Osvěta magie a čarodějnictví v moderní době

Magické jméno

K tomuto článku mě inspirovala už dlouhodobější myšlenka, že nastala vhodná doba ke změně magického jména. Více a více jsem na toto téma narážela v jakékoli podobě a vnitřně jsem cítila, že to chce změnu. Přemýšlíte o svém prvním magickém jméně a nebo co to vlastně je? Koukneme se na to blíž.

Druhy jmen

Každý máme své občanské jméno, které běžně používáme. Většina lidí jej ale nemusí a mají radši různé přezdívky, čímž se i odlišují.

Pak je zde umělecké jméno (pseudonym), což je jméno pro autory a všemožné další umělce, jímž se člověk prezentuje. Samozřejmě může používat i své občanské jméno, ale přeci jen… mít vlastní umělecké jméno má své kouzlo.

V novopohanské komunitě narazíme na jména pohanská. Ta si pohané volí a jsou jimi oslovováni ostatními pohany. Může to mít spojitost s jeho cestou (často se inspirují z mytologií nebo si lze přímo vyhledat jména irská, norská,…). Můžou se jimi prezentovat před bohy.

Poté tady máme jména magická. Těmi se prezentujeme v čarodějnické (samozřejmě můžeme i v pohanské) komunitě. Používáme jej ale spíše na magickou praxi.

Duchovní jméno je jménem, které vyjadřuje naší podstatu či esenci. To si vytvořit nemůžeme, ale spíše k nám přijde samovolně (například skrz sny a vize). Měli bychom ho vědět jen my sami.

Samozřejmě lze jména kombinovat… Magické může být zároveň umělecké, apod. podle toho, jak vám to vyhovuje a jak se cítíte.

 

Tvorba

Jak si takové magické jméno vytvořit? Metod je celá řada a je jen na vás, co vám vyhuje. Nejdříve byste však měli poznat sebe sama. Víte, kdo jste? Dokážete vyjmenovat své negativní i pozitivní vlastnosti? Co v životě chcete dokázat?

Mně hodně dalo, když jsem zkoušela vymyslet jednu větu, ve které by bylo obsažený popis mě a mé cesty. ,,Jsem vlčí čarodějka, která jde svou vlastní šedou cestou.“ Na první pohled jednoduchá věta, ale vidím v ní spustí významů, které jsou navzájem propojené.

 

1) Numerologie

Známá metoda, kde využijete svého životního čísla (to zjistíte po součtu číselné hodnoty vašeho občanského jména a sčítáním zredukujete číslo na jednociferné). Magické jméno by mělo v této metodě mít stejně číslo, jako vaše životní.

 

2) Minulé životy

Oblíbená metoda těch, kteří ví něco o svém minulém životě. Pokud jste žili v jiné zemi, tak můžete vyhledat typická jména právě k tomuto místu. Štěstí mají ti, kteří znají přímo své občanské jméno z minulého života (lze zjistit pomocí snů, vizí, kyvadla, hypnózí, apod. ). To lze využít k tomu, aby to byla nějaká část magického jména či jedno z těch pár – přidáte k němu další).

 

3) Vyvolané sny/vize

Pokud tápete, tak si můžete vyvolat cílený sen nebo vizi. To by vám mohlo pomoci k jeho tvorbě nebo se vám zjeví úplně. Je vhodné také meditovat na toto téma.

Za život můžete jména měnit, pokud třeba změníte svou cestu, stane se něco důležitého, apod. Můžete jméno rozšiřovat, atd. Je jen na vás, jak to uděláte – ale hlavní je, abyste následovali svou intuici.

 

POSLECHNĚTE SI NÁŠ MAGICKÝ PODCAST VOX GNOSIS