Osvěta magie a čarodějnictví v moderní době

Věštění z kávy a čaje

Jedná se o metodu věštění z čaje nebo kávy. Též se může označovat jako tasseomantie nebo tassologie.

Tasse je francouzsky pohár, mantie (mancy) je věštění.

První zmínky pocházejí z Číny z 6. století. Zatímco v Evropě se o této metodě dozvěděli až o 11. století později.

 

Potřeby

Bílý šálek s barevným podšálkem, sypaný čaj/ káva

Šálek by měl být tedy v bílé barvě. Zároveň se doporučuje nízký a široký – z důvodu lepšího čtení a snadnější rozložení energie.

Podšálek by měl být na rozdíl od šálku, barevný. To se dá skvěle využít na symboliku barev. Chcete se zeptat na něco ohledně lásky? Tak použijte růžový. Ovšem není to pravidlem ani podmínkou.

Postup

  1. Příprava otázky a sebe sama – víte, na jakou otázku se chcete zeptat? Soustřeďte se jen na jednu. Zapomeňte na denní starosti a pokuste se dostat do se do transu nebo se alespoň uvolněte.
  2. Příprava čaje/kávy – při dávání směsi do šálku, se snažte být vyrovnaní. Nelamte si hlavu, jaké množství tam dáte. Udělejte to intuitivně.
  3. Zalévání – nyní myslete na otázku.
  4. Popíjení – při pití buďte zcela klidní a stále myslete na otázku. V šálku nechte trochu vody, aby mohl být splněný následující krok.
  5. Míchání – zakružte nápojem po směru hodinových ručiček.
  6. Vyklopení – teď přijde to, co ne hned každému jde. Vezměte šálek za ucho a rychle jej obraťte na podšálek.
  7. Zvednutí – chvíli počkejte, a pak šálek vraťte do své normální polohy. Uvnitř by vám mělo zbýt pár čajových lístků, popřípadě lógr z kávy).

Teď už máte hotovo a můžete začít rozpoznávat jednotlivé obrazce. K jejich určení vám vystačí vaše fantazie. Každý v tom může vidět něco jiného, a proto se příliš nenechávejte ovlivňovat názory ostatních.

POSLECHNĚTE SI NÁŠ MAGICKÝ PODCAST VOX GNOSIS