsem měla chuť opět nosit oblečení, které je nejen černé nebo, například náušnice. Černou barvu jsem brala jako bezpečí, náušnice jsem přestala nosit někdy na základce, protože mi to bylo nepříjemné.

 

Zaujala vás tattoopunktura? Koukněte na jejich 3 minutové video, kde se dozvíte více!

 

Deníkové záznamy

V průběhu několika měsíců jsem si vedla deníkové záznamy, které zde uvádím v nezměněné a někdy i v kostrbaté podobě:

 

Sen z noci 28.7. na 29.7. – Tattoopunkturní team mi říkal, abych se posunula dál.

3.7. – Po řezání mě skolilo nachlazení a dnes mi bylo lépe, a proto jsem vyrazila na nákup. Potřebovala jsem něco konkrétního v obchodě, kde mám většinou silnější úzkost nebo ataku. Tentokrát to bylo jiné. Bylo mi divné, že se cítím klidně. Vzpomněla jsem si na tattoopunkturu a cítila jsem zvláštní uklidňující pocit.

Kolem 5.8. Zdravotní problémy – začala jsem cítit mírné zdravotní problémy: zimnice, návaly horka, zažívací problémy a změna chutí jídla. Připravuji se poslední dny více na maturitu a přijímačky, takže nejspíš stres?

6.9. Maturita a oblečení – „Jak to, že jsi tak klidná?“ zeptala se mě spolužačka. To pro mě bylo důkazem, že tatoopunktura opravdu funguje. Cítila jsem se mnohem lépe než při jarním pokusu. Jistý podíl mělo nejspíš i to, že jsem věděla, do čeho jdu. Na jaře jsem měla velmi silnou úzkost, nebyla jsem schopna mluvit, i když jsem na potítku vypsala vše, co by stačilo k úspěšnému složení zkoušky. Začala jsem panikařit, těžko se mi dýchalo a dechové cvičení s respirátorem nemělo výrazný efekt. Neubránila jsem se slzám. Vázaly se k tomu věci, co se týče otce a učitelky. Při dnešním podzimním pokusu jsem byla sebejistá, hrdá, při obhajobě jsem mluvila nahlas a bez větších problémů. Zdravá nervozita k tomu ale samozřejmě patří. Měla jsem na sobě černobílé pruhované šaty, ve kterých jsem se několik let necítila dobře, a to ani na jarním pokusu (a černé jsem si na tyto události brát nechtěla). Dneska jsem se v nich cítila sebejistě. Od té doby mi nevadí nosit i barevné „normální“ oblečení, dřív mi to způsobovalo velkou úzkost, a tak jsem to nechávala u té černé.

13.9. Přijímací zkoušky – Nevěděla jsem, co přesně mě čeká (na rozdíl od maturity). Nastudovala jsem si doporučenou literaturu, vypracovala otázky,… Ale šla jsem do neznámého prostředí, neznámí lidé i očekávání. Jsem moc vděčná za to, že jsem neměla ataku ani nic podobného, jenom nervozitu. A dala jsem to!

15.9. Antikoncepce – problémy se mi začaly zhoršovat a už pár dní zpátky jsem si po delší době přečetla vedlejší účinky hormonální antikoncepce, a až moc se shodovaly s tím, co jsem cítila. Dneska jsem byla na kontrole na gynekologii. Bylo mi řečeno, že žádný problém není, jenom mé tělo začalo špatně přijímat HA, což se ale děje na začátku užívání, ne po několika letech (gynekoložka nechápala, proč se mi to teď děje). Proto mi předepsala jinou s menší dávkou estrogenu. Vyzvedla jsem si jí, ale uvědomila jsem si pár věcí – zejména to, že se bez ní cítím mnohem lépe po psychické i fyzické stránce. Vedlejší účinky má hodně podobné jako ta minulá a váhám, jestli to zase začít brát, ale přiklánim se spíš k tomu, že HA škodí tělu víc než by mělo.

Sen z noci 7.10. na 8.10. – Na mou narozeninovou oslavu přišla rodina i s otcem, který se na mě hned podíval zvláštním probodavým výrazem. Když mi měl popřát, tak místo toho začal kritizovat mou osobu, jak jsem neschopná, neodpovědná, co všechno dělám špatně, atp. (což se rok zpátky opravdu stalo). Hned jsem mu skočila do řeči a důrazně vysvětlila, že takhle ne, takhle to nefunguje, už si to nenechám líbit. Byl překvapený, ale nesnažil se se mnou hádat. Pochopil, že už nade mou nemá moc. (Když se mi o něm zdálo, tak vždy v tom negativním smyslu – facky, škrcení, hádky,… a tento sen byl první, kde jsem se mu postavila).

 

Závěr

Otevřela jsem se i s osobními věcmi, aby došlo k pochopení, že tattoopunktura může pomoci, pokud i vy máte určitou snahu. Od října chodím na kung fu, které mi dává zabrat po té psychické stránce a učím se s atakami aktivně pracovat. Je to dlouhodobý proces a tattoopunktura mi dává určitý zápal, podporuje mě a jsem moc ráda za vysazení HA, jelikož bych to sama jen tak neudělala. Je to více než jen tetování. Díky přechodovému rituálu mi to dovolilo posunout se dál.

HA mi několik let potlačovala bolesti, které po vysazení opět začaly. Proto jsem se rozhodla vyřešit příčinu, ne následek. Hormonální antikoncepce má samozřejmě i svá pozitiva jako třeba pomoc s akné. Nejsem proti jejímu užívání, ale každá dívka či žena pozná, zda je pro ni vhodná nebo ne. Je to už na každé zvlášť pro jakou ochranu se rozhodne.

 

Mohlo by vás zajímat:

POSLECHNĚTE SI NÁŠ MAGICKÝ PODCAST VOX GNOSIS